Rehber 7T Pro Unbrick Dosyaları / Firmware İsimlendirmeleri

dnzgndz93

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Deniz Gündüz
Cihazım
Değişir :)
Konular
5

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Recovery ekranından kastınız?
Xiaomi modellerinde ki gibi ses + & açma kapama ekranı değil mi bu çıkıyor
Değişebiliyor o ses kısmada olabilir herhangı nı oneplus vıdeosu ac youtube dan twrp yazarak kolayca öğrenirsin. Sony için ses kısma mesela ve bas cek yapıyorsun.

dnzgndz93

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Deniz Gündüz
Cihazım
Konular
5
Değişebiliyor o ses kısmada olabilir herhangı nı oneplus vıdeosu ac youtube dan twrp yazarak kolayca öğrenirsin. Sony için ses kısma nesela
Hocam özel konuda açtım ama şuana kadar çözüm yok, yani ayarlardan sıfırla diyorum yine bu ekrana atıyor hangi kombinasyonu kullanırsam kullanayım yine buna atıyor fastboot rom yükleyip temiz kurulum yapmak istiyorum araştırdım xda sitesinde şu uygulamayı gördüm ama nasıl kullanılır bilmiyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam özel konuda açtım ama şuana kadar çözüm yok, yani ayarlardan sıfırla diyorum yine bu ekrana atıyor hangi kombinasyonu kullanırsam kullanayım yine buna atıyor fastboot rom yükleyip temiz kurulum yapmak istiyorum araştırdım xda sitesinde şu uygulamayı gördüm ama nasıl kullanılır bilmiyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yardımcı olamayacağım, hiç oneplus kullanmadım. Ozel bı programı illakı vardir flastool gibi mı flash gıbı odın gıbı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu vıdeo yardımcı olabilir bakmadıysanız.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oneplus larda ses kısma ve güç ile recovery moda giriyor. Eğer sizin cihaz sürekli bu ekrana atıyorsa sizin cihazın unbrick dosyalarını paylaşabilirim. Cihazı orjinal haline çevirirsiniz.

dnzgndz93

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Deniz Gündüz
Cihazım
Konular
5
Oneplus larda ses kısma ve güç ile recovery moda giriyor. Eğer sizin cihaz sürekli bu ekrana atıyorsa sizin cihazın unbrick dosyalarını paylaşabilirim. Cihazı orjinal haline çevirirsiniz.
Evet hocam cihaz sürekli bu ekrana atıyor paylaşmanızı bekliyorum

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

7t dosyası. Kullanım aynı.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Herkese merhaba. Bir süre önxe Xiaomi den Oneplus a geçmiş bulunmaktayım. Rom değiştirmekten uzun süre önce sıkılmıştım. Ne yapabilirim sorusuna cihazı değiştirmek şeklinde bir yanıt buldum kendi içimde. Ben de cihazı değil markayı değiştirdim :)

Kısa kısa notlar, ipuçları vermeyi düşünüyorum bu bölümde. Miuiturkiye kullanıcıları neden Oneplus hakkında bilgi sahibi olmasın ki?

Kullandığım cihaz 7t pro olduğundan ilk olarak bu cihazın unbrick dosyalarını paylaşacağım. Kullanmakta olduğunuz başka bir model var ise konu altında belirtebilirsiniz.

Firmware İsimlendirmeleri

HD01AA: Global ve Hint romları bu başlık altında bulunuyor. Rom ismindeki O ve I kodundan global/hint ayrımı yapılabilir.
HD01BA: Avrupa romları bu başlık altında bulunuyor. E kodu ile sunuluyorlar.

Peki hangisini kullanalım? Bu sorunun bana göre cevabı AA romlarını kullanmanız yönünde olacaktır. AA global romları en sade, gereksiz uygulamalardan arınmış versiyonlar oluyor. Hint romlarında gereksiz uygulamalar ve bölgesel iyileştirmeler mevcut. Fakat global romda bu gereksiz uygulamalar yok.

Unbrick Dosyaları

O kodlu global unbrick dosyası linki
E kodlu avrupa unbrick dosyası linki

Nasıl kullanacağız? İndirdiğiniz rom dosyasını arşivden çıkartıp programı çalıştırınız. Cihazı 2 tuş ile (ses açma, ses kısma) bilgisayara bağladığınızda 9008 portu açılacaktır. Program üzerinden enum butonuna tıklayıp telefonu görmesini bekleyin. Target kısmını O2 seçtikten sonra start butonuna basabilirsiniz. Geçmiş olsun :)
Zenex hocam hayırlı olsun. ben de mi5'ten oneplus'a geçiş yaptım. Telefondan çok memnunum ancak miui arayüzünü ve uyarlamaya açık oluşunu arıyorum. saygılarımla,

dnzgndz93

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Deniz Gündüz
Cihazım
Konular
5

7t dosyası. Kullanım aynı.
İndirip deneyeceğim hocam inşallah, cihaz kendi güncelleme gelince sorunsuz bir şekilde alır mı?
Ayrıca twrp baktım xda da bu cihaz için sorunsuz çalışan yok.

Üst Alt