Bilgisayar [Anket] Forum Üyeleri Bilgisayarlarında Hangi İşletim Sistemini Kullanıyor

Bilgisayarınızda Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Mac OS

Oy: 9 7,6%
  • Windows 10

Oy: 88 74,6%
  • Windows 8.1

Oy: 2 1,7%
  • Windows [Desteği bitmiş]

Oy: 13 11,0%
  • GNU/Linux

Oy: 18 15,3%
  • BSD

Oy: 2 1,7%
  • Diğer.. (Belirtiniz)

Oy: 5 4,2%
  • Windows 11

Oy: 7 5,9%

• Kullanılan toplam oy
    118

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Win7 candır gerisi heyecan
1-2 sene sonra programlar calismamaya baslar ureticilerde desteklerini cekerse oylece kalir. Yavas yavas 8.1e veya 10a isinmaya calisin. Windows Xpnin basina gelen win 7ninde basina gelecek.

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
1-2 sene sonra programlar calismamaya baslar ureticilerde desteklerini cekerse oylece kalir. Yavas yavas 8.1e veya 10a isinmaya calisin. Windows Xpnin basina gelen win 7ninde basina gelecek.
Yok hocam kullandığımdan değil. Ben genellikle retro oyunlar ve game machine lere ilgi duyuyorum ve bunlar için en iyi alt yapı win7 de mevcut. Serinin en hafif yazılımına sahip. Ve win10 dan daha çok yazılımı destekliyor. Tabi ki de günümüzde win10 vazgeçilmez.

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Yok hocam kullandığımdan değil. Ben genellikle retro oyunlar ve game machine lere ilgi duyuyorum ve bunlar için en iyi alt yapı win7 de mevcut. Serinin en hafif yazılımına sahip. Ve win10 dan daha çok yazılımı destekliyor. Tabi ki de günümüzde win10 vazgeçilmez.

Doğru diyorsunuz o dediğiniz durumların çoğunu biz otomasyon programlar kullanırken yaşıyoruz genelde ve bu sebeple çoğu zaman sırf sanal makine açıp ona ayrı bir hdd tanımlayarak ramden de bir miktar bölüştürerek genelde win7 kurup o şekil kullanıyoruz. W7 nin sadeliğini halen ararım ama.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Şunun gibi bi şey..

Kod:
Dual Boot :

1 - Windows 10 Pro

2 - Fyde OS (Chrome os) :

3 - Linux (Debian)

4 -  Android 9

erdoganyaltirakli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
CANTEKİN
Cihazım
MI 8 SE
Meslek
Bilg Mühendisi
Konular
1
yaklaşık 5 yıldır linux mint kullanıyorum , yakında elementary os deneyim ve testlerine başlıcam nasipse...
aslında körü körüne windows kullanıyordum modluyordum , gereksiz eklentilerden güncellemelerden arındırıp devam ediyordum , fakat windows 10'daki gereksiz donmalar kasmalar geç açılmalar geç kapanmalar beni donanım olarak gereksiz maliyetlere ittiği için canım sıkılmaya başladı...işlemci , hafıza , ram ve kaynak tüketimi çok fazla...linux çok hafif , kasma donma yok , hızlı açılıp kapanıyor , daha ne isterim ki...

blackneoNNN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Xiaomi Mi Band
Konular
4
Windows 8.1, Windows 10 LTSC/Windows 8.1 eski bilgisayarlar için ilaç gibi.

androidprotmmas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Galaxy M31
Meslek
Öğrenci
Konular
0
GNU/Linux dağıtımları kullanmayı seviyorum çünkü gayet güzeller. Ama şuan maalesef bilgisayarda bir GNU/Linux dağıtımı kurulu değil. Çok yakın zamanda OpenSUSE kurmayı planlıyorum.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
GNU/Linux dağıtımları kullanmayı seviyorum çünkü gayet güzeller. Ama şuan maalesef bilgisayarda bir GNU/Linux dağıtımı kurulu değil. Çok yakın zamanda OpenSUSE kurmayı planlıyorum.
Ben de fırsatını bulsam aktif kullandığım Laptop'a kuracağım.

Ram_kafasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ram_kafasi
Cihazım
Venüs Z20
Konular
0
Herkese selam! Bu anketimizde Miui Türkiye Forum üyelerinin bilgisayar üzerinde işletim sistemi tercihlerini göreceğiz.

Gizli oy açık sayım ile oylarınızı alalım :).

1'den fazla işletim sistemine oy verebilmeniz için oy sınırınız limitsiz.

Aynı zamanda eğer GNU/Linux'a oy verdiyseniz kullandığınız dağıtımı da yazınız.

Kullandığınız işletim sistemini ve neden o işletim sistemini kullandığınızı, neden tercih ettiğinizi, hangi özelliğini sevdiğinizi ve neden önerdiğinizi yazınız, sohbet edelim :).

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ben Windows 10 ve Linux dağıtımları kullanıyorum. Windows pek sevmiyorum ve Linux'u sevenlerdenim. Birçok Linux dağıtımı kullanmış olmakla beraber şu an Arch tabanlı Manjaro dağıtımını KDE masaüstü ortamı ile kullanıyorum. Özelleştirme ve çok seçenek olması beni Linux dağıtımları kullanmaya itiyor. GNU/Linux bir çok avantaja sahip diğer işletim sistemlerine göre ve herkese tavsiye edebilirim.

Herkese iyi forumlar! :)
Ubuntu 20.04 LTS,Lubuntu,Kubuntu,Linux Mint Cinnamon,Linux Mint XFCE,Xubuntu,Pardus,UbuntuDDE,Elemantry OS,Arco Linux,Ubuntu Touch,Rasbian, Fedora 33(WorkStation) GNOME, FreeBSD, OpenSUSE Leap, yakın zamanda da OpenBSD kurmayı planlıyorum. Fedora WorkStation favori dağıtımımdır. :)

Üst Alt