Soru Yüz Tanıma Kilidi (Face ID)

altunonur7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
2
Arkadaşlar gerek bu siteden gerekse başka sitelerden çok araştırma yaptım ama bulamadım. Xiami Mi Mix2 telefonum var. Yüz tanıma kilidi kullanmak istiyorum.
Sırf bunun için üşenmeyip boatloader kilidini açtım ve "MIUI 10 Global Developer 8.8.23 Beta" adlı rom bile kurdum. Hani bir ümit diye ama gene olmadı. Konu ile ilgili bilgileri bu başlık altında paylaşıp benide aydınlatabilirseniz çok sevinirim....

AyazZz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayaz Gürbüz
Cihazım
Xiaomi MIX 2
Konular
12
Bootloader açtım. Twrp kurdum insin eu rom atıcam. Bu yaptıklarımdan garanti dışı kalırmı cihaz?

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Bootloader açtım. Twrp kurdum insin eu rom atıcam. Bu yaptıklarımdan garanti dışı kalırmı cihaz?
Bir kaç arkadaştan da bilgi aldıktan sonra karar verirseniz iyi olur.
Bir de bu yetkili servise göre değişebilir diye düşünüyorum.
Bununla birlikte diyelim ki ROM atarken hatalı bir iş yaptın ve telefon kullanılmaz hale geldi. Servis bunu önemli bir kullanıcı hatası olarak kabul edebilir.
Her zaman söylediğim gibi eğer bu söylediğiniz işlerle ilgili yeterli bilgi ve donanıma sahip değilseniz, yeni başlıyor iseniz biraz takip, okuma sonucunda artık iş yapabilirim diyecek hale geldikten sonra devam diyebilirsiniz, yoksa sıkıntı çekersiniz ...

Oyla:

AyazZz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayaz Gürbüz
Cihazım
Xiaomi MIX 2
Konular
12
Bir kaç arkadaştan da bilgi aldıktan sonra karar verirseniz iyi olur.
Bir de bu yetkili servise göre değişebilir diye düşünüyorum.
Bununla birlikte diyelim ki ROM atarken hatalı bir iş yaptın ve telefon kullanılmaz hale geldi. Servis bunu önemli bir kullanıcı hatası olarak kabul edebilir.
Her zaman söylediğim gibi eğer bu söylediğiniz işlerle ilgili yeterli bilgi ve donanıma sahip değilseniz, yeni başlıyor iseniz biraz takip, okuma sonucunda artık iş yapabilirim diyecek hale geldikten sonra devam diyebilirsiniz, yoksa sıkıntı çekersiniz ...
ben 4 senedir yazılım işi yapıyorum aslında fakat xiaomi toplasan 4 defa falan yapmışımdır :D Babam 41 abim 10 senedir haşır neşir olduğu için onlara güvendim susarsa diye :D ama kendim çalıştırdım. İlk başta açmadı sıfırladım tamamen sustu bidaha attım susukken açtı. Face id çok hızlı çalışıyor. Ve resim vb gösterince açmıyor. Gözlük şapka falan takıncada açıyor :D ve global romun zil seslerinden memnun değildim bundakiler daha iyi. Ayrıca Asphalt 9'da belli haritalarda çok kasıyordu oda düzeldi. Yeni duvar kağıtları geldi. Öncekine göre kat kat memnunum bu yazılımdan

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Oyla:

Sawbaba54

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
2
Global beta 9.2.28 güncellemesi ile face id gelmiş bulunuyor.

Oyla:
Üst Alt