Rom [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Kurulum hakkında ufak bir sorum var. Daha önce Orangefox kullanmadım ve şu an twrp yüklü.
süvari2019 Hocam'ın bilgilendirmelerine ek olarak:

Eğer K20 Pro / Mi 9T Pro kullanıyorsanız Recovery olarak OrangeFox diğerlerine göre daha da stabil. Arayüzüne ve ekstra özelliklerine alışırsanız bir daha klasik TWRP kullanmak istemeyebilirsiniz.

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Dünden beri romu kullanıyorum. Hız ve stabilite anlamında çok iyi. Özelleştirme konusunda yeterli. İçerisinde hiçbir gereksiz uygulama olmaması güzel. İlk mesajda ki dpi ve animasyon hız ayarınıda yaptım iyi oldu. Miui dan özellikle eu rom dan çok daha iyi. Eu rom eziyetmiş onu öğrendim. Tek eksiği parma izi okuyucusu. 10 denemeden belki 3 ü çalışıyor. Algılaması aşırı kötü. Malum kamera yüzünden yüz tanıma sıkıntı olduğu için parmak izi okuyucunun alternatifi yok. Kullanmaya devam ediyorum ama bazen sorun oluyor. Pin girmek epey yavaş.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
fox5578, hocam paylaşımınız için teşekkürler. Parmak izi okuyucusuyla ilgili tekrar deneme yapar mısınız? Benim görüşüme göre bu rom parmak izi konusunda aosp romlar içindeki en iyilerden biri. Mevcut parmak izlerini silip parmağınızı döndürerek tekrar kaydedin bence.

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
fox5578, hocam paylaşımınız için teşekkürler. Parmak izi okuyucusuyla ilgili tekrar deneme yapar mısınız? Benim görüşüme göre bu rom parmak izi konusunda aosp romlar içindeki en iyilerden biri. Mevcut parmak izlerini silip parmağınızı döndürerek tekrar kaydedin bence.
Yok hocam olmuyor. Bu sefer eklediğimi silip bir daha ekleyemedim hata veriyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220616-231706348.jpg
    Screenshot_20220616-231706348.jpg
    138,6 KB · Görüntüleme: 4

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
fox5578, donanım testlerini çalıştırıp parmak izi okuyucu sensörünün normal çalıştığından emin olabilir misiniz? Her iki parmağı çevirerek kaydediyorum ben ve sorun yok bende.

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
fox5578, donanım testlerini çalıştırıp parmak izi okuyucu sensörünün normal çalıştığından emin olabilir misiniz? Her iki parmağı çevirerek kaydediyorum ben ve sorun yok bende.
İlginç hocam. Miui da sorun yoktu çok hızlıydı. Bu romda eklenmiyor bile. Demek ki bir yerde hata yaptım. Firmware kurarken mi 9t pro seçtim birde K20 pro vardı onla ilgisi olabilir mi acaba?

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
fox5578, cihazımız çin versiyon ise k20 pro, Avrupa/global ise mi9 t pro fw kullanıyoruz hocam. Konuyu okuyan üstadlar detaylı yardımcı olacaktır.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
fox5578, hocam selamlar tekrar. Sizin durumu biraz araştırdım ve bulabildiklerim aşağıda.
* Farklı kernel yuklediyseniz stok kernele geçip parmak izinizi tanıttıktan sonra kernel değişikliği yapmanız
* Birkaç kullanıcı parmak izinin yüz tanımayla birlikte ayarlandiginda parmak izinin verimsiz çalıştığını bildirmiş.
*Diğer bir öneri passreset flashlamaniz.
*Son olarak elbette romu yeniden kurmak
Dosyayı aşağıya bırakıyorum. Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• PassReset.zip
    3,1 KB · Görüntüleme: 1

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
fox5578, hocam selamlar tekrar. Sizin durumu biraz araştırdım ve bulabildiklerim aşağıda.
* Farklı kernel yuklediyseniz stok kernele geçip parmak izinizi tanıttıktan sonra kernel değişikliği yapmanız
* Birkaç kullanıcı parmak izinin yüz tanımayla birlikte ayarlandiginda parmak izinin verimsiz çalıştığını bildirmiş.
*Diğer bir öneri passreset flashlamaniz.
*Son olarak elbette romu yeniden kurmak
Dosyayı aşağıya bırakıyorum. Umarım işinize yarar.
Çok teşekkür ederim akşama deneme yaparım. Şu an kilit için patern kullanıyorum. İdare eder.

Hocam sorunu çözdüm. Gece ışığı açınca parmak izi okuyucu çalışmıyor. Gece gözlerim ağrımasın diye açıyordum. Belki başına gelen olur.

Son düzenleme:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Eyvallah Hocam, ne demek;

Barny'nin grupta özel olarak paylaştığı Kernel olarak 4.14.253 Sovient Star kullanan 28 Ekim sürümü. YapıKredi sorunsuz bir şekilde etkinleştirdi. Geliştirici seçenekleri de aktifti. Son olarak az önce EnPara ile NFC kullanarak bakiye sorgulaması yaptım, onda da sorun yok, çalışıyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam merhaba öncelikle elinize emegınıze saglık romu kurulum talimatıyla aynen kurdum Syberia logosu çıktı ve direk kurulum yapmadan ana sayfaya attı sonra ayarlar kurulumunu yaptım sizce bir sorun varmı ilk kurulumunda
artı herhangi bir kernel kullanmaya gerek varmı saygılar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam merhaba öncelikle elinize emegınıze saglık romu kurulum talimatıyla aynen kurdum Syberia logosu çıktı ve direk kurulum yapmadan ana sayfaya attı sonra ayarlar kurulumunu yaptım sizce bir sorun varmı ilk kurulumunda
artı herhangi bir kernel kullanmaya gerek varmı saygılar
birde Gcam olarak bunları kursam olurmu yoksa başka uygun sürüm tavsiye edermisiniz aslında bu gcamı kurdum hiç memmun kalmadım
MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_MGC.apk
Alessa 3.4.2_HDRnet

Son düzenleme:
Üst Alt