Bilgisayar [Anket] Forum Üyeleri Bilgisayarlarında Hangi İşletim Sistemini Kullanıyor

Bilgisayarınızda Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Mac OS

Oy: 9 7,6%
  • Windows 10

Oy: 88 74,6%
  • Windows 8.1

Oy: 2 1,7%
  • Windows [Desteği bitmiş]

Oy: 13 11,0%
  • GNU/Linux

Oy: 18 15,3%
  • BSD

Oy: 2 1,7%
  • Diğer.. (Belirtiniz)

Oy: 5 4,2%
  • Windows 11

Oy: 7 5,9%

• Kullanılan toplam oy
    118

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Ben kurdum 3 gün dayanabildim,alışamadım.Fakirlik kanıma işlemiş :(

Eski i3 530 Clarkdale sisteme kurmuştum bi ara bende ama ne kurulum aşaması canım çıkmıştı şimdi iyice kolaylaşmış herhalde işlemler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Win 10 Pro normal gündelik, yani oyun- surfing gibi. Mac OS ise Adobe Photoshop ve Premiere Pro . Mac OS için Macbook almadım tabii ki halihazırda notebook üzerine kurdum oldu sana Macbook Pro :D

En güzeli :) bir tanede apple stickerı alıp laptop logosunun üstüne yapıştırdıkmı tamam. Şimdi istediğimiz gibi konfigüre edebileceğimiz daha gelişmiş bir macbook promuz oluyor. Yalnız kurulum aşamaları çok tatlı oluyor, sanki pentagonun ikinci ve üçüncü katman koridor kapılarını deaktif ediyorsunuz. Hackintosh bir hastalık ama. :D

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
Eski i3 530 Clarkdale sisteme kurmuştum bi ara bende ama ne kurulum aşaması canım çıkmıştı şimdi iyice kolaylaşmış herhalde işlemler.

En güzeli :) bir tanede apple stickerı alıp laptop logosunun üstüne yapıştırdıkmı tamam. Şimdi istediğimiz gibi konfigüre edebileceğimiz daha gelişmiş bir macbook promuz oluyor. Yalnız kurulum aşamaları çok tatlı oluyor, sanki pentagonun ikinci ve üçüncü katman koridor kapılarını deaktif ediyorsunuz. Hackintosh bir hastalık ama. :D
kendimi hacintosha adamış birisi olarak doğruyu söylemek gerekirse high sierra ve öncesi sürümlerde kurulum ölümdü gerçekten kurulumu yaptıkdan sonra donanımları tanıtmak ise zulümdü ama şimdi işler daha da kolaylaştı

mac os işletim sistemine beni çeken ise son kullanıcıya hitap etmesi yani sırf mac os daki dock bile çok hoşuma gidiyor.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Elementary OS ile Windows 10 kullanıyorum.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Windows 10 mecburen kullanıyorum oyunlar uygulamalar ve bazen iş için ama çok itici bi arayüzü var kutu kutu renk renk aosp android gibi sıkıcı.
Birde kali linux dağıtımı kullanıyorum penetrasyon testi için.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Windows 10 mecburen kullanıyorum oyunlar uygulamalar ve bazen iş için ama çok itici bi arayüzü var kutu kutu renk renk aosp android gibi sıkıcı.
Birde kali linux dağıtımı kullanıyorum penetrasyon testi için.
Aosp romlara laf ettirmem talha hocam :)
Ben 2 sene önce baya heves edip hackerlık kitap eğitim seti(udemy) vs almıştım.Parrot os kaliden daha iyi gelmişti.Benim de mecbur w10da kalma sebebim ekran kartım az buçuk iyi(1050ti) diğer sistemlerde oyun oynamak zor.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Aosp romlara laf ettirmem talha hocam :)
Ben 2 sene önce baya heves edip hackerlık kitap eğitim seti(udemy) vs almıştım.Parrot os kaliden daha iyi gelmişti.Benim de mecbur w10da kalma sebebim ekran kartım az buçuk iyi(1050ti) diğer sistemlerde oyun oynamak zor.
Aosp romların çoğunu sevmem ama dotos harika bi rom aosp performansına görsellik eklemişler böyle aosp romlar olsa keşke tabi bug olmadan :) düşünsenize miui arayüzü aosp kadar hızlı akıcı ve tepkisel olduğunu :)

Hocam kali linux kullanma sebebim yılların alışkanlığı psikolojik beni çekiyor.
Hackerlik muhabbeti bitti hocam :) günümüzde pc ve mobil işletim sistemleri tarayıcılar İnternet siteleri vs ciddi güvenlik önlemleri almış durumda sızma işlemleri oldukça zor bazen imkansız. Web sitelerinde sql inject gibi kritik açıklarda bitti antivirüs yazılımlarıda baya geliştirdi kendini.
Çok cok profesyonel yaşlı kurtlar iş yapıyor onun disinda artık hackerlar sinek avlıyor :)

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Modlanmış gereksiz uygulamalardan arındırılmış Windows 10 kullanıyorum. Aynı custom rom gibi bunu da custom kullanıyorum :)

Üst Alt