Rom AbhiX ROG Edition Tulip Final [Android 10 EOL] 12.6

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Okudum yalnız benim beklentilerim biraz daha fazlaydı gerçi bugün daha 2.gün ama batarya beni pek tatmin etmedi. Diğer türlü stabilite ve performans olarak stock romu 2ye katlar düzeyde özellikle 3/32 cihazlar için ilaç olmuştur.

M2007J1SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
4000 mAH pil ile bu kadar animasyon içerikli bir MIUI 12.6 romun size sunacağı maks ekran süresi 7.5 saat olur. Fazlası olmaz. Cihazınızdaki pilin aşınma derecesine göre bu süre kısalacaktır... benim cihazda pilde yüzde 3-4 civarında aşınma var. O bakımdan pil bu rom ile son derce verimli çalışıyor... aşınmayı da dikkate aldığımda aldığım 7 saat ortalama ekran süresi makul gözüküyor. Geliştirici pil için kaynakları kısıp kerneldan fedakarlık yapsaydı bu kadar akıcı bir rom çıkmazdı zaten... Herşeyin tam dengede olduğu bir rom bu...

miço40

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Miraç
Cihazım
Note 6 pro
Konular
6
4000 mAH pil ile bu kadar animasyon içerikli bir MIUI 12.6 romun size sunacağı maks ekran süresi 7.5 saat olur. Fazlası olmaz. Cihazınızdaki pilin aşınma derecesine göre bu süre kısalacaktır... benim cihazda pilde yüzde 3-4 civarında aşınma var. O bakımdan pil bu rom ile son derce verimli çalışıyor... aşınmayı da dikkate aldığımda aldığım 7 saat ortalama ekran süresi makul gözüküyor. Geliştirici pil için kaynakları kısıp kerneldan fedakarlık yapsaydı bu kadar akıcı bir rom çıkmazdı zaten... Herşeyin tam dengede olduğu bir rom bu...
Pilim yeni ve 1 ayda çok bir aşınma olacağını düşünmüyorum haklısınız performans ve stabilite olarak çok güzel ve memnun kaldığım bir rom fakat benim için pil ömrü önemli. Büyük ihtimalle yakın zamanda aosp bir roma geçerim onların pil kullanım daha verimli oluyormuş galiba önerebileceğiniz bir rom var mı?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Pilim yeni ve 1 ayda çok bir aşınma olacağını düşünmüyorum haklısınız performans ve stabilite olarak çok güzel ve memnun kaldığım bir rom fakat benim için pil ömrü önemli. Büyük ihtimalle yakın zamanda aosp bir roma geçerim onların pil kullanım daha verimli oluyormuş galiba önerebileceğiniz bir rom var mı?

MIUI romun optimasyonu bir hafta 10 günü bulabiliyor. Tavsiyem başka bir Roma gecmeden evvel bir 10 gün bu romda durmaniz. Asop için önerim şu rom olabilir...

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Cihazdan cihaza pil performansı fark edebiliyor bu romda. Kullanilan pilin orjinal olup olmaması, pilin aşınma derecesi, cihazın nasıl kullanıldığı, hangi uygulamaların ağırlıklı olarak kullanıldığı gibi mevzular MIUI romlarında pil performansıni her zaman etkiler... Bu rom Xiaomi. eu romlarla asagi yukarı benzer bir pil performansına sahip. Ben de günlük 2.5 saat ortalama ekran süresi ile bugüne kadar 80 saatin altına hiç dusmedi deşarj suresi. Cihazım 3/32 bu arada. Gereksiz uygulamaları arka planda durdurup pilin deşarj suresini de uzatmak mümkün bu romda. Ayrıca Romu kurduktan sonra bir süre optimasyonun tamamlanması için cihaza zaman tanınmalı bu süre 15 güne kadar cikabilir. Romu kuracak olanlar bunu dikkate almalı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-11-09-19-54-30-290_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2021-11-09-19-54-30-290_com.miui.securitycenter.png
    313,9 KB · Görüntüleme: 13

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

Bence piliniz gayet güzel performans vermiş 2.5 saat %35 şarj ile x3 yaparsak 7.5 saat kadar yapar ki bu gayet iyi. MIUI 11.0.4.0 veya MIUI 10.3.6.0 deneyebilirsiniz bunlar güzel pil süresi vermenizi sağlar. Aosp ise üst mesajdaki pe+ romuna geçebilirsiniz.

miço40

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Miraç
Cihazım
Note 6 pro
Konular
6
Açıkcası 11.0.4 zaten aklımda kalan bir stock romdu bu roma bir süre daha vakit vereceğim fakat sonrasında yine memnun kalmazsam bu stock roma nasıl dönebilirim twrp ile mi? (şuan kurduğum romu bile yardım alarak yaptım bu konularda pek tecrübeli değilim).

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Açıkcası 11.0.4 zaten aklımda kalan bir stock romdu bu roma bir süre daha vakit vereceğim fakat sonrasında yine memnun kalmazsam bu stock roma nasıl dönebilirim twrp ile mi? (şuan kurduğum romu bile yardım alarak yaptım bu konularda pek tecrübeli değilim).

Bence Mi Flash ile dön

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bununla alakalı forumda açılmış bir konu var mı? Yanlış bir şey yapmamak için soruyorum

miço40

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Miraç
Cihazım
Note 6 pro
Konular
6
Bu romda 4g de problem yaşıyorum inanılmaz yavaş 3gye aldığım zaman çok daha iyi bir hız yakalıyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı? (cihazın çekmeme gibi bir problemi yok)

Üst Alt