Rom AbhiX ROG Edition Tulip Final [Android 10 EOL] 12.6

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Tekrar etmekte fayda var. Romu kuracak olan arkadaşlara tavsiyem bu rom telefonlarında oturana kadar çok zaruri değilse magisk üzerinden herhangi bir modül yüklememeleri. 3 şarj döngüsü sonra romun telefona optimasyonu tamamlandıktan sonra telefon başka bir hale bürünüyor. Sorun yaşadıkları mevzular sorun olmaktan çıkabilir. Orange fox ile temiz kurulum yapıldıysa kernel seçimi doğru yapıldıysa. Bir sorun yaşanmaması lazım. Gerçekten neredeyse kusursuz bir rom çünkü...

bahadirhamevioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Note 6 pro
Konular
0
KLasik olacak ama Ses kalitesiyle ilgili bir sorun da raporlanmamış. Şayet yeni kurduysanız Bence birkaç gün herhangi bir uygulama yüklemeden romun iyice oturmasını bekleyin. AI ve optimasyon nedeniyle türlü problemler yaşanabiliyor MIUI romlarında. Sonra rom zaten arap atına dönüyor. Buna rağmen ses sizi memnun etmiyorsa başka bir çaresine bakabilirsiniz. Ben bluetooth kulaklıkla kullanıyorum. Evet eu roma göre ses seviyesi yüzde 5 daha düşük gibi geldi kullandıkça bunun pek de önemsenmeyecek bir durum olduğunu gördüm. Android 10 için başka bir Güncelleme almayacak. En azından EOL final sürümünün geliştiricisi androdi 10 için başka bir rom çıkarmayacağını açıkladı. Bu geliştirici Kasım gibi android 11'in beta sürümlerini yayınlamaya başlar. Final sürümünün yayınlanması da 2022yi bulacaktır. beta sürümlerini benim gibi fanları kuruyorlar genelde ama türlü sorunlarla çıkıyor rom beta verisyonlarda. Betayı değil de geliştiricnin final sürümünü beklemenizde fayda var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de ROG romlarında redmi note 6 pro için rom geliştiren 3 ayrı geliştirici var. İki Hİndu bir de Ermeni veya Rus asıllı bir geliştirici. Hepsinin yaptıkları romlar aynı seviyede değil. Kurduğum o kadar roma dayanarak söyleyebilirim ki Nitelik bakımından bu EOL romunu yayınlanan geliştirici en kusursuz işlere imza atan arkadaş. Özellikle bu arkadaşın işlerini takip etmekte fayda var.
Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Evet dediğiniz doğru rom kendi kendine oturuyor ilk kurduğumdaki hafif donma takılmalar, uygulamadan atması ve arayüz bugları sabah uyandığımda gitmişti. Android 11 içinse 2022'yi bekleyeyim veya sorunsuz bir beta sürümü çıkarsa ona güncellerim.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Kurulumun hemen ardından her cihazın bu roma tepkisi farklı olabiliyor.. Ben bu romda kurulum anından itibaren en ufak sorun yaşamadım. Başka romlar da denediğim için toplamda 5 defa sanıyorum kurdum bu romu. MIUI 12.5 arayüzlü üstelik Android 10 için bu cihaz için bundan daha kusursuz bir rom yok zaten. Ciddi sorunlar yaşanıyorsa bu romla ilgili kurulum ya olması gerektiği yapılmamıştır ya da bu başlıkta verdiğimiz tavsiyelere uygun hareket edilmemiştir. Yoksa romun cihazda düzgün çalışmaması için bir gerekçe yok zaten...

dilimeftun

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
6
Merhaba arkadaşlar miui severler için çok güzel bir rom
sormak istediklerinizi konu altına yazabilirsiniz

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

1,89 Gb 12.6 Final

TWRP Kullanmayınız
Önerilen recovery : .
(wipe: dalvik, cache, data, system, vendor, cust) temizlemeniz gerekli.
– daha hızlı geçişler için geliştirici seçeneklerinden, set the Windows animation & Transition animation scale and Animator duration scale to 0.5x çekmeniz gerekli

Bu linkler sadece Note 6 Pro Tulip için geçerlidir başka cihazlara yükleme yapmayı denemeyiniz!

ilk yüklemeden sonra telefonun açılması uzun sürüyor lütfen bir işlem yapmadan sadece bekleyiniz

orangefox recovery ile yükleme yapınız

Temiz kurulum :
- Romu indiriniz
- recovery modda başlatınız.
- Wipe System, Data, Cache, Dalvik, Vendor yapınız
- Romu yükleyiniz
- Yeniden Başlatınız drunk~~

Ekran görüntüleri
Romu üç gün kullanıyorum. Şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Telefon şaha kalktı resmen hem şarj konusunda hem hız konusunda... Kurmak isteyen arkadaşlar çekinmeden kurabilirler. Kurulum yaparken yardımcı olan Murodo hocama teşekkür ederim tekrardan ☺️

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bende dün bir tanıdığımın cihazına kurdum Masik Romdaki gibi Aroma installer ile geliyormuş Reklamları devre dışı bırakma özelliği Ve Overclocklu Kernel seçimi ve Magisk Seçimi varmış Bu muhteşem bir olay. Kurdum cihaz açıldı ek olarak Touch vizard (Dokunma Hassasiyetini artırmak için) ve 66 hz moduda kurdum Cihaz uçtu. Ondan önce Corvus os vardı o bişe böyle Akıcı değildi. Romu tavsiye ederim bu cihaz için.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bende dün bir tanıdığımın cihazına kurdum Masik Romdaki gibi Aroma installer ile geliyormuş Reklamları devre dışı bırakma özelliği Ve Overclocklu Kernel seçimi ve Magisk Seçimi varmış Bu muhteşem bir olay. Kurdum cihaz açıldı ek olarak Touch vizard (Dokunma Hassasiyetini artırmak için) ve 66 hz moduda kurdum Cihaz uçtu. Ondan önce Corvus os vardı o bişe böyle Akıcı değildi. Romu tavsiye ederim bu cihaz için.
Hocam ek olarak 2.5 senelik note 6 pro kullanıcısı olarak miui aosp romlar dahil açık ara en iyi rom bu. Kurulum ekranında strix kerneli tavsiye ederim overclocklu kernel pek iyi değil hem çok ısıya ve şarj kaybına neden oluyor hemde akiciligi bozuyor strix kernel daha kaliteli.
69hz ekran overclocku sorunsuz çalışıyor.
Hocam touch wizard için link alabilir miyim nasıl bulabilirim?
Bu rom redmi note 7 portu ama redmi note 7/8/9 dan daha iyi çalışıyor şaka gibi ya :D

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Dün note 10u kurcaladım. Daha önce de 9se bakmistim. Xiaominin yeni nesil cihazlarında MIUI 12.5 bu kadar akıcı ve stabil çalışmıyor bir diğer gözlemin. Su an yeni cihaz alsam bu romu atarım net... Cihazda Strixin Overlocklu versiyonu tercih edildiğinde chazın sıcaklığı 2-4 derece artıyor bu arada. Roma ile gelen kernel bu rom için hususi yaratrılmış gibi.. O kadar uyumlu ve muazzamçalışıyor ki. Daha üst seviyesi olamaz bana göre.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Hocam ek olarak 2.5 senelik note 6 pro kullanıcısı olarak miui aosp romlar dahil açık ara en iyi rom bu. Kurulum ekranında strix kerneli tavsiye ederim overclocklu kernel pek iyi değil hem çok ısıya ve şarj kaybına neden oluyor hemde akiciligi bozuyor strix kernel daha kaliteli.
Bu rom redmi note 7 portu ama redmi note 7/8/9 dan daha iyi çalışıyor şaka gibi ya :D
Buyrun Hocam :)

Ekli dosyalar

• !TouchV11Stable.zip
    6,3 KB · Görüntüleme: 10

bahadirhamevioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Note 6 pro
Konular
0
Hocam 69hz modunu aradım ancak bulamadım. Link atabilir misiniz? Ayrıca twrpden yüklemem gerekiyor de mi?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular