MIUI 12 [Android 11] Redmi Note 8 Xiaomi.eu Miui 12 V12.0.3.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
İlk sürüme oranla baya toparlanmış hocam.
Karşılaştığınız buglar var mı? Geçmiş mesajlarda da yazmıştım, bluetooth kulaklık sadece sbc'de çalışıyordu, aac kodeğe geçiş yapmıyordu. Acaba o düzeltildi mi? Bir de uygulamalar arası geçmişlerde (5 tane uygulama açtık diyelim) diğer uygulamaya geçerken uygulamalar kaldığı yerden açılacağına sıfırdan açılıyordu. Bu, Andriod 11 ram yönetiminin optimize edilemeyişi ile ilgili bir sıkıntı sanırım.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam bir önceki mesajınızda yazdığınız ekranı yana çevirip eski haline getirdikten sonra bildirim çubuğu görünmeme sorunu ben şöyle aşıyorum;

Örneğin WhatsApp uygulamasını açıyorum, ardından telefonu yana döndürüyorum. Uygulama yana dönükken sonra yukarıdan aşağı kontrol merkezini açıyorum. Tam bu sırada hiç bir şeye dokunmadan ekranı olması gerektiği yöne yani düz hale getirince status bar geri geliyor.

Telefonu yeniden başlatmanıza gerek kalmıyor anlayacağınız.

Sanırım Android 11'li MIUI 12 yine olmamış. Yorumlar pek iç açıcı değil gibi.
Teşekkürler hocam eski status barı kullanıyorum değiştirince söylediklerinizi deneyeceğim :)

Kaldırmaktan ziyade devre dışı bırakıyorum ben. Onlar da şu anlık bunlar hocam:
musdi27 hocam hangi program ile devre dışı bıraktınız

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Teşekkürler hocam eski status barı kullanıyorum değiştirince söylediklerinizi deneyeceğim :)

musdi27 hocam hangi program ile devre dışı bıraktınız
Disable Application isimli uygulama ile ama yapabildiklerimi önce bilgisayardan Xiaomi ADB Fastboot Tools ile yaptım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Onu ben de yaptım hocam debloat programı değil mi
Evet hocam. :) Bu arada sonradan Xiaomi SIM Etkinleştirme ve Framework'ü de devre dışı bıraktım hocam. Sıkıntı da çıkmadı. :)

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Evet hocam. :) Bu arada sonradan Xiaomi SIM Etkinleştirme ve Framework'ü de devre dışı bıraktım hocam. Sıkıntı da çıkmadı. :)
Onları ben de direk devre dışı bırakıyorum hocam cleaner vs power dedektörü vs ne varsa devre dışı bırakıyorum.
Verdiğiniz görseldekileri de devre dışı bıraktım sağolun.
Sadece sağlık uygulamasını kullanıyordum ama bu sefer onu da devre dışı bıraktım çünkü ciddi anlamda güç tüketiyor keşke yerine adım sayacak bir sağlık uygulaması olsa ama az pil tüketse...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Onları ben de direk devre dışı bırakıyorum hocam cleaner vs power dedektörü vs ne varsa devre dışı bırakıyorum.
Verdiğiniz görseldekileri de devre dışı bıraktım sağolun.
Sadece sağlık uygulamasını kullanıyordum ama bu sefer onu da devre dışı bıraktım çünkü ciddi anlamda güç tüketiyor keşke yerine adım sayacak bir sağlık uygulaması olsa ama az pil tüketse...
Alternatif var tabi ki ama ben de hiç denemediğim için bir şey diyemiyorum hocam. Samsung ve Google'ın sağlık uygulamaları da güzel. :)

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Alternatif var tabi ki ama ben de hiç denemediğim için bir şey diyemiyorum hocam. Samsung ve Google'ın sağlık uygulamaları da güzel. :)
Xiaomi yeterliydi hocam ama dediğim gibi pil bahsettiklerinize de bir bakayım olmazsa pil tüketimi ne durumda
Malûm pandemi dönemi adımsayar vs iyi oluyor :D

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Xiaomi yeterliydi hocam ama dediğim gibi pil bahsettiklerinize de bir bakayım olmazsa pil tüketimi ne durumda
Malûm pandemi dönemi adımsayar vs iyi oluyor :D
Pandemi dönemi en az adımsayara ihtiyaç duymuşumdur. Sürekli bilgisayar ve masa başındaydım ben. Siz hareket ediyorsunuz anlaşılan (Maşallah). :D

Üst Alt