Rom [8.1][PORT][Durduruldu] Mi A1 Epic Rom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Bende de bazen "kamera kullanılamıyor" hatası oluyor. Ama 2-3 haftada bir oluyor. Telefonu kapatıp açınca düzeliyor ama.
Kamera hatası çözümü olarak OTA üzerinden kamerayı manuel indirip flashlayın. Bu şekilde çözülüyor sorun.

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
yarenersonmez sarj ederken akım 900 un uzerine çıkmıyor ilk indirdigimde 1600 leri görmüştüm şimdi neden noyle oldu var mi bir çözümü
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIA1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
yarenersonmez sarj ederken akım 900 un uzerine çıkmıyor ilk indirdigimde 1600 leri görmüştüm şimdi neden noyle oldu var mi bir çözümü
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bataryada veya şarj adaptörünüzde donanımsal bir sorun meydana gelmiş olabilir. Tam olarak nedenini bilmediğim için kesin çözüm öneremem. Ama yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız twrp>wipe menüsünden format data işlemini yaparak bütün verileri silip romu sıfırdan yükleyin.

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Bataryada veya şarj adaptörünüzde donanımsal bir sorun meydana gelmiş olabilir. Tam olarak nedenini bilmediğim için kesin çözüm öneremem. Ama yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız twrp>wipe menüsünden format data işlemini yaparak bütün verileri silip romu sıfırdan yükleyin.
Kablom ezilmis ve yırtık var kabloda ondan yapmış olabilir mi?

Mustafa68682

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9
Meslek
Öğremci
Konular
0
miui erkani geliyor 10 saniye kadar durup resetleniyor durmadan tekrar ediyor ne yapabilirim acil destek :(

escordabes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8,0
Cihazım
xioami
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Var kardeş 2 adet config dosyası rarın içinde

Gps config dosyasının içi dolu gözüküyor nasıl boş sende ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Var kardeş 2 adet config dosyası rarın içinde

Gps config dosyasının içi dolu gözüküyor nasıl boş sende ?
malessef hocam bende 3 kere indirdim hep hatalı boş dosya mümkünse tekrar yükleyebilirmisiniz.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Kablom ezilmis ve yırtık var kabloda ondan yapmış olabilir mi?

Büyük ihtimalle ondan dolayı olmuştur.
miui erkani geliyor 10 saniye kadar durup resetleniyor durmadan tekrar ediyor ne yapabilirim acil destek :(
Wipe menüsünden format data işlemini yapıp tekrar romu ve userdata.img dosyasını flaşlayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

malessef hocam bende 3 kere indirdim hep hatalı boş dosya mümkünse tekrar yükleyebilirmisiniz.
Play store üzerinden rar isimli uygulamayı indirin onunla açın hocam dosyada sıkın yok.

escordabes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
8,0
Cihazım
xioami
Konular
0
Büyük ihtimalle ondan dolayı olmuştur.

Wipe menüsünden format data işlemini yapıp tekrar romu ve userdata.img dosyasını flaşlayın.

Play store üzerinden rar isimli uygulamayı indirin onunla açın hocam dosyada sıkın yok.
evet hocam telden rar la açınca oldu tşk ederim

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Arkadaşlar konuyu yeniden düzenledim ve sadeleştirdim. Bazı sorunların çözümlerini konunun alt kısmına ekledim. Ayrıca daha rehberin sağlıklı ve düzgün olması adına sadece güncel versiyon linkini ekledim (Hem güncelleme olarak hem de sıfırdan kurulum için kullanılabiliyor çünkü). Bundan sonra da bu şekilde devam edecektir konunun düzenlenmesi.
Belirtmek istediğiniz sorun çözümleri veya konunun düzenlenmesi adına fikir ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

fatihakbas19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Akbaş
Cihazım
Mi A1
Konular
6

Bazı telefonlarda GPS çalışmamakta veya çok yavaş çalışmaktadır özellikle kapalı alanlarda. Bu sorunu çözmek için de 3 yöntemimiz var.

1. yöntem @harbor26 arkadaşımızın yöntemi olan bu yöntem ile bazı sistem dosyalarında değişiklik yapacağız
1. Eğer romu kurduktan sonra hiç Magisk'e girmediyseniz, önce Magisk'e girin ve aktifleştirin, aktifleştirme işlemini kendisi yapıyor sadece siz sihirbazı takip edin.
2. Daha sonra eğer bir root yetkili dosya yöneticiniz yoksa ekte vereceğim root explorer-4-1-6.apk isimli root yetkili dosya yöneticisini indirebilirsiniz.
3. Root explorer i kurun ve root yetkilerini verin.
4. Ardından ekte verdiğim gps test.rar dosyasını indirin ve rardan çıkartın, içinden 2 adet config dosyası çıkacaktır. "flp.conf" ve "gps.conf"
5. Şimdi root explorer'a girelim ve rardan çıkartmış olduğumuz gps ve flp dosyalarını kopyalayalım.
6. Kopyalamış olduğumuz dosyaları "root/system/etc/" dizinine yapıştıralım.
7. Kopyalama işlemi bittikten sonra "flp.conf" dosyasının üzerine uzun basalım ve seçelim daha sonra yukarıdaki 3 noktadan "permissions" seçeneğini seçelim.
8. Burada açılan pencereden "write" satırının altında bulunan "Group" ve "Others" konumunda bulunan tikleri kaldıralım ve "ok" diyelim.
9. Aynı işlemi "gps.conf" dosyası içinde yapalım ve root explorer uygulamamızı kapatalım. Ardından telefonu yeniden başlatalım.
Gerekli dosyalar:
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/root-explorer-4-1-6-apk.27976/
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/gps-test-rar.27981/ (Rardaki dosyaları çıkarabilmek için Play Store üzerinden rar uygulamasını kurmanız gerekiyor)

2. yöntem:Gps Fix uygulaması
Aşağıdaki link üzerinden Gps Fix uygulamasını play store üzerinden kurun:

Bildirim kısmından GPS'i aktif hale getirin. Uygulama kurulduktan sonra uygulamayı açın ve uygulamanın root erişimine izin verin.
Ardindan FIX GPS butonuna basarak işlemi başlatın. Next tuşu ile devam edin. Ekranda gösterilen hareketi birkaç defa yaparak sensörü kalibre edin ve Next ile devam edin.
Bulunduğunuz ülkeyi seçip "Optimize GPS to this country" butonu ile optimizasyonu başlatın daha sonra Done butonu ile devam edin.
Gelen uyarıya "ok" diyerek işlemi tamamlayın. (Root erişimi istenirse izin verin.)
Telefon yeniden başladığında sorun düzelmiş olacaktır.

3. yöntem: Sıfırdan kurulum
Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa bu yöntemi uygulamalısınız. Twrp'ye girip wipe menüsünden format data ve wipe işlemlerini yapın.
Daha sonra yukarıdaki ilk kurulum adımlarını takip ederek userdata.img dosyasını tekrar flaşlayıp rom dosyasını yeniden yükleyin. Ve kurulum aşamasında GPS ayarlarında bölgeyi avrupa veya asya olarak seçin.

Görüş ve önerilerinizi yorumlarda beklerim. Sağ altta bulunan "beğen" butonuna basmanız beni mutlu edecek ve birer teşekkür niteliği taşıyacaktır ;)
Saygılarımlahappy~~
GPS hatasının çözümünedki 1. yöntemin 1. maddesini yani magisk manager uygulamasında ilk açılışı yapıp yükle dediğim zaman düzeldi herhangi bir kopyalama vs bir şey yapmadım sadece uygulamanın v17.1 sürümünü yükledim ondan sonra yeniden başlattım kontrol etiğimde GPS gayet hızlı ve aktif bir şekilde çalıştı bilginize..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt