MIUI 11 [Android 10] Mi 8 - Xiaomi.eu MIUI 11 v20.3.26 Beta / v11.0.7.0 Stabil Rom İndirme Bağlantısı

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Son beta sürümü gayet stabil olmuş gibi sadece reddit uygulamasında biraz problem yaşıyorum. Galerimdeki fotoğrafları görmüyor uygulama geçen hafta bu problem yoktu.

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Zaten kullaniyorum beta kardeş sadece 3 wipe temiz kurulum nasıl yapicam onu soruyorum kurmayi biliyorum normal bahsettigim sey onunhn basinda olsa zaten buraya yazmazdim
Normalde bu üsluba cevap vermezdim ama yine de yazıyorum. Konunun başında anlatılan resimlerle kurulum zaten temiz kurulum oluyor hocam eğer anlatıldığı gibi sıfırdan kurulum uygularsanız 3 'lü wipe yapmış oluyorsunuz :)

NoAccess

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mİ 8
Konular
1
Mi 8 Kullanıcıları Whatsapp Ses Kaydı Gönderirken Sağ Alt Tarafa Basılı Tutunca Nasıl Bir Durum İle Karsı Karsıya Kalıyorsunuz Tek Tıklamalarda Sorun Yok Ama Basılı Tuttunca Ses Kaydı Acılmıyor

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Mi 8 Kullanıcıları Whatsapp Ses Kaydı Gönderirken Sağ Alt Tarafa Basılı Tutunca Nasıl Bir Durum İle Karsı Karsıya Kalıyorsunuz Tek Tıklamalarda Sorun Yok Ama Basılı Tuttunca Ses Kaydı Acılmıyor
Birde şöyle deneyin basılı tutup yukarı çekin.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Basılı tutma çalışmıyor

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Hocam bu durumu şöyle açıklayabiliriz; MIUI arayüzündeki tam ekran hareketlerinden ötürü butonun altta kalan kısmına dokunduğunuzda ses çıkıyor ama basılı tuttuğunuzda tepki vermiyor. Oradaki mantık ekranın alt bölmesinden tutarak yukarı çekip başa dönmek veya son uygulamalar bölümüne erişmek isteyebileceğinizi düşündüğünden dolayı ses kayıt işlemine başlamıyor. Yapılması istenebilecek iki hareket karışabiliyor. Bu sorunu aşmanın yolu WhatsApp yapımcısının konuşma barını yukarı alması gerekli yada Xiaomi'nin arayüzde değişikliğe gitmesi gerekli. Geri dönüş yapılsa ne kadar sürede dikkate alınır bilinmez anca biz kullanıcıların yapabilecekleri ise tam ekranı hareketlerini kapatmak olabilir. (Ki ben bunu sırf onun için yapmam) Birde fark ettiyseniz ses kayıt tuşunun yarı üst tarafına basılı tutarsanız direk algılıyor. Bu sayede ekran hareketiyle karışmıyor. Bu şekilde basabilir veya herhangi bir yerine basıp hafif yukarı çekince zaten kayıta başlıyor. (Tabi Google Asistan için köşeden yukarı kaldır açık olmamak kaydıyla)

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Hocam bu durumu şöyle açıklayabiliriz; MIUI arayüzündeki tam ekran hareketlerinden ötürü butonun altta kalan kısmına dokunduğunuzda ses çıkıyor ama basılı tuttuğunuzda tepki vermiyor. Oradaki mantık ekranın alt bölmesinden tutarak yukarı çekip başa dönmek veya son uygulamalar bölümüne erişmek isteyebileceğinizi düşündüğünden dolayı ses kayıt işlemine başlamıyor. Yapılması istenebilecek iki hareket karışabiliyor. Bu sorunu aşmanın yolu WhatsApp yapımcısının konuşma barını yukarı alması gerekli yada Xiaomi'nin arayüzde değişikliğe gitmesi gerekli. Geri dönüş yapılsa ne kadar sürede dikkate alınır bilinmez anca biz kullanıcıların yapabilecekleri ise tam ekranı hareketlerini kapatmak olabilir. (Ki ben bunu sırf onun için yapmam) Birde fark ettiyseniz ses kayıt tuşunun yarı üst tarafına basılı tutarsanız direk algılıyor. Bu sayede ekran hareketiyle karışmıyor. Bu şekilde basabilir veya herhangi bir yerine basıp hafif yukarı çekince zaten kayıta başlıyor. (Tabi Google Asistan için köşeden yukarı kaldır açık olmamak kaydıyla)
Tuşları açınca çalışıyor

NoAccess

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mİ 8
Konular
1
Aynen tuşlar ile çalışıyor
Tuşları açınca çalışıyor

+1
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde Arkadaşlar Size Bir Sorum Daha Olacak Telefonda Bazı Belli Baslı Yerler Sizdede İnglizcemi Mesala CAST Yaziyor Oraya Girincede İng Yazilar Var Sizdede Durum Böylemi :)

Son Olarak Pubg Mobile Girince Fena Sarj Gidiyor Sanki 10 Dk Bir Arenada %5 Gidiyor

Ekli dosyalar

• c90f2db5-99b6-4279-a4fe-bc9aeba0da15.jpg
    c90f2db5-99b6-4279-a4fe-bc9aeba0da15.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Aynen tuşlar ile çalışıyor

+1

Birde Arkadaşlar Size Bir Sorum Daha Olacak Telefonda Bazı Belli Baslı Yerler Sizdede İnglizcemi Mesala CAST Yaziyor Oraya Girincede İng Yazilar Var Sizdede Durum Böylemi :)

Son Olarak Pubg Mobile Girince Fena Sarj Gidiyor Sanki 10 Dk Bir Arenada %5 Gidiyor
İngilizce yazması çok da kafaya takılacak bir şey değil bence

Siz stabil sürüm kullanıyorsunuz galiba, benim ki beta ve normal yazıyor.

NoAccess

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mİ 8
Konular
1
İngilizce yazması çok da kafaya takılacak bir şey değil bence

Siz stabil sürüm kullanıyorsunuz galiba, benim ki beta ve normal yazıyor.

Kafaya Takmak Deilde Merak Bende Böyle Sizdede Böylemi :D

11.0.3.0 Kararlı Var Bende

Üst Alt