Rom [8.1][PORT][Durduruldu] Mi A1 Epic Rom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dayle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Yeni güncelleştirme geldi. Konuya eklenirse güzel olur. Ayrıcak yeni güncellemenin nasıl kurulacağını anlatırmısınız ?

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Yeni güncelleştirme geldi. Konuya eklenirse güzel olur. Ayrıcak yeni güncellemenin nasıl kurulacağını anlatırmısınız ?
Hocam ben bu işlerden hiç anlamıyorum dediklerinizi uygulamayamadım. Acemiyim diyebiliriz bu konu hakkında detaylı bir video çeker misiniz sizden ricam? veya bana özel olarak yardımcı olabilir misiniz?

Kurulum için video hazırlıyordum. Test amaçlı olarak videonun ilk kısmını yükledim. Yorumları alayım:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Berbat olmuş derseniz hiç yüklemeyeyim giggle~~

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Xiaomi'nin Android One projesi bünyesinde piyasaya sürdüğü Mi A1 cihazı Android One projesine dahil olduğu için saf android arayüzü ile piyasaya giriş yaptı ve xiaomi bu cihaz için herhangi bir miui sürümü vermedi. Haliyle de uzun bir süredir geliştiricilerin Mi A1 için port edilmesini yani bu cihaza uyumlu şekilde kullanılabilir hale getirilmesini bekledik. Ve sonunda Epic Team adlı geliştirici grubu tarafından port edilerek yayınlandı. Burdan kendilerine teşekkürlerimizi iletiyorum.
Not: Rom rootlanmış ve magisk yüklü olarak hazırlanmıştır.

Bilinen Hatalar:
•Kilit ekranındayken bildirim gelmiyor. (Arama sms sistem uygulamaları hariç)
•HDR modunda fotoğraf çekince kamera hata veriyor ve kapanıyor.

Bazı cihazlarda depolama alanı düşük olarak görünebiliyor. Örneğin cihazınız 64Gb ve depolama alanı 16 gb olarak gözükmekte. Bunun çözümü için:
userdata.img dosyasını Adb ile tekrar flaşlayın. Eğer sorun çözülmezse tüm adımları dikkatli takip ederek en baştan kurulum yapmanız gerekiyor.

Kendi izlenimlerim:
• Sistemin rootlu olarak kurulması iyi oldu. Root işlemleriyle tekrar uğraşmaya gerek kalmadı. Safety.Net sorunu yok.
• Parmak izi okuyucu aşırı derece seri çalışmaya başladı. Dokunmamla ekranın açılması bir oluyor.
• Sistem gayet seri ve stabil çalışıyor.
• Stock romdayken arama sırasında ekran sensörü iyi çalışmıyordu. Sürekli ekrana yanağım değiyor arama sırasında tuşlara basıyor veya susturuyordum yanlışlıkla. Ama bu romda öyle bir sorun hiç yaşamadım. Sensör eskisinden daha iyi çalışıyor.
• Romu yeni yüklediğim için şimdilik bunları yazdım. İleriki zamanlarda deneyimlerimi artı ve eksi yönlerini ekleyeceğim.

Kurulum için gerekli dosyalar:

1.

2.

3.
(Güncel versiyon eklendi, önceden A1 cihazınıza miui yüklediyseniz aşağıdaki Güncelleme aşamasına geçebilirsiniz)

4.

Önemli Hatırlatma: BÜTÜN İŞLEMLERE BAŞLAMADAN ÖNCE YEDEK ALMAYI UNUTMAYIN!

Öncelikle @cantara hocamızın hazırladığı şu başlıktan bootloader kilidini açıp TWRP yükleyin:​

Eğer 2018 Nisan ayından sonra güncelleme yaptıysanız cihazınız sıfırlanıp tekrar açılacaktır. Ve yeniden kurulum yapmanız istenecek.
Ama siz Kurulum yapmayın. Sadece Atla, atla.. seçenekleriyle kurulumu geçin ve telefonu bilgisayarınıza bağlayın. Bildirimlerden Usb seçeneğini "dosya aktarmak" olarak değiştirin.

Yeniden "geliştirici seçenekleri"ni aktif hale getirip "hata ayıklaması"nı aktifleştirin. Telefonu pcye bağlayın ve telefona gelen uyarıyı "bu bilgisayara her zaman güven" seçeneğini seçerek onaylayın.
Minimal ADB and Fastboot yazılımını çalıştırın "adb devices" komutunu verin. Listede telefonunuzu şu şekilde gördüyseniz devam edebilirsiniz:
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/adb1-jpg.15234/

"adb reboot bootloader" komutu ile tekrar fastboot bölümüne girin.

"fastboot devices" komutunu yazarak cihazınızın şu şekilde listelendiğinden emin olun (cihaz numarası ve yanında fastboot yazısı olacak):
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/twrp3-jpg.15258/

Gerekli dosyalarda indirdiğiniz ve dosyalarını C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot dizinine kopyalayın.
Not: İlk defa Miui kurulumu yapacaksanız isimli dosyayı flaşlamanız gerekiyor. Daha önce yükleme yaptıysanız gerek kalmayacak.

"fastboot flash userdata userdata.img" komutu ile userdata.img dosyasını flaşlayalım.

Ardından "fastboot boot recovery-3.1.1-1.img" komutu ile twrp'ye girelim. "Swipe for allow modification" şeklinde bir uyarı gelecek telefona. Kaydırarak twrp'ye giriş yapalım telefondan.

Twrp'ye girince bilgisayarım içerisinde cihazınız görünecek ve twrp klasörü olacaktır.
İndirdiğiniz Epic_Miui10_8.7.12_MiA1.zip dosyasını olduğu gibi zipten çıkarmadan bu klasörün içine kopyalayın. Kopyalama sırasında hiçbir şeye dokunmayın.

Daha sonra telefonu açıp "wipe" menüsüne girip kaydırma yaparak "wipe" işlemini uygulayın.
Geri tuşu ile ana menüye dönüp "install" menüsüne girin. Twrp klasörünü açın. Zip dosyasına dokunun.
"Reboot after installation is complete" seçeneğini seçerek kurulumu başlatın. Kurulum yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde tamamlanacaktır(bende 2 dakika sürdü)
Kurulum bittiğinde twrp uygulama yüklemek isteyecek. (Yüklenecek bu uygulama twrp güncellemelerini filan takip etmek içindir)
"Do Not Install" diyerek geçin.
Bu adımda telefon açılıp resetlenecektir ve epic rom logosu gelecektir. 3-4 dakikalık bir süreçten sonra kurulum ekranı gelecektir. 10 dakikaya kadar da sürebilir, biraz sabretmelisiniz. Daha sonra Türkçe dilini seçtikten sonra kurulum yapabilirsiniz.
Kurulum tamamlandıktan sonra miui deneyimini yaşamanın tadını çıkarabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Google Camera Yükleme:
Bu roma Gcam yüklemek isteyen arkadaşlar öncelikle aşağıdaki magisk modüllerini magisk'ten bulup kurun:

Daha sonra aşağıdaki sitede bulunan Gcam portlarından birini indirip kurun:

Kırmızı yazılı olanlar stabil sürümlerdir. Kolay kolay sorun çıkarmaz. Diğerleri farklı cihazlar için düzenlenmiş ve geliştirilmiş sürümlerdir. En üstteki sürüm beta sürümüdür. Ben en üsttekini kurdum, sorunsuz çalıştı.
Hepsi bu kadar.
Epic Team ekibine tekrar teşekkür ediyorum.
Anlatımı hazırlarken aynı anda ben de yükleme yaptım, bootloader kilidi açma dışında bütün adımları ekledim. Bootloader kilidi açma konusundan da alıntı yaptım zaten.

GÜNCELLEME - 8.9.13

Merhaba arkadaşlar dün akşam yeni güncelleme yayınlandı. Güncelleme için rom dosyasını indirip flaşlamamız gerekiyor. Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Rom dosyamızı indirelim:

Daha sonra üstteki kurulumda olduğu gibi twrp dosyasını boot edeceğiz cihazımıza. Twrp yazılımını yukarı

Telefon Ayarlarına girin, Cihazım>Tüm Özellikler>Miui sürümü seçeneğine ard arda dokunarak geliştirici seçeneklerini açalım.
Ayarlar> Ek Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri bölümünden usb hata ayıklamasını açalım.

Telefonu PC'ye bağlayıp ADB komut istemini açalım. Gelen usb hata ayıklamasına izin verip "her zaman bu bilgisayara izin ver" seçeneğini seçelim.

EDİT: ACİL İŞİM ÇIKTIĞI İÇİN DEVAMINI 2 SAAT İÇERİSİNDE YAZACAĞIM.

Görüş ve önerilerinizi yorumlarda beklerim. Sağ altta bulunan "beğen" butonuna basmanız beni mutlu edecek ve birer teşekkür niteliği taşıyacaktır ;)
Saygılarımlahappy~~
Ustam kolay gelsin yeni rom flaslayınca telefondaki uygulama ve bilgiler silinmez demi

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Anladım ustam emeğine sağlık sıkınısız yükledim romu Google camerayı yükledim video kısmına geçince kapanıyor A1 tweaks bulamadım magisk de

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Güncelleme konuya eklendi arkadaşlar, yarına kadar video anlatımı da eklenecektir.

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Eyvallah emeğine sağlık hocam kolay gelsin bekliyorum videonu

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Anladım ustam emeğine sağlık sıkınısız yükledim romu Google camerayı yükledim video kısmına geçince kapanıyor A1 tweaks bulamadım magisk de
Güncelleme yaptıktan sonra magisk modülü yüklemenize gerek yok. Gcam video moduna geçince hata veriyor, Gcam port sürümlerini denememiz gerekiyor. Sorunsuz çalışan sürümü bulunca konu içerisinde belirtirim. Sorun CameraApi2 ile alakalı da olabilir. Onu da inceleyeceğim.

Brkyldz71

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Tamamdır hocam deneyeceğim diğer APK ları

Hüsoo1234

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Kurulum için video hazırlıyordum. Test amaçlı olarak videonun ilk kısmını yükledim. Yorumları alayım:
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Devami

Devami

Devami
Olsa daha güzel olur hocam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt