Mod ACC - Advance Charging Controller (Batarya Sağlığı)

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
ACC (advance charging controller)

Magisk kullanan ve telefonunun batarya sağlığına dikkat eden herkesin kullanması gereken bir modül.
Bence bunu diğerlerinden ayıran önemli özelliği diğer modüller gibi komut girmek yerine uygulamasını yükleyip kullanabilmemizdir.

Kısaca yüklü geldiği haliyle anlatayim:
*Telefon sarjdayken sıcaklık 40 derece üzerine çıkarsa akımı kesiyor kısa bir süre dinlendirip tekrar doldurmaya başlatıyor.
*Sıcaklık 45 üzerine çıkarsa 90 saniyeligine sarji durduruyor. Sıcaklık bataryanın düşmanıdır.
*Batarya yüzde 5 e düşerse telefonu kapatıyor.
*Şarj yüzde 80 e gelince durduruyor. Bu önemli çünkü bataryanın en büyük düşmanı yüzde yüze kadar doldurmak. Hatta gece şarja takılı bırakıyoruz sürekli damla damla kendini doldurmaya çalışıyor.
Yüzde 80 e kadar doldurunca ömründen (şarj döngüsü, charging cycle) 0.20 gidiyor, yüzde 100 doldurunca 0.98.
Bir lityum iyon pili tam fazla performans kaybetmeden 500 döngü kullanabilirsiniz.
*
Şarj kablosu takılı olsa bile yüzde 70 e düşene kadar şarj olmaya başlamıyor.
*Yüzde 60 dan sonra 50 saniye doldurup 10 saniye dinlendiriyor. (Yüklü profil değil ayarlardan seçmeniz gerekiyor)
*Eğer telefonunuz destekliyorsa daha düşük voltajda şarj etmenize izin veriyor. (yüklü gelmiyor ayarlardan açıyorsunuz)
*Djs modülü yüklü ise günün belli saatlerinde kendi belirlediğiniz sarj profilini kullanabiliyorsunuz.
*tam anlayamadigim bir iki özellik daha var.
*Yukarıda yazan değerler (5, 40, 45, 60, 70, 80) hepsini kendi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Örn; telefon yüzde 80 değil, 85 e geldiğinde akımı kessin gibi.

(Telefondan yazıyorum eklemek istediğim bir kaç şey daha var
Yukleme, konfigürasyon, kaldirma, ve uygulamasını kullanma gibi
sonra duzenleyecegim)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mesaj düzenleme yok sanırım başkası yazmadan yazayım altta kalmasin.
- Modül magisk uygulamadinda mevcut
- Uygulama adresi icin . Sayfanın altında Releases kısmından en son sürümünü indirip kurun.
-
- ayrıca magisk uygulamasında açıklamalarda telegram grubu da var.

Ayrıca modülün ismi Advance değil Advanced olacaktı. Acemiliğime verin lütfen.

Saygılarımla

Ekli dosyalar

• images.png
    images.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 965
Son düzenleme:

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Teşekkürler yararlı konu hocam..

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Hocam nasıl tamamen kaldırabililiriz? Uygulamayı sildim ama hala 80den yukarı şarj olmuyor

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Hocam nasıl tamamen kaldırabililiriz? Uygulamayı sildim ama hala 80den yukarı şarj olmuyor
Birkaç yolu var, ama kendi kullandigimi yazayim;
- Terminal Emulator (Termux) kurun.
- su yazin ve root izni verin.
- acc --uninstall yazın. Modül kaldırılmış olacak.
- Telefonu yeniden başlatıp Termux a Geri girin.
- sırasıyla su ve acc -h yazın. acc: not found yazıyorsa tamamen kaldırılmış demektir.

Modülü yüklerken dosya sistemine accuninstaller.zip dosyası atıyor. Onu da flashlayabilirsiniz.

Hastakurt159

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
makedonya1900 hocam bu yüzde 60 dan sonra 10 saniye dinlendirme olayı manuel olarak telefonu prizden çıkartıp 10 saniye sonra tekrar akım vermek gibi değil mi ? zararlı olmaz mı yani , bir de bu düşük voltaj olayını otomatik mi yapıyor yoksa biz mi seçiyoruz maximum voltaj olarak RN8 kullanıyorum destekliyor mu bilmiyorum da

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
makedonya1900 hocam bu yüzde 60 dan sonra 10 saniye dinlendirme olayı manuel olarak telefonu prizden çıkartıp 10 saniye sonra tekrar akım vermek gibi değil mi ? zararlı olmaz mı yani , bir de bu düşük voltaj olayını otomatik mi yapıyor yoksa biz mi seçiyoruz maximum voltaj olarak RN8 kullanıyorum destekliyor mu bilmiyorum da
Zararlı değil aksine yararı şu:
60 dan sonra hem aşırı ısınmasını engellemiş oluyoruz hem de voltajı düşük bir şekilde şarj etmiş oluyoruz (telefonu taktiktan belli bir süre sonra voltaj artar)
Ama gerekli bir özellik değil. Ben kullanmıyorum çünkü MIUI şarj animasyonu sürekli açılıyor, hoşuma gitmiyor bu durumda.

XDA da bir Mi6 kullanıcısı batarya limitini yüzde 101 yapıp maksimum voltajı 4100 e çekince yüzde 75 e kadar dolduğunu sonra şarj etmeyi kestiğini gozlemlemis. Hem de telefon aşırı voltaj alarak isinmiyormus. Yararlı bir bilgi bence. Kendi telefonunuza uygun bir değer girerek en uygun yöntemi bulabilirsiniz.

Bir de voltajla oynamak sıkıntı çıkarmasın diyenler olacaktır. Modül 3350-4400 arasında bir sayıyı kabul ediyor. Yani yanlışlıkla 5000 yapıp telefonu bozma gibi bir durum olamaz.

Hastakurt159

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
makedonya1900 hocam maximum voltajı ayarladiktan sonra ampere uygulamasindan baktıktan sonra yüksek voltaj yazısı geldi voltaj ayarını iptal ettim ama geçmedi ne yapmam lazım telefonu şarja takmaktan çekiniyorum suan

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
makedonya1900 hocam maximum voltajı ayarladiktan sonra ampere uygulamasindan baktıktan sonra yüksek voltaj yazısı geldi voltaj ayarını iptal ettim ama geçmedi ne yapmam lazım telefonu şarja takmaktan çekiniyorum suan
Terminal e şunu yazın;
su
acc -v -
Yaptığınız ayarı sıfırlar.j

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Hocam magisk modulu aktıf fakat termınalden aktıf ettım sanırım 20'de durmuyor ve 80 olduktan sonra da sarja devam edıyor en ıyısı uygulamasını yuklemek rom degıstırdıkten sonra..

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Hocam magisk modulu aktıf fakat termınalden aktıf ettım sanırım 20'de durmuyor ve 80 olduktan sonra da sarja devam edıyor en ıyısı uygulamasını yuklemek rom degıstırdıkten sonra..
Aslında voltajla falan uğraşmadan sadece istediğiniz yuzdede dursun istiyorsanız basit bir uygulama da var ismi . Rootla çalışıyor. Bu magisk modülünün fikir babası bu uygulama. Her telefonla uyumlu değil geliştirmesi durduğu için ama denemek lazım. Şimdi bunu kullanıyorum ben zaten bataryadan umudu kestim yüzde 70 lerde batarya sağlığı :)

Üst Alt