Rehber 7T Pro Unbrick Dosyaları / Firmware İsimlendirmeleri

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Herkese merhaba. Bir süre önxe Xiaomi den Oneplus a geçmiş bulunmaktayım. Rom değiştirmekten uzun süre önce sıkılmıştım. Ne yapabilirim sorusuna cihazı değiştirmek şeklinde bir yanıt buldum kendi içimde. Ben de cihazı değil markayı değiştirdim :)

Kısa kısa notlar, ipuçları vermeyi düşünüyorum bu bölümde. Miuiturkiye kullanıcıları neden Oneplus hakkında bilgi sahibi olmasın ki?

Kullandığım cihaz 7t pro olduğundan ilk olarak bu cihazın unbrick dosyalarını paylaşacağım. Kullanmakta olduğunuz başka bir model var ise konu altında belirtebilirsiniz.

Firmware İsimlendirmeleri

HD01AA: Global ve Hint romları bu başlık altında bulunuyor. Rom ismindeki O ve I kodundan global/hint ayrımı yapılabilir.
HD01BA: Avrupa romları bu başlık altında bulunuyor. E kodu ile sunuluyorlar.

Peki hangisini kullanalım? Bu sorunun bana göre cevabı AA romlarını kullanmanız yönünde olacaktır. AA global romları en sade, gereksiz uygulamalardan arınmış versiyonlar oluyor. Hint romlarında gereksiz uygulamalar ve bölgesel iyileştirmeler mevcut. Fakat global romda bu gereksiz uygulamalar yok.

Unbrick Dosyaları

O kodlu global unbrick dosyası linki
E kodlu avrupa unbrick dosyası linki

Nasıl kullanacağız? İndirdiğiniz rom dosyasını arşivden çıkartıp programı çalıştırınız. Cihazı 2 tuş ile (ses açma, ses kısma) bilgisayara bağladığınızda 9008 portu açılacaktır. Program üzerinden enum butonuna tıklayıp telefonu görmesini bekleyin. Target kısmını O2 seçtikten sonra start butonuna basabilirsiniz. Geçmiş olsun :)

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
çok sevindim sizin gibi bir ustanın oneolus a geçmesine 6 aydır op7pro ve şu an op7tpro kullanan biri olarak çok şükür :) hemen ilk sorunu ileteyim 7pro da kullandım face de veya arayüzde yağ gibiydi 7tpro da bazen sayfalar arasında gezerken ara ara takılmalar hissediyorum sıfırlama vs işe yaramadı neden kaynaklanabilir

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Oneplus için adam gibi Türkçe kaynak yoktu ellerinize sağlık Zenex hocam clap~~

9008 yani EDL açılıyor değil mi? Yani Mi flash gibi bir yazılımla bu dosyaları yüklememiz gerekli. Bu yazılımın linkini de ekleyebilir misiniz acaba?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oneplus için adam gibi Türkçe kaynak yoktu ellerinize sağlık Zenex hocam clap~~

9008 yani EDL açılıyor değil mi? Yani Mi flash gibi bir yazılımla bu dosyaları yüklememiz gerekli. Bu yazılımın linkini de ekleyebilir misiniz acaba?
Dosyaların içinde yükleme yapacak program mevcut hocam. Evet 9008 yani EDL açılıyor.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
çok sevindim sizin gibi bir ustanın oneolus a geçmesine 6 aydır op7pro ve şu an op7tpro kullanan biri olarak çok şükür :) hemen ilk sorunu ileteyim 7pro da kullandım face de veya arayüzde yağ gibiydi 7tpro da bazen sayfalar arasında gezerken ara ara takılmalar hissediyorum sıfırlama vs işe yaramadı neden kaynaklanabilir
Hangi romu kullanıyorsunuz hocam? Ben bir sorun göremedim, rom kaynaklı olabilir mi sorusu aklımı kurcalıyor şuan.

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
Aynı romu kullanıyoruz. Bende böyle bir sorun yok malesef hocam. Güncelleme sonrası sıfırlama yaptınız mı?
yaptım hocam ilk telefon geldiğinde hindistan romu ile gelmişti global e çevirip sıfırladım sonra güncelleme gelincede sıfırladım üzerindeki fabrikasyon ekran koruyucudan şüpheleniyorum oneplus formunda bu sorunu yaşayanlar vardı bir kısmı ekran koruyucuyu söktükten sonra düzeldiğini yazmışlar çözemezsem son çare ekran koruyucuyu çıkartacağım

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
yaptım hocam ilk telefon geldiğinde hindistan romu ile gelmişti global e çevirip sıfırladım sonra güncelleme gelincede sıfırladım üzerindeki fabrikasyon ekran koruyucudan şüpheleniyorum oneplus formunda bu sorunu yaşayanlar vardı bir kısmı ekran koruyucuyu söktükten sonra düzeldiğini yazmışlar çözemezsem son çare ekran koruyucuyu çıkartacağım
İyi bir nokta yakaladınız. Evet orjinal ekran koruyucuda dokunmada sıkıntı yaşıyordum ben de. Uv koruyucu taktım.

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
yıllarca xiaomi kullanan biri olarak oneplus ciddi bağımlılık yaptı bende yıllarca telefon kullanmamışım resmen arayüz mükemmel akıcı 90Hz harika bence artık başka marka telefon kullanmayacaksınız hocam

Üst Alt