Rom [AOSP] ArrowOS OFFICIAL Android 11 OSS Vendor [9T Pro | K20 Pro] 23.01.2022

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Kurulum Talimatları güncellendi.
OSS Vendor Varyantı
yayınlandı arkadaşlar...

*Device

• Always make a nandroid backup, be safe.
• ROM uses O.S.S. vendor and custom ArrowOS kernel (C.A.F.)
• Requires latest MIUI Android 11 firmware.
- Requiress MIUI 12.5 firmware (any region)
- These builds include custom source compiled vendor and ODM partitions

Useress

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ednan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Kurulum Talimatları güncellendi.
OSS Vendor Varyantı
yayınlandı arkadaşlar...

*Device

• Always make a nandroid backup, be safe.
• ROM uses O.S.S. vendor and custom ArrowOS kernel (C.A.F.)
• Requires latest MIUI Android 11 firmware.
- Requiress MIUI 12.5 firmware (any region)
- These builds include custom source compiled vendor and ODM partitions
Miui vendor varyantı var mı

DryreL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökdeniz
Cihazım
Mi 6X
Konular
2
Merhabalar. Benim için en önemli soru, bu ROM'un şarjı ne kadar gidiyor?

MIUI 10.0.3 (Android 9)'ta 12-15 saat kullanım süresi alıyordum, günde sadece 1 kez şarj ediyordum.
MIUI 11.0.6/11.2/12.0.3/12.5.2 sürümlerini kullandım (Android 10/11) ve günde ortalama 6 saat kullanabiliyorum. Bu da günde 3 kez şarj etmeme, yanımda powerbank taşımama sebep oluyor.

Batarya süresi en iyi giden custom ROM hangisi arkadaşlar? Yakın zamanda MIUI 10.0.3'e geri dönmüştüm, şarj süresi mükemmeldi fakat yeni arayüze alıştığım için tekrar güncellemek zorunda kaldım. Tavsiyenizi bekliyorum.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Miui vendor varyantı var mı
Şimdilik MIUI vendor varyantı yok hocam.

MIUI 10.0.3 (Android 9)'ta 12-15 saat kullanım süresi alıyordum, günde sadece 1 kez şarj ediyordum.
MIUI 11.0.6/11.2/12.0.3/12.5.2 sürümlerini kullandım (Android 10/11) ve günde ortalama 6 saat kullanabiliyorum. Bu da günde 3 kez şarj etmeme, yanımda powerbank taşımama sebep oluyor.

Batarya süresi en iyi giden custom ROM hangisi arkadaşlar? Yakın zamanda MIUI 10.0.3'e geri dönmüştüm, şarj süresi mükemmeldi fakat yeni arayüze alıştığım için tekrar güncellemek zorunda kaldım. Tavsiyenizi bekliyorum.
Genel olarak şu an AOSP romlar MIUI romlardan pil ve akıcılık yönlerinden daha önde ilerliyorlar...

En iyi rom ile ilgili Telegram Raphael grubunda beğendiğim şöyle bir açıklama var. Türkçe çevirisi:
🔅 En iyi ROM'u (pil, performans veya diğer kriterler için) sormayı bırakın, mevcut değil. Gerçek bir en iyi ROM olsaydı, başka ROM'lar olacağını düşünüyor musunuz?

🔅 Yalnızca öznel olarak en iyisi vardır ve bu herkes için farklıdır. Herkesin farklı kullanım kalıpları ve tercihleri vardır, bu yüzden en iyisini istediğinizde, sizin için en iyisini değil, onlar için en iyisini alırsınız. Kendiniz için en iyisini bulmanın tek yolu, onları kendiniz denemektir. Nasılsa hepsi ücretsiz.

🔅 Ayrıca, geliştiricilerin birbirleriyle rekabet etmediklerini ve sizi kazanmaya falan çalışmadıklarını unutmayın. Hepsinin farklı tasarım hedefleri var, birbirlerinden daha iyi olmaya çalışmıyorlar. Sadece farklı olmaya çalışıyorlar. En iyisini istemek, geliştiricilere karşı oldukça saygısızlıktır.

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9

Bu sorunun cevabı zor biraz. Kişiden kişiye değişir benim için en iyi rom şuan lineage 18 rom .

Arrow Os önceden şarjı iyiydi varyant değiştiğinden beri pil süresi çok düştü. Lineage Os 18 de 7 saat ekran 1 gün kullanım çok rahat çıkıyor yoğun kullanımda. (Oyunsuz)

DryreL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökdeniz
Cihazım
Mi 6X
Konular
2
En iyi rom ile ilgili Telegram Raphael grubunda beğendiğim şöyle bir açıklama var. Türkçe çevirisi:
🔅 En iyi ROM'u (pil, performans veya diğer kriterler için) sormayı bırakın, mevcut değil. Gerçek bir en iyi ROM olsaydı, başka ROM'lar olacağını düşünüyor musunuz?

🔅 Yalnızca öznel olarak en iyisi vardır ve bu herkes için farklıdır. Herkesin farklı kullanım kalıpları ve tercihleri vardır, bu yüzden en iyisini istediğinizde, sizin için en iyisini değil, onlar için en iyisini alırsınız. Kendiniz için en iyisini bulmanın tek yolu, onları kendiniz denemektir. Nasılsa hepsi ücretsiz.

🔅 Ayrıca, geliştiricilerin birbirleriyle rekabet etmediklerini ve sizi kazanmaya falan çalışmadıklarını unutmayın. Hepsinin farklı tasarım hedefleri var, birbirlerinden daha iyi olmaya çalışmıyorlar. Sadece farklı olmaya çalışıyorlar. En iyisini istemek, geliştiricilere karşı oldukça saygısızlıktır.
Merhaba. Genel olarak en iyi ROM olmayabilir ama belli bir konuda en iyisi olabilir diye düşünüyorum. Ben batarya konusunda en iyi ROM'u sormuştum. Ancak sorunumu sonunda çözdüm. Artık MIUI 12'de de eski batarya performansımı alıyorum.
adb shell "cmd package bg-dexopt-job" komutu sağ olsun. Batarya performansı için ROM değiştirmeme gerek kalmadı :)

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Merhaba. Genel olarak en iyi ROM olmayabilir ama belli bir konuda en iyisi olabilir diye düşünüyorum. Ben batarya konusunda en iyi ROM'u sormuştum. Ancak sorunumu sonunda çözdüm. Artık MIUI 12'de de eski batarya performansımı alıyorum.
adb shell "cmd package bg-dexopt-job" komutu sağ olsun. Batarya performansı için ROM değiştirmeme gerek kalmadı :)
Hocam, pil süresi konusu da kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Komplike bir durumun sonuçları herkes için aynı olamaz. Benim 9-10 saat ekran süresi aldığım romlarda hocalarımızdan bazıları 6-7 saat alıyorlardı.

Neyse sorununuzu çözdüğünüze sevindim. Keyifli kullanımlar...

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Şimdilik MIUI vendor varyantı yok hocam.

Genel olarak şu an AOSP romlar MIUI romlardan pil ve akıcılık yönlerinden daha önde ilerliyorlar...

Hocam bu grubun telegram sayfası filan varmi adres . Teşekkürler . Bı de son olarak benim performans anlayışım oyun olarak geçiyor . Deneme fırsatınız oldu mu ? Nasıl sizce yada game turbo tarzı bir özelliği varsa ss alabilir miyim ? : ) Teşekkürler .
YouTube da bakıyorum ama klâsik diğer romlar ile aynı gibi gözüküyor yani bir çok rom bana öyle geliyor şuan arcane os dayım baya benziyor gibi .

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam bu grubun telegram sayfası filan varmi adres . Teşekkürler . Bı de son olarak benim performans anlayışım oyun olarak geçiyor . Deneme fırsatınız oldu mu ? Nasıl sizce yada game turbo tarzı bir özelliği varsa ss alabilir miyim ? : ) Teşekkürler .
YouTube da bakıyorum ama klâsik diğer romlar ile aynı gibi gözüküyor yani bir çok rom bana öyle geliyor şuan arcane os dayım baya benziyor gibi .
Hocam şu an farklı romdayım. Zamanında severek kullandığım, minimalist bir romdu.
Telegram grubu @kubersharma001chat
Web sitesi

Genel anlamda AOSP romlar birbirine benzer, onları birbirinden ayıran birtakım özelleştirmeler içerirler...

Oyun performansı için aşağıdaki romu ardından Kernel olarak ta konudaki GULAG versiyonu deneyebilirsiniz. Oyun modu özelliği şöyle:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

Mod - [KERNEL] Android 11 - 12 (AOSP OSS Vendor) Soviet Stabil [K20 Pro | 9T Pro]

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Hocam şu an farklı romdayım. Zamanında severek kullandığım, minimalist bir romdu.
Telegram grubu @kubersharma001chat
Web sitesi

Genel anlamda AOSP romlar birbirine benzer, onları birbirinden ayıran birtakım özelleştirmeler içerirler...

Oyun performansı için aşağıdaki romu ardından Kernel olarak ta konudaki GULAG versiyonu deneyebilirsiniz. Oyun modu özelliği şöyle:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

Mod - [KERNEL] Android 11 - 12 (AOSP OSS Vendor) Soviet Stabil [K20 Pro | 9T Pro]
hocam teşekürler cihazımda simdi syberia kurulu ama paylaştığınız kernel mi 9T desteklemiyor

Üst Alt