Rom Akıcı Rom Önerisi olan varmı?

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
İlk zamanlar bende sizin gibiydim hocam hep miui romlara geri dönüyordum ama artık uzun süre aosp kullanacağım gibi and 12 hoşuma gitmeye başladı belki miui 13 çıkarsa bizim cihaz için ona bir şans veririm ama özellikle batarya konusunda tatmin etmeyeceğine eminim:) 2.5 sene oldu normal olarak batarya kapasiteleride düşüyor orjinal bulamadığım için değişimde yapamıyorum. Telegramda nohonun 4000 mah bataryasını kullananlar var bazılarında şarj inanılmaz iyi görünüyor açıkcası denk gelirse alıp takacağım performansını merak ediyorum.
Benim telefon 4 yaşında. Her türlü yıpranmaya rağmen 1 tam günü rahatlıkla çıkarıyordu. Buna rağmen titiz biri olduğum için 5500 kapasiteli pili orjinal diye piyasada satılan, yenisi ile değiştirdim. Şu anda iyi gidiyor, sorun yaşamıyorum. Eskisini, yani çıkan pili ne olur olmaz diye saklıyorum.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Benim telefon 4 yaşında. Her türlü yıpranmaya rağmen 1 tam günü rahatlıkla çıkarıyordu. Buna rağmen titiz biri olduğum için 5500 kapasiteli pili orjinal diye piyasada satılan, yenisi ile değiştirdim. Şu anda iyi gidiyor, sorun yaşamıyorum. Eskisini, yani çıkan pili ne olur olmaz diye saklıyorum.
Xiaomi nin böyle bir sorunu var orj yedek parça sıkıntısı oluyor. Halbuki çinlilerde olmaz dı böyle durumlar enteresan. Servislerde orj batarya takıyorlardır diye düşünüyorum.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Xiaomi nin böyle bir sorunu var orj yedek parça sıkıntısı oluyor. Halbuki çinlilerde olmaz dı böyle durumlar enteresan. Servislerde orj batarya takıyorlardır diye düşünüyorum.
Gerçi bir pil yanılmıyorsam şu anda takriben 200-250 TL. arasında bir fiyata satılıyor. Ancak orjinal pil çok önemli. Gözümüz gibi korumamız lazım, yıpratıcı gereksiz işlemlerden kaçınmalıyız. Kaç kişi bunu yapıyor diye bir soru soracak olursak pek de iyimser bir cevabı olmaz sanıyorum...

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Gerçi bir pil yanılmıyorsam şu anda takriben 200-250 TL. arasında bir fiyata satılıyor. Ancak orjinal pil çok önemli. Gözümüz gibi korumamız lazım, yıpratıcı gereksiz işlemlerden kaçınmalıyız. Kaç kişi bunu yapıyor diye bir soru soracak olursak pek de iyimser bir cevabı olmaz sanıyorum...
En iyi senaryo pili çok bitirip tamamen şarj etmemek sanırım ki çok dikkat ettiğim bir konu bu sık şarj ederim ama her zaman pilin tamamen bitmesini beklemiyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bir bulabilsem hemen takacağım. Dün gurupta biri ekran görüntüsü attı syberia os kullanıyor %52 şarj ile 5 saat 24 dk ekran süresi almıştı rüya gibi adeta bizler için :)
Muhteşem bir oran gerçekten hocam. Ben şu an %100 ile 5 saat alabilirsem çok iyi diyorum. Eğer gerçekten bu şekilde oluyorsa derhal değiştiririm bataryayı.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
En iyi senaryo pili çok bitirip tamamen şarj etmemek sanırım ki çok dikkat ettiğim bir konu bu sık şarj ederim ama her zaman pilin tamamen bitmesini beklemiyorum.
En iyisi %20 ile % 80 doluluk arasında kullanmak. Güneşe ve ısıya maruz bırakmamak, mümkün olduğunca gereksiz görsel-işitsel ve oyun olarak kullanmamak, sürekli avuç içinde tutmamak ve bunun gibi bir çok konuda özen göstermek. Bir pil ortalama 500 şarj döngüsü üzerine imal edilir. Ne kadar sık kullanırsanız o kadar çabuk ömrü biter !

mustoo02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 9
Konular
17
Haklı olabilirsiniz, ancak dört dörtlük bir Rom bulmak adeta imkansız gibi....Mutlaka bir nokta da eksiklik gösterebiliyor. Yardım isteyen kullanıcı kararlı çalışan bir Rom istiyor, o yüzden Pixel Experience' yi önerdim. Kullanıcı bir çok Rom kullanmış, ancak karşılaştığı spezifik hatalardan hiç bahsetmemiş. Bahsetmiş olsa ona göre Rom önerilebilirdi..!
Hocam sizin anlama probleminiz mi var? Orda yazdım yine söylüyorum kasma donma takılma vb hatalar burda başka birşey mi belirtiyorum ben?

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Hocam sizin anlama probleminiz mi var? Orda yazdım yine söylüyorum kasma donma takılma vb hatalar burda başka birşey mi belirtiyorum ben?
Anlama problemim olabilir, ancak yanılma problemim kesinlikle yok ! 3-4 tane Rom denemişsiniz, hepsinde donma kasılma yaşadığınızı söylüyorsunuz. Pek inandırıcı gelmedi bana... Kullandığınız kişiselleştirmeye yönelik saldırgan tavrınız nedeniyle sorununuz beni artık ilgilendirmiyor, bundan böylecevap vermeyeceğim, yazdığınızıda okumayacağım !

mustoo02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 9
Konular
17
Anlama problemim olabilir, ancak yanılma problemim kesinlikle yok ! 3-4 tane Rom denemişsiniz, hepsinde donma kasılma yaşadığınızı söylüyorsunuz. Pek inandırıcı gelmedi bana... Kullandığınız kişiselleştirmeye yönelik saldırgan tavrınız nedeniyle sorununuz beni artık ilgilendirmiyor, bundan böylecevap vermeyeceğim, yazdığınızıda okumayacağım !
👋

karadavuti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi MI9
Konular
1
Çok teşekkür ederim hocam güzel yorumunuz için. Siz neden oneos da bu kadar uzun kaldınız hocam ilk zamanlar çok iyiydi fakat son güncellemeler ile birlikte çok ağırlaştı ve miuimix kullanmaya başlamıştım. Mutlaka denemişsinizdir ama eğer son zamanlarda kullanmadıysanız son stabil miuimix e bence bir şans verin.
Merhabalar,
Ben de global 12.5.1'deyim fakat sarj yonunden ciddi problem yasiyorum. Miuimix icin hangi kaynagi kullaniyorsunuz? Miui romlari denemek istiyorum. En olmadi aosp romlara da gecebilirim. En debloat da yamistim ama arka planda cok fazla uygulama calistigini dusunuyorum...
Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler, iyi geceler dilerim

Üst Alt