Mod ACC - Advance Charging Controller (Batarya Sağlığı)

Silvanli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
recep
Cihazım
Mi8se
Konular
0
Kesintisiz sarj ve sınırlama olmadan şarj: modülü devre dışı bırakır, ve normalde nasıl şarj olursa öyle olur. Bir kerelik yola çıkarken ya da ayda bir pile kalibrasyon yapmak için kullanabilirsiniz.
Pil Boşta Modu: şarj belirlediğiniz yuzdeye gelince akımı fiziki olarak keser. Çok iyi bir şeydir, ama her telefon desteklemez. Kabloyu takip, test et tuşuna basın. Eğer Destekleniyor diyorsa açık kalsın. Desteklenmiyor diyorsa otomatik kapatır o seçeneği.
Kapasite kontrolü: şarjı kesmesini istediğiniz batarya kapasitesi yuzdesi.
Voltaj limitleyicisi üst mesajda belirttiğim gibi. Merak etmeyin yanlış bir şey yaparsanız telefon yanmaz, ama çok yavaş şarj olabilir. Zaten en fazla 4200 seçebilirsiniz. Daha fazlasına izin vermiyor. Akım olarak 1500 yazabilirsiniz.
Sıcaklık kontrolu: mesela 40 (veya 45 sizin seçiminiz) derece olursa şarjda 90 (60- 120) saniyeligine şarjı durdurur, telefon 40 derecenin altına düşünce yeniden başlatır.
Çok teşekkür ederim

Silvanli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
recep
Cihazım
Mi8se
Konular
0
Kesintisiz sarj ve sınırlama olmadan şarj: modülü devre dışı bırakır, ve normalde nasıl şarj olursa öyle olur. Bir kerelik yola çıkarken ya da ayda bir pile kalibrasyon yapmak için kullanabilirsiniz.
Pil Boşta Modu: şarj belirlediğiniz yuzdeye gelince akımı fiziki olarak keser. Çok iyi bir şeydir, ama her telefon desteklemez. Kabloyu takip, test et tuşuna basın. Eğer Destekleniyor diyorsa açık kalsın. Desteklenmiyor diyorsa otomatik kapatır o seçeneği.
Kapasite kontrolü: şarjı kesmesini istediğiniz batarya kapasitesi yuzdesi.
Voltaj limitleyicisi üst mesajda belirttiğim gibi. Merak etmeyin yanlış bir şey yaparsanız telefon yanmaz, ama çok yavaş şarj olabilir. Zaten en fazla 4200 seçebilirsiniz. Daha fazlasına izin vermiyor. Akım olarak 1500 yazabilirsiniz.
Sıcaklık kontrolu: mesela 40 (veya 45 sizin seçiminiz) derece olursa şarjda 90 (60- 120) saniyeligine şarjı durdurur, telefon 40 derecenin altına düşünce yeniden başlatır.
Telefonu şarja taktım ama 80 de durmadi.acaba %100gosterip aslında %80mi

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Uygulamayı acca arayüzü ile kullanırken dikkat edin tercüme yanlış yapılmış. Örneğin ayarlarda kapasite kısmında kesme devam alanı sıcaklık olarak yazılmış burası aslında şarj % si. Ekranda profil verileri ile ayar ekranını karşılaştırırsanız farkı görebilirsiniz. Telegram sayfasında diğer dillerde de bunun için şikayet yapılmış ancak yapımcının verdiği çözüm ya telefon dilini ingilizce yapmak ya da çeviriyi düzeltmek. Dil seçim özelliği koyamıyor eleman facepalm~~

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
Arkadaşlar daha önce şarj 80 geldiğinde dururdu gelen güncellemeden sonra 100 kadar gidiyor durmuyor, bunun için ayar yapmak gerekiyor mu

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Arkadaşlar daha önce şarj 80 geldiğinde dururdu gelen güncellemeden sonra 100 kadar gidiyor durmuyor, bunun için ayar yapmak gerekiyor mu

Merhaba, uygulama ve modül arasında daha çözülmemiş uyumsuzluklar var sanırım. Bende de şu an sıcaklık kontrolünde sıkıntı var. Eğer belli bir sıcaklığa ulaşınca durursa yeniden şarja başlamıyor bir süre sonra.
Eğer çözüm bulamadiysaniz önceki modüle geri dönün.
Uygulamayı açıp en üst sağdaki üç noktaya basın. Ayarlardan istediğiniz ACC modülü versiyonunu seçin. Duzelmediyse bir önceki versiyona gecin. Şimdilik çözüm bu.
Çalışıyorsa ellemeyin yani :)
Saygılar.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bu modülü kurdum da, sonra modülü kaldırdım Magisk'ten. Böylece modül ve ayarları tamamen kalkmış olur mu? Yoksa TWRP'den kaldırma zip dosyasını mı flaşlamalıydım?

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Bu modülü kurdum da, sonra modülü kaldırdım Magisk'ten. Böylece modül ve ayarları tamamen kalkmış olur mu? Yoksa TWRP'den kaldırma zip dosyasını mı flaşlamalıydım?
Geç gördüm kusura bakmayın.
Dokümanlarda VR25 diye bir klasör var. Bunun içinde uninstall zip i var. Magisk den bunu flashlayabilirsiniz.
Terminalden
su acc
yazın böyle bir şey yok derse silinmiş demektir.

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Eline sağlık hocam paylaşım için. Yes~~

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Öncelikle şunu belirteyim bunun cihazınızı olumlu katkı yaptığı hurafe. Bu modül sadece cihazınızı %80 e kadar şarj etmenize bir aracı %80 e geldiğinde akım kesiyor ve isterse sonsuza kadar dursun pil dolmuyor. Acca olayı zaten oneplus cihazlarında ilk olarak çıktı sonradan oneplus 6 cihazında bende kullandım gerekli görmediğim için sildim. Kendinizde %80'e kadar şarj edip fişten çekebilirsiniz modülun bir artısı yok . Bunun için ek birşeye ihtiyacınız yok.

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Öncelikle şunu belirteyim bunun cihazınızı olumlu katkı yaptığı hurafe. Bu modül sadece cihazınızı %80 e kadar şarj etmenize bir aracı %80 e geldiğinde akım kesiyor ve isterse sonsuza kadar dursun pil dolmuyor. Acca olayı zaten oneplus cihazlarında ilk olarak çıktı sonradan oneplus 6 cihazında bende kullandım gerekli görmediğim için sildim. Kendinizde %80'e kadar şarj edip fişten çekebilirsiniz modülun bir artısı yok . Bunun için ek birşeye ihtiyacınız yok.

Madem gereksiz neden OP telefonuna koymuş, iPhone da var bunun gibi bir özellik. Yani milyarlık dolarlık şirketler hiç bilimsel veriye dayanarak değil de hurafeyle iş yapıyorlar olacak iş değil.

Üst Alt