Rehber 7T Pro Unbrick Dosyaları / Firmware İsimlendirmeleri

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Rica ederim.

tyfnplt99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
a
Cihazım
a
Konular
0
Herkese merhaba. Bir süre önxe Xiaomi den Oneplus a geçmiş bulunmaktayım. Rom değiştirmekten uzun süre önce sıkılmıştım. Ne yapabilirim sorusuna cihazı değiştirmek şeklinde bir yanıt buldum kendi içimde. Ben de cihazı değil markayı değiştirdim :)

Kısa kısa notlar, ipuçları vermeyi düşünüyorum bu bölümde. Miuiturkiye kullanıcıları neden Oneplus hakkında bilgi sahibi olmasın ki?

Kullandığım cihaz 7t pro olduğundan ilk olarak bu cihazın unbrick dosyalarını paylaşacağım. Kullanmakta olduğunuz başka bir model var ise konu altında belirtebilirsiniz.

Firmware İsimlendirmeleri

HD01AA: Global ve Hint romları bu başlık altında bulunuyor. Rom ismindeki O ve I kodundan global/hint ayrımı yapılabilir.
HD01BA: Avrupa romları bu başlık altında bulunuyor. E kodu ile sunuluyorlar.

Peki hangisini kullanalım? Bu sorunun bana göre cevabı AA romlarını kullanmanız yönünde olacaktır. AA global romları en sade, gereksiz uygulamalardan arınmış versiyonlar oluyor. Hint romlarında gereksiz uygulamalar ve bölgesel iyileştirmeler mevcut. Fakat global romda bu gereksiz uygulamalar yok.

Unbrick Dosyaları

O kodlu global unbrick dosyası linki
E kodlu avrupa unbrick dosyası linki

Nasıl kullanacağız? İndirdiğiniz rom dosyasını arşivden çıkartıp programı çalıştırınız. Cihazı 2 tuş ile (ses açma, ses kısma) bilgisayara bağladığınızda 9008 portu açılacaktır. Program üzerinden enum butonuna tıklayıp telefonu görmesini bekleyin. Target kısmını O2 seçtikten sonra start butonuna basabilirsiniz. Geçmiş olsun :)
ustad hayırlı olsun öncelikle bende yaklaşık 3 aydır kullanıyorum oneplus 7t pro 90 hz ve 2k ekrana alıştıktan sonra diğer cihazlar replika gibi gelmeye başladı. sana tek Bi sorum olacak bu cihazda widevine L1 yapmak mümkünmü

Frelinnn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lenovo
Cihazım
Tab 2a30
Konular
10
Elinde beta 3 ait boot img dosyası olan varmı 7 t pro için yanlış kernel yükledim şimdi cihaz acilmiyor

tyfnplt99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
a
Cihazım
a
Konular
0
Elinde beta 3 ait boot img dosyası olan varmı 7 t pro için yanlış kernel yükledim şimdi cihaz acilmiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bunu Bi dene dostum

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
ustad hayırlı olsun öncelikle bende yaklaşık 3 aydır kullanıyorum oneplus 7t pro 90 hz ve 2k ekrana alıştıktan sonra diğer cihazlar replika gibi gelmeye başladı. sana tek Bi sorum olacak bu cihazda widevine L1 yapmak mümkünmü
Cihazda orjinalinde tüm sertifikalar var, sistemle mi oynadınız?

tyfnplt99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
a
Cihazım
a
Konular
0
Cihazda orjinalinde tüm sertifikalar var, sistemle mi oynadınız?
bootlader kilidi açılınca widevine L1 L3 e dönüşüyor. eğer sende bootlader kilidini açtıysan drm info uygulaması üzerinden widevine nin kaç olduğunu soyleyebilirmisin. bu yüzden netflix teki yayınları sd kalitede izlemek zorunda bırakıyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200524-044955.jpg
    Screenshot_20200524-044955.jpg
    299,6 KB · Görüntüleme: 7

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
bootlader kilidi açılınca widevine L1 L3 e dönüşüyor. eğer sende bootlader kilidini açtıysan drm info uygulaması üzerinden widevine nin kaç olduğunu soyleyebilirmisin. bu yüzden netflix teki yayınları sd kalitede izlemek zorunda bırakıyor

**Bootloader'ın kilidinin açılması Widevine L1 Sertifikasının L3 olmasına neden olacaktır. Bootloader kilidinin Slot değişimi yapılarak kapatılması durumunda tekrar L1 sertfikası gelecektir.

Bakınız - >

tyfnplt99

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
a
Cihazım
a
Konular
0
**Bootloader'ın kilidinin açılması Widevine L1 Sertifikasının L3 olmasına neden olacaktır. Bootloader kilidinin Slot değişimi yapılarak kapatılması durumunda tekrar L1 sertfikası gelecektir.

Bakınız - >
bootlader ı kapattığım taktirde imei silinmesi söz konusu olabilir sanırım

Üst Alt