Ana Başlık Airdots Dolandırıcılığı

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular
26

ibrahimklc336

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi note 8
Konular
8
Burası güvenli mi gayet ucuz alan arkadaşlar var mı

erkannhl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ceylan
Cihazım
xiomi
Konular
0
Bende 20 lira indirim koduyla 113 liraya düştüğü için ürünü Trendyol Nethouse satıcısından aldım, ''Trendyol sahte airdots'' diye her yerde başlıklar açıldığını ürünüm kargodayken gördüm :)) ürün dün öğleden sonra geldi kutusuna bakıp ona göre iadeye götürürüm dedim, açtım poşeti arkada Rrdmi yazısı felan bekliyorum kendimi şartlandırmışım dolandırıldım diye. Poşeti açtım ürün global versiyon çıktı Earbuds yazıyor, kutuda ki bütün yazıları doğru , içini açtım kutu içeriği doğru 9 dilde yazılmış 170 sayfa bir kitapçık, 8 dilde yazılmış garanti broşürü ve birde 20 sayfa tamamen Türkçe bir broşür vardı. Girdim Youtub'a fake vs. original airdots diye en az 5 video izledim ,önce kutuyu inceledim arkada ki yazılar silik gibi ve hiç harf hatası yok doğru, kutu 90 derece açılıyor doğru, R L harfleri ele takılmıyor doğru, sağ kulaklıkta ki silikonu çıkarınca iğne ucu gibi yazıyla bir şeyler yazıyor o kısımda doğru, silikonlar tam mat siyah değil arkayı gösteren transparan şekilde doğru, ''bu kadar kriterden geçti hala da çakma ise helal olsun adamlar yapmış'' diyerek açtım kulaklığı ve dünden beri kullanıyorum. Sesini felan biliyordum zaten, almadan önce kendi silikonlarımı arkadaşımın kine takıp bi 10 dakika test etmiştim, şuanlık sorunsuz kopma hiç olmadı, üstte bi arkadaş kutunun altında wirelesa yazıyor demiş şimdi yine kontrol ettim :D Paranoyak olduk iyice. Bugün öğrendiğim bilgileri paylaşayım belki bir faydam olur.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

merhaba hocam kutunun yanında bu barkoddan varmış sizin kutuda varmı kare kod okuyucuyla taratma şansınız varmı

Morwae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Band 4
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Aynı şey hepsiburada üzerinden "hoco" veya resmi adıyla "telefonju bilişim"den aldığım üründe başıma geldi. Ürünün ambalaj kutusu orijinal olanla birebir aynı bu bahsettiğiniz harf oyunları onda yok lakin ürünün kendisi tamamen sahte. Kutu içinden garanti belgesi çıkmadı, hadi onu da geçtim kullanım kılavuzu bile çıkmadı.
İçinden çıkan küçük kağıtta ise üretici firma olarak JDSY INDUSTRY diye birşey yazıyor, daha önce hiç duymadım.

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Ürünü bugün ben de teslim aldım. Sevgili cantara hocama burdan teşekkürlerimi sunarım. Almayan arkadaşlar ile ilgili ben de birkaç bilgi vereyim.

- Malum E-Ticaret sitelerindeki çoğu ürünler sahte arkadaşlar. Hiç uğraşmayın ve bence direk kendi marketimizden alın. Kafanız rahat olsun.
- İki versiyon var. Global ve Çin versiyonu. Teknik anlamda hiç farkları yok. Birisinin kutusunda mi earbuds yazarken diğerinde redmi airdotds yazıyor. globalde kutudan ingilizce ve çince kitapçık çıkarken çin versiyonunda doğal olarak sadece çince kullanım kitapçığı mevcut.
- Ürünün bas/tiz ayarı beklediğimden çok çok iyi. Elimde amerika'dan getirdiğim jbl reflect fit var. Şu an piyasa fiyatı 1290 tl civarı. İnanın airdots'tan çıkan ses çok çok daha kaliteli ki çok hassas biriyim ses kalitesi konusunda.
- Ses kalitesini alabilmeniz için ufak bir öneri vereyim. Herkesin kulak yapısı farklı olduğu için halihazırda içinden çıkan silikonun büyüklüğü herkese uymayabiliyor. Kenarlarında boşluk oluştuğunda hem sesi alamıyorsunuz hem de kulağınıza tam oturmuyor. Size tavsiyem silikon kılıfları tek tek denemeniz. İçinden orta büyüklükteki silikon takılı geliyor. Ben değiştirip büyük olanı taktım. Ses kalitesi inanılmaz iyi. Bunu mutlaka kontrol edin.
- Eşleşmeme sorunu hiç olmadı. Bu genelde sahte ürünlerde mevcut. Orjinal olanlarda ben denk gelmedim.

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Ürünü bugün ben de teslim aldım. Sevgili cantara hocama burdan teşekkürlerimi sunarım. Almayan arkadaşlar ile ilgili ben de birkaç bilgi vereyim.

- Malum E-Ticaret sitelerindeki çoğu ürünler sahte arkadaşlar. Hiç uğraşmayın ve bence direk kendi marketimizden alın. Kafanız rahat olsun.
- İki versiyon var. Global ve Çin versiyonu. Teknik anlamda hiç farkları yok. Birisinin kutusunda mi earbuds yazarken diğerinde redmi airdotds yazıyor. globalde kutudan ingilizce ve çince kitapçık çıkarken çin versiyonunda doğal olarak sadece çince kullanım kitapçığı mevcut.
- Ürünün bas/tiz ayarı beklediğimden çok çok iyi. Elimde amerika'dan getirdiğim jbl reflect fit var. Şu an piyasa fiyatı 1290 tl civarı. İnanın airdots'tan çıkan ses çok çok daha kaliteli ki çok hassas biriyim ses kalitesi konusunda.
- Ses kalitesini alabilmeniz için ufak bir öneri vereyim. Herkesin kulak yapısı farklı olduğu için halihazırda içinden çıkan silikonun büyüklüğü herkese uymayabiliyor. Kenarlarında boşluk oluştuğunda hem sesi alamıyorsunuz hem de kulağınıza tam oturmuyor. Size tavsiyem silikon kılıfları tek tek denemeniz. İçinden orta büyüklükteki silikon takılı geliyor. Ben değiştirip büyük olanı taktım. Ses kalitesi inanılmaz iyi. Bunu mutlaka kontrol edin.
- Eşleşmeme sorunu hiç olmadı. Bu genelde sahte ürünlerde mevcut. Orjinal olanlarda ben denk gelmedim.
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Sağ kulaklığın pedini çıkarınca küçük yazılar var mı kulaklıkta? Pedin altında kalıyor normalde.

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Sağ kulaklığın pedini çıkarınca küçük yazılar var mı kulaklıkta? Pedin altında kalıyor normalde.

Teşekkür ederim.

Evet var. Silikon kılıfı çıkarınca gözüküyor.

Minik Siyah kutusunun üstünde Redmi Airdots (Çin versiyon) yazıyor.

Yine minik siyah kutunun arkasındaki yazılar aşırı parlak ve kalitesiz kabartma değil. Kaliteli ve daha az belirli.

Kulaklığın "r" ve "l" yazıları daha küçük ve kabartmasız. Sahtesinde çıkıntılı ve büyük.

Siyah kutusunun kapanışı prüssüz, sarsıntısız. Sahtesinde açıp kapatırken çeşitli "trim" sesler mevcut. Aynı zamanda boşluk da var.

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Teşekkür ederim.

Evet var. Silikon kılıfı çıkarınca gözüküyor.

Minik Siyah kutusunun üstünde Redmi Airdots (Çin versiyon) yazıyor.

Yine minik siyah kutunun arkasındaki yazılar patlak ve kalitesiz kabartma değil. Kaliteli ve daha az belirli.

Kulaklığın "r" ve "l" yazıları daha küçük ve kabartması. Sahtesinde çıkıntılı ve büyük.

Siyah kutusunun kapanışı prüssüz, sarsıntısız. Sahtesinde açıp kapatırken çeşitli "terim" sesler mevcut. Aynı zamanda boşluk da var.
Teşekkürler cevap için. Gittigidiyor üzerinden sipariş verecektim cepport tan. Günlerdir 135 tl olan ürün az önce indirime girdi ve 137.5 tl oldu. 2.5 tl çok para değil evet ama bu tarz indirim hileleri beni deli ediyor. Neyse artık

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Kendi sitemiz üzerinden ben 144 TL'ye aldım. Size şöyle söylim. İlk çıktığından beri takip ediyorum fiyatları. Yazın 255 TL civarıydı. 1 ay öncesinde 170 bandından satılıyordu.

Geçtiğimiz hafta hb, trend tarzı yerlerde 139 TL fiyat üzerinden satış yaptılar. Benim en düşük gördüğüm fiyat buydu. Malum zaten bunların çoğu da sahte çıktı. Ben GittiGidiyor üzerinden değil de cepportun kendi forumumuz üzerindeki marketten sipariş verdim. Gittgidiyordaki fiyatı hiç takip etmemiştim o yüzden bir şey diyemiyorum.

Mic-Tramp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Redmi note7
Meslek
Öğrenci
Konular