Güncelleme [Android 10] Mi9 Global EEA Kararlı 11.0.6.0 QFAEUXM İndirme Bağlantısı

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam, redmi note 6 pro kullanıyorum. Geçen gün güncelleme bildirimi aldım lakin yüklemedim. Şimdi ise güncelleme yapmak istiyorum fakat telefon herhangi bir güncelleme olmadığını söylüyor. Ayrıca miui 11 paketi 565 MB olarak görünmekteydi. Bağlantıdaki güncelleme paketi ise 2 GB' dan yüksek bir paket. Kafama takılan nokta şu, telefona gelen paket 565 MB iken bağlantı paketinin 2 GB'dan fazla olması, her ne kadar kararlı bir güncelleme olsa da telefona uyum sağlamayacağı yönünde bir görüşüm var. Çünkü normalde olması gereken boyut 565 MB ve bu telefondan telefona değişir diye düşünüyorum. tutup da 2 GB paketi yüklersek telefonun bu paketle uyum sağlayamayacağı ve sistemin de bu pakete optimize olamayacağı görüşündeyim. kuvvetle muhtemel, şarjın çok gitmesi ve çeşitli sistemsel problemler de bu sebeple meydana geliyor diye düşünüyorum. Miui 11'i yükleyenler telefonun şarj yönünden epey performans kaybettiği konusunda da hemfikirler.
Bu paket zaten sizin telefon modelinize uygun değil, bu konuda paylaşılan paket Xiaomi Mi 9 cihazları içindir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anladım
Ben normal ota guncellemesi geldiğinde global olarak 11.0.6 yı yukleyebileceğim anlaşılan doğru mudur

Üst mesajdaki arkadaşında belirttiği üzere sizin cihazınızda farklı versiyon bulunmakta bu nedenle normal şartlar altında bu sürümü yükleyemezsiniz ve bu sürüm size güncelleme olarak gelmez.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
wasntme~~ drunk~~

Sıradan bir kullanım, Bol miktarda Chrome, 35-40 dk Instagram, Yarım saat Youtube, WhatsApp, Bir kere 15dk lık Antutu testi, Play Store 60 tane uygulama güncellemesi gerisi ıvır zıvır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yucelozg

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yücel
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
1
Dün akşam öyle kafam attı bir hışımla güncellemeyi yaptım. 24 saatteki ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Arayüz tasarımı biraz makyajlanmış, hoşuma gitmedi değil yeni simgeler sanki biraz daha prestijli bir hava katmış cihaza. Ayarlardaki menü ve içerikleri değişmiş, birazdaha karışık hale getimişler gibi geldi bana. Bazı ayarları açmak için bir bölüme girip oranın en altına inip sonra ilgili bölümü açmak gerekiyor. Bu biraz saçma olmuş.

AOD yeni animasyon ve özellikler gelmiş, aos yi artık bildirim ışıpı olarakta kullanabiliyoruz, ekranın kenarlarından mavi yada kırmızı renkli aydınlatmalar görünüyor.

Birkaç yerde Türkçe dil haları mevcut. Örnek:

Arayüzde büyük değişimler olan kısımlar.

Bu arada bildirim sorunlarıda düzeltilmiş. Artık eskisine göre çok daha iyi ayrıca bildirim biçimlerini kendimiz seçebiliyoruz Android stock yada miui olarak. Bem android kullanıyorum çünkü çok çektik miui bildirimlerinden.

Otomatik parlaklık sorunu düzelmediği gibi daha çok yapmaya başladı bazen bug oluyor ve ekran flaşör gibi yanıp sönüyor.

Kontrast ayarlarıyla oynamışlar galiba özellikle Pubg de ve telefonda tüm parlaklık ayarlarını sona çekmeme rağmen karanlık bir görüntü var. Ayrıca Pupg ve arayüzdeki takılmalarda aynen olduğu gibi devam ediyor.

Antutu puanı öncekine göre oldukça artmış nasıl oldu bilmiyorum öyle gösteriyorlar fakat ben görünür bir fark göremedim.

Önceki Miui 10.2.30 da aldığım sonuç.

Yeni miui 11.0.6.0 da aldığım sunuç.

Batarya için şimdilik birşey diyemiyorum ama bu günkü normal bir kullanımda aşağıdaki gibi sadece 1 saat pupg var gerisi Chrome, youtube, instagram falan.

Ayrıca google'a yalakalık olsun diye galiba bir kaçtane gereksiz google uygulamasıda kaldırılmayan şekilde sisteme eklenmiş android auto givi saçma uygulamalar.

Ayrıca şarj göstergesinde de güzel güncelleme yapmışlar.

Çentiği iptal edebiliyoruz yeni ayarlar ile, çentik olan kısmı kesiyor ekranı biraz küçültüyor ve orası siyah kalıyor bildirim çubuğunuda normal bir ekran gibi biraz aşağı kaydırıyor.

Şimdilik bukadar ilerleyen günlerde eklemeler yapabilirim.

Ek olarak kameradan galeriye geçiş sunu mevcut fakat benim için çok önemli değil çünkü kemdi kamera uygulaöasını kullanmıyorum. Ama tabi bir başkası eline alıp resim çeköek isterse ve açılmazsa bu nasıl telefonmuş be diye bilir.

Gcam 6.2 versiyonları çalışmıyor, ama neyseki Urnyx05 abimiz sağolsun 7.2 versiyonlarını mi 9 modelleri için geliştirmeye başladı, birde Parrot043 ekibinin 7.0 versiyonu var onlarda şimdilik sorunsuz çalışıyorlar.

Bazı diğer uygulamalar sıkıntı çıkartabiliyor ama onların sebebi miui değil android 10 uyumsuzlığu onada şimdilik yapacak birşey yol güncellendikçe düzelir.
Hocam android auto nasıl eklenmiş. Bende de mi 9 se var android auto yok diye apk indirdim. O da çalışmadı zaten. Bi bilgi verebilirmisiniz eğer denediyseniz

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam android auto nasıl eklenmiş. Bende de mi 9 se var android auto yok diye apk indirdim. O da çalışmadı zaten. Bi bilgi verebilirmisiniz eğer denediyseniz

Android auto asistana entegre olarak çalışıyor hocam. Ben kullanmıyorum pek denemedm ama telefon araca bağlandığında algılayıp asistan ile birlikte kullanılıyor diye biliyorum. Günceleme içerisinde yüklendi zaten, fakat öyle direk basıp çalıştıracağınız bir arayüzü yok artık. Asistanın eklentisi gbi bir şey olmuş.

gkhnylmz8991

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
mi 10t pro
Konular
3
wasntme~~ drunk~~

Sıradan bir kullanım, Bol miktarda Chrome, 35-40 dk Instagram, Yarım saat Youtube, WhatsApp, Bir kere 15dk lık Antutu testi, Play Store 60 tane uygulama güncellemesi gerisi ıvır zıvır.

[/QUOTE]

üstat ( Mi9 MIUI 11 Global EEA Kararlı V11.0.6.0 QFAEUXM ) bo romda mı aldınız bu ekran süresini? ben mi room dayım 4.5 -5 saati zor görüyorum.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
wasntme~~ drunk~~

üstat ( Mi9 MIUI 11 Global EEA Kararlı V11.0.6.0 QFAEUXM ) bo romda mı aldınız bu ekran süresini? ben mi room dayım 4.5 -5 saati zor görüyorum.
[/QUOTE]

Evet hocam bu sürümde aldım, güncellemeden önce miui 10 sürümünde 5:30-6 civarı alıyordum. Güncelleme yaptıktan sonra 7 saati rahatlıkla görüyorum.

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Global de 3.5-4 saat imei işleminden sonra eu 4-4.5 saat masik şuan 6-6.30 saat arası bunamı geçsem angel~~

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Global de 3.5-4 saat imei işleminden sonra eu 4-4.5 saat masik şuan 6-6.30 saat arası bunamı geçsem angel~~

Batarya performansı olarak memnun edeceğini düşünüyorum. Ufak tefek bir kaç sıkıntı var ama genel anlamda iyi bir sürüm.

Daha önceki mesajlarımda belirtmiştim sıkıntı ve deneyimlerimi.

Şuan en çok göze batan ara ara klavye donması, madiren seçili metnin ekranda kalması ve birde kameradan galeriye geçiş sorunu.

Macoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Macit
Cihazım
Mi 9
Konular
9
Bizde ufak tefek sıkıntılar var tabii.. donma yok kameradan galeri ye geçiş sıkıntı ama stabil genede.. denemek te fayda var kısa zamandaangel~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde WhatsApp bildirimi hep sıkıntı yaratıyor bende nedense bazen sesli bazense ekrana düşüyor ama ses yok..

Üst Alt