Rom [AOSP] ArrowOS OFFICIAL Android 11 OSS Vendor [9T Pro | K20 Pro] 23.01.2022

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Bu vendorların farkı var mı hala anlayamadım :) Benim cihazımda K20 Pro sizin kullandığınız vendoru kullanmam daha mı iyi olur sizce ?

Vendor nedir? sorusunun cevabını aramıştım birisi de bana şöyle demişti: ''Vendor bizim cihazın işlemci, kamera, ram, hafıza, anakart, sensörler gibi bütün kodların olduğu settir. Eğer vendor olmasa Android telefon çalışmaz çünkü Android donanımla değil yazılımla hareket eder.'' Muhtemelen vendorlerin farkı olacaktır.

Kendim karşılaştığım bir örneği vereyim: Telefonuma eski versiyonlu olan bir vendor ile rom kurduğumda telefonumu wifiye bağladığım zaman şifre doğru olmasına rağmen wifiye bağlanamamıştı. Sebebini araştırınca örneğin yeni bazı modemlerde ağ koruması WPA3-PSK diye bir koruma getirilmiş benim modemimde de öyle ayarlıydı. Bunu WPA2-PSK şeklinde yaparsam telefon wifiye bağlanıyor ama WPA3-PSK yaparsam telefon wifiye bağlanmıyordu. Daha sonra güncel bir vendor yüklemiştim. Onda da seviyesi WPA3-PSK yapıp denedim, direkt wifi ağına bağlandı.

Mesela görüntülü arama geldiğinde ön kamera kendisini otomatik olarak açıyor. Belki de yeni vendor ile bu sorunu çözmüş olabilirler.
Son vendoru birkaç roma kurup denemiştim herhangi bir hata almadım fakat ben genelde romu incelemek için kurmuştum o yüzden detaylı kullanmadım. Yani telefonu wifiye bağlamadım ya da görüntülü arama vb. test etmedim.

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
Teşekkür ederim cevaplarınız için,hayırlı geceler.

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Arkadaşlar son versiyonlarda şarj daha çabuk bitmeye başladı sizde böyle ni sorun varmı

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
Arkadaşlar son versiyonlarda şarj daha çabuk bitmeye başladı sizde böyle ni sorun varmı
Hocam artık miui yerine oss vendor kullandigindan şarj süresinde düşüşler mevcut. Eskiden 10 saat ekran süresi aldığımız rom artık 6-7 saatlere düştü ki benzer süreyi oneos romunda da alınabiliyor.

Son düzenleme:

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Hocam artık miui yerine oss vendor kullandigindan şarj süresinde düşüşler mevcut. Eskiden 10 saat ekran süresi aldığımız rom artık 6-7 saatlere düştü ki benzer süreyi oneos romunda da alınabiliyor.
Hocam çok sevdiğim bir romdu ama sildim. Çok hızlı bitmeye başladı. Lineage Os 18 e geçtim çok memnunum.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Hocam çok sevdiğim bir romdu ama sildim. Çok hızlı bitmeye başladı. Lineage Os 18 e geçtim çok memnunum.
Problem sanırım A11 firmware kullanmasından kaynaklanıyor. Bu FW birçok problem çıkardığı için tüm rom geliştiricileri Android 10 FW'e geri döndü. Fakat nedense ArrowOs ısrarla A11 FW ile devam ediyor.

-LineageOs 18 Official değil sanırım. Unofficial değil mi?

Son düzenleme:

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Problem sanırım A11 firmware kullanmasından kaynaklanıyor. Bu FW birçok problem çıkardığı için tüm rom geliştiricileri Android 10 FW'e geri döndü. Fakat nedense ArrowOs ısrarla A11 FW ile devam ediyor.

-LineageOs 18 Official değil sanırım. Unofficial değil mi?
Evet hocam ama dün %20 şarjım vardı 7 saat ekran 24 saat bekleme aldım ve benim pil sağlığı pek iyi değil ona rağmen çok çok iyi bi süre. Epey stabil rom hat görmedim

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Evet hocam ama dün %20 şarjım vardı 7 saat ekran 24 saat bekleme aldım ve benim pil sağlığı pek iyi değil ona rağmen çok çok iyi bi süre. Epey stabil rom hat görmedim
Mi 9T için offical rom çıkarıyor. Keşke bizim telefon içinde çıkarsaydı güzel olurdu. angel~~
ArrowOs romunun güzelliği hızlı güncellemeler gönderiyor. Mesela Lineageos unoffical 21.08.21 tarihinde son sürümünü göndermiş. Güncelleme gelmeyeli 1,5 ay olmuş. Çok mu zaman olmuş dersek aslında çok olmamış ama örneğin offical Mi 9T güncelleme gönderim tarihi 06.10.21 yani bugün.

Ben şu an CherishOs v.2.9 sürümünü kullanıyorum. Ufak tefek hatalar mevcut fakat keyifli bir şekilde kullanıyorum. Pil konusunda benim pil orijinal olmadığı için net bir şey diyemiyorum. 3107 mah olarak kapasite gözüküyor. Kullanımıma göre 38 saat bekleme, ekran açıkken 5 saat 30 dakika ya da 30-32 saat bekleme, 6 saat 30 dakika ekran süresi veriyor.

Birçok rom denedim ama LineageOs romunu denemedim hiç yeni sürümü geldiğinde deneyeceğim. angel~~

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Naber aga
Mi 9T için offical rom çıkarıyor. Keşke bizim telefon içinde çıkarsaydı güzel olurdu. angel~~
ArrowOs romunun güzelliği hızlı güncellemeler gönderiyor. Mesela Lineageos unoffical 21.08.21 tarihinde son sürümünü göndermiş. Güncelleme gelmeyeli 1,5 ay olmuş. Çok mu zaman olmuş dersek aslında çok olmamış ama örneğin offical Mi 9T güncelleme gönderim tarihi 06.10.21 yani bugün.

Ben şu an CherishOs v.2.9 sürümünü kullanıyorum. Ufak tefek hatalar mevcut fakat keyifli bir şekilde kullanıyorum. Pil konusunda benim pil orijinal olmadığı için net bir şey diyemiyorum. 3107 mah olarak kapasite gözüküyor. Kullanımıma göre 38 saat bekleme, ekran açıkken 5 saat 30 dakika ya da 30-32 saat bekleme, 6 saat 30 dakika ekran süresi veriyor.

Birçok rom denedim ama LineageOs romunu denemedim hiç yeni sürümü geldiğinde deneyeceğim. angel~~
Ben sık güncelleme sevmiyorum, bi yerinden mutlaka çalışan romu bozuyolar :) .

Üst Alt