Bilgisayar [Anket] Forum Üyeleri Bilgisayarlarında Hangi İşletim Sistemini Kullanıyor

Bilgisayarınızda Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Mac OS

Oy: 9 7,6%
  • Windows 10

Oy: 88 74,6%
  • Windows 8.1

Oy: 2 1,7%
  • Windows [Desteği bitmiş]

Oy: 13 11,0%
  • GNU/Linux

Oy: 18 15,3%
  • BSD

Oy: 2 1,7%
  • Diğer.. (Belirtiniz)

Oy: 5 4,2%
  • Windows 11

Oy: 7 5,9%

• Kullanılan toplam oy
    118

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocam eski bir dizüstü bilgisayar için ne önerirsiniz? :D HP 15-BA028NT bilgisayarım var, Windows 10'u ne kadar hafifletmeye çalışsam da kanser ediyor. Linux kullanmamış birine en tavsiye edilebilir olan dağıtım hangisidir acaba? :)
Debian ya da Ubuntu taban alan dağıtımlar GNU/Linux yeni kullanıcılara genelde tavsiye edilen türden dağıtımlardır. Önerim Linux Mint ya da Ubuntu budgie dağıtımına göz atmanız. Kubuntu, Lubuntu, UbuntuDDE, Ubuntu ya da Debian dışı olarak Manjaro, Fedora da bakılabilir.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Debian ya da Ubuntu taban alan dağıtımlar GNU/Linux yeni kullanıcılara genelde tavsiye edilen türden dağıtımlardır. Önerim Linux Mint ya da Ubuntu budgie dağıtımına göz atmanız. Kubuntu, Lubuntu, UbuntuDDE, Ubuntu ya da Debian dışı olarak Manjaro, Fedora da bakılabilir.
Linux Mint'i dual boot olarak deneyeceğim hocam. İşlerimi güzelce görür İnşallah. :) Teşekkür ederim cevap için. :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Habgi masaüstü ortamını kullanmaya karar verdiniz?
Şu ana kadar hiç Linux kurmadığım için tam bilmiyorum ama cinnamonu deneyeceğim şimdi VirtualBox ile. Birkaç tane daha Linux dağıtımı deneyeceğim böyle. Kullanış, görünüm yönünden en memnun kaldığımı kurarım gibi (Linux Mint Cinnamon'a daha yatkınım şimdilik). :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
VirtualBox üzerinde birkaç dağıtım denedim ve Lubuntu'nun akıcılığına hayran kaldım. MXLinux, Linux Mint Cinnamon, Ubuntu Mate, Manjoro ve Elementary OS da denedim ama aynı ayarlarda hepsi kasa kasa çalışırken (sanal makine üzerinde olduğundan normal) Lubuntu, cihazdaki Windows'tan daha akıcı idi. Yarın veya sonraki gün kurarım artık. 100 gb disk bölümlemesi yapmıştım zaten. :)

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
VirtualBox üzerinde birkaç dağıtım denedim ve Lubuntu'nun akıcılığına hayran kaldım. MXLinux, Linux Mint Cinnamon, Ubuntu Mate, Manjoro ve Elementary OS da denedim ama aynı ayarlarda hepsi kasa kasa çalışırken (sanal makine üzerinde olduğundan normal) Lubuntu, cihazdaki Windows'tan daha akıcı idi. Yarın veya sonraki gün kurarım artık. 100 gb disk bölümlemesi yapmıştım zaten. :)
Lubuntu aralarında en hafif masaüstü ortamına sahip olan.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Hocam eski bir dizüstü bilgisayar için ne önerirsiniz? :D HP 15-BA028NT bilgisayarım var, Windows 10'u ne kadar hafifletmeye çalışsam da kanser ediyor. Linux kullanmamış birine en tavsiye edilebilir olan dağıtım hangisidir acaba? :)
Lite sürümler kullanın hocam 8.1 lite kullanabilirsiniz. Kuzenimin Casper marka core2 pcde var gayet iş görür sizide yarı yolda bırakmayacaktır.

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Elemantary OS baya iyidir, kullanmayı düşünen düşük donanımlı ve Linux kullanmak isteyen arkadaşlar için oldukça keyifli bir arayüze sahip

Üst Alt