Mod ACC - Advance Charging Controller (Batarya Sağlığı)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam demek istediğim modül ek tasarruf sağlamıyor senin yapman gereken şeyleri uğraşmak yerine o yapıyor. Şöyle düşünün ; 2+2 =4 siz yapmak yerine hesap makinesine 2+2 yazıp = basarsanız size 4 sonucunu verir. Demek istediğim bu.
Tasarruf yapıyor aslında ama daha fazla ekran süresi almak için değil, pil sağlığının daha az azalması için. 2+2=4 ancak 1-4 arası değil de 2-3 arasında pili tutmak pil sağlığı için çok daha iyi. Bununla ilgili birçok bilimsel makale var. Pil aşınması yarı yarıya düşüyor %80-20 aralığında tutunca.

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Bu modül çok güzel lakin şarj yiyor.Mi6 ile test ettim Mi9T pro da da aynı şekilde, beklemede olsun bariz bir şekilde şarj yiyor.Sizlerde durum nedir?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bu modül çok güzel lakin şarj yiyor.Mi6 ile test ettim Mi9T pro da da aynı şekilde, beklemede olsun bariz bir şekilde şarj yiyor.Sizlerde durum nedir?
Uygulama (AccA) şarj yiyorsa pil optimizasyonundan kısıtlayın. Programın tek yaptığı sınır ayarlarını belirlemek. Arka planda çalışmasına gerek yok.

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Uygulama (AccA) şarj yiyorsa pil optimizasyonundan kısıtlayın. Programın tek yaptığı sınır ayarlarını belirlemek. Arka planda çalışmasına gerek yok.
hayır hocam magiskte olan modülden bahsediyordum

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
hayır hocam magiskte olan modülden bahsediyordum
Başka bir modül ile çakışıyor olabilir mi hocam? Ben de de sanki pil performansında düşüş yaratıyor gibi geldi aslında. Ondan dolayı kullanmıyorum ama çok da fark olmamıştı. Çok fark varsa başka bir durum olabilir.

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
Başka bir modül ile çakışıyor olabilir mi hocam? Ben de de sanki pil performansında düşüş yaratıyor gibi geldi aslında. Ondan dolayı kullanmıyorum ama çok da fark olmamıştı. Çok fark varsa başka bir durum olabilir.
Yok hocam magisk de kullandigim iki üç şey var onlarda çalışmaz alakasız şeyler

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
XDA üzerinden güncel sürümünü indirdim şu anlık test aşamasındayım. İlk gün için memnunum. %80 sınır koydum tekrar şarj etmeye başlama oranını %65 yaptım gayet iyi gidiyor. Bataryadan uzun süre performans almak istiyorum umarım bu yöntem etkili olur. 2 sene sonra yarı performansa düşen bataryalardan bıktım. Piyasadan alınan bataryalar da hiçbir zaman fabrika çıkışlı gelen ürünün yerine tutmuyor.

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
10
Merhaba, aşağıdaki adresten uygulamasını indirdim apk olarak ordan kontrol etmesi daha kolay.

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
Arkadaşlar birkere yüklediğiniz de ayarları yaptığınızda düzgün çalışıyor . Ama uygulamayı sildiginiz zaman telefon kendi kendine reset atıyor. Ben rom degistirmeme rağmen çözüm bulamadım telefon sürekli yeniden başlatıyor kendini. Uygulamayı tekrar yükledim artık reset atmayı kesti. Galiba bu uygulama kernel de oynama yaptığı için rom degitirseniz bile uygulamayı tekrar kurmaniz gerekiyor. Telefonum mi 9 se (grus)

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Arkadaşlar birkere yüklediğiniz de ayarları yaptığınızda düzgün çalışıyor . Ama uygulamayı sildiginiz zaman telefon kendi kendine reset atıyor. Ben rom degistirmeme rağmen çözüm bulamadım telefon sürekli yeniden başlatıyor kendini. Uygulamayı tekrar yükledim artık reset atmayı kesti. Galiba bu uygulama kernel de oynama yaptığı için rom degitirseniz bile uygulamayı tekrar kurmaniz gerekiyor. Telefonum mi 9 se (grus)
Bu mümkün değil ya kalıntıları kalmıştır ya da başka kurduğunuz modül veya uygulamadan ötürü yeniden başlatma oluyordur cihazda. Eğer temiz kurulum ile başka bir roma geçtiyseniz ise bu durumların hiçbirinin yaşanmaması gerekir. Kirli flaş (dirty) yaptıysanız bir sorun varsa bunun devam etmesi gayet normaldir. Hepsinden daha değerli bir bilgi ise bu aslında oneplus cihazları için olan bir özellik bunun farklı cihazlarda denenmesi ise tamamen kullanıcı sorumluluğunda olan birşey hayırlı bayramlar dilerim sağlıcakla kalın... angel~~

Üst Alt