Rom AbhiX ROG Edition Tulip Final [Android 10 EOL] 12.6

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Bu romu TWRP ile kursanız dahi normal şartlarda cihazın brick olmasına imkan yok... Yani cihazınızın brick olma nedeni doğrudan TWRP değil. OrangeFox ile kurulumun yapılmasının tavsiye edilme nedeni romun çoklu seçeneklerle kurulmasına imkan tanıyan Aroma paket yükleyici ile daha uyumlu olması. Kurulum yapan kimsenin bir miktar deneyimli olması da önemli tabi. Hatalı işlem anakart arızasından, eMMc hatasına kadar birçok soruna neden olur ki bu istenmeyen bir duruma yani cihazın brick olmasına sebebiyet verebilir... Netice oluarak kurulum esnasında hem talimatlara uygun şekilde hareket edilmeli hem de sabırllı olunmalıdır...

Ulannebuya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf Kaplan
Cihazım
Xiaomi Note 6 P
Konular
6
Merhaba arkadaşlar,
Şöyle adım adım hatta resimli olarak anlatım yapabilecek biri yok mudur?
İyi günler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ulannebuya, Videolu anlatım var..

Ulannebuya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf Kaplan
Cihazım
Xiaomi Note 6 P
Konular
6
ROM'u kurdum. Sıkıntı olarak SIM etkinleştirme servisi çalışmadı. Cihaz Bul kapalıydı, onu da açamadım ama bulunduğum yerde mobil şebeke pek iyi değildi. Bir de evde deneyeceğim. Diğer tüm ayarlar orjinal ROM nasılsa aynı şekilde devam etti. Bana mı öyle geldi yoksa telefonla çok uğraştığım için mi tam bilemiyorum ama sanki biraz ısınma var gibi.
Mobil banka uygulamaları sorunsuz olarak çalışıyor. Herhangi bir takılma, donma yok.
Navigasyon tuşları olmadan kullanıyorum telefonu. Aşağıdan yukarı doğru çekip basılı tuttuğunuzda gelen son kullanılan uygulamaları gösteren animasyon biraz değişik. Parmağınızı çekmeden tuttuğunuzda programlar yan yana sıralı olarak görünüyor. Bıraktığınızda ekrana iki sıra halinde yerleşiyor. Sanki yanlış bir hareket yaptığımı düşündürüyor hep.
Google uygulamalarının çoğu silinmiş. Hatta hemen hemen hepsi. Sadece Google vardı.
Şarjda çok bir değişiklik olmadı. Ekran süresi 3 saate yakın ve %52 pil harcadı. Pili 2-3 ay önce deji marka pil ile değiştirmiştim.

Pazar günü kurdum, çok fazla bir zorluk yaşamadım.
Şimdilik iyi gidiyor.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
ROM'u kurdum. Sıkıntı olarak SIM etkinleştirme servisi çalışmadı. Cihaz Bul kapalıydı, onu da açamadım ama bulunduğum yerde mobil şebeke pek iyi değildi. Bir de evde deneyeceğim. Diğer tüm ayarlar orjinal ROM nasılsa aynı şekilde devam etti. Bana mı öyle geldi yoksa telefonla çok uğraştığım için mi tam bilemiyorum ama sanki biraz ısınma var gibi.
Mobil banka uygulamaları sorunsuz olarak çalışıyor. Herhangi bir takılma, donma yok.
Navigasyon tuşları olmadan kullanıyorum telefonu. Aşağıdan yukarı doğru çekip basılı tuttuğunuzda gelen son kullanılan uygulamaları gösteren animasyon biraz değişik. Parmağınızı çekmeden tuttuğunuzda programlar yan yana sıralı olarak görünüyor. Bıraktığınızda ekrana iki sıra halinde yerleşiyor. Sanki yanlış bir hareket yaptığımı düşündürüyor hep.
Google uygulamalarının çoğu silinmiş. Hatta hemen hemen hepsi. Sadece Google vardı.
Şarjda çok bir değişiklik olmadı. Ekran süresi 3 saate yakın ve %52 pil harcadı. Pili 2-3 ay önce deji marka pil ile değiştirmiştim.

Pazar günü kurdum, çok fazla bir zorluk yaşamadım.
Şimdilik iyi gidiyor.
Önceki sayfalarda sim etkinleştirme işlemini anlatmıştım uygulayın etkinlesecektir. Sim numaranızı eksiksiz girin. +90 ile. Cihazınızdan tarayıcıyı açın mi bulut hesabına girin cihaz bulu açıksa kapatın 5 dk bekleyin cihaz bulu açın. Cihazı yeniden başlatin cozulecektir

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Yukarıdaki işlemi yaparken GPS wifi ve mobil veri açık olmali. Cihazda sim etkinleştirme sorunsuz oluyor. Isınma raporlanmamis. Doğru kerneli kurduysaniz rom kaynaklı değildir. Son kullanılanlar görünümünü tam ekran ayarlarından değiştirebilirsiniz.

cemugur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Mi Max 2
Konular
17
Ben temiz kurulum yaptım. Wifi sorunu yaşamadım şuan kullanıyorum baya memnunum.

M2007J1SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahadirhamevioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Note 6 pro
Konular
0
murodo talhacker hocalarım romu indirdim ve sorunsuz kurdum şu an romu kurduğum telefondan yazıyorum. Yeni güncelleme gelecek mi yoksa artık bitti mi? Android 11'i deneyimlemek fena olmazdı. Bir de hocam ses kalitesi beni pek tatmin etmedi ses için ne yapabilirim? Magisk üzerinden viper modülünü mü yükleyeyim? Şimdiden çok teşekkürler

cemugur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Mi Max 2
Konular
17
Rom sorunsuz. Final sürüm. 11 de çıktı ama bug çok olduğu aşikar. 11 in harici indirme linkleri olursa konu açabilir mi? Rica etsem.

M2007J1SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
murodo talhacker hocalarım romu indirdim ve sorunsuz kurdum şu an romu kurduğum telefondan yazıyorum. Yeni güncelleme gelecek mi yoksa artık bitti mi? Android 11'i deneyimlemek fena olmazdı. Bir de hocam ses kalitesi beni pek tatmin etmedi ses için ne yapabilirim? Magisk üzerinden viper modülünü mü yükleyeyim? Şimdiden çok teşekkürler
KLasik olacak ama Ses kalitesiyle ilgili bir sorun da raporlanmamış. Şayet yeni kurduysanız Bence birkaç gün herhangi bir uygulama yüklemeden romun iyice oturmasını bekleyin. AI ve optimasyon nedeniyle türlü problemler yaşanabiliyor MIUI romlarında. Sonra rom zaten arap atına dönüyor. Buna rağmen ses sizi memnun etmiyorsa başka bir çaresine bakabilirsiniz. Ben bluetooth kulaklıkla kullanıyorum. Evet eu roma göre ses seviyesi yüzde 5 daha düşük gibi geldi kullandıkça bunun pek de önemsenmeyecek bir durum olduğunu gördüm. Android 10 için başka bir Güncelleme almayacak. En azından EOL final sürümünün geliştiricisi androdi 10 için başka bir rom çıkarmayacağını açıkladı. Bu geliştirici Kasım gibi android 11'in beta sürümlerini yayınlamaya başlar. Final sürümünün yayınlanması da 2022yi bulacaktır. beta sürümlerini benim gibi fanları kuruyorlar genelde ama türlü sorunlarla çıkıyor rom beta verisyonlarda. Betayı değil de geliştiricnin final sürümünü beklemenizde fayda var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de ROG romlarında redmi note 6 pro için rom geliştiren 3 ayrı geliştirici var. İki Hİndu bir de Ermeni veya Rus asıllı bir geliştirici. Hepsinin yaptıkları romlar aynı seviyede değil. Kurduğum o kadar roma dayanarak söyleyebilirim ki Nitelik bakımından bu EOL romunu yayınlanan geliştirici en kusursuz işlere imza atan arkadaş. Özellikle bu arkadaşın işlerini takip etmekte fayda var.

Son düzenleme:
Üst Alt