Soru Yüz Tanıma Kilidi (Face ID)

altunonur7

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Orhan
Cihazım
Mi Mix 2
Arkadaşlar gerek bu siteden gerekse başka sitelerden çok araştırma yaptım ama bulamadım. Xiami Mi Mix2 telefonum var. Yüz tanıma kilidi kullanmak istiyorum.
Sırf bunun için üşenmeyip boatloader kilidini açtım ve "MIUI 10 Global Developer 8.8.23 Beta" adlı rom bile kurdum. Hani bir ümit diye ama gene olmadı. Konu ile ilgili bilgileri bu başlık altında paylaşıp benide aydınlatabilirseniz çok sevinirim....

bahsel

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Atakan
Cihazım
redmi 5 plus
bölgeyi hindistan yapıp deneyin.redmi 5 plus ta bu şekil oluyor

Zwilling

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 7
Hindistan ya da Hong Kong yapınca geliyor. Ancak bu kadar dert etmeyin, bir süre sonra sıkılıp kapatırsınız angel~~

AyazZz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayaz Gürbüz
Cihazım
Xiaomi MIX 2
bölgeyi hindistan yapıp deneyin.redmi 5 plus ta bu şekil oluyor
Hindistan ve hong kongda gelmedi. İlla bir dahamı rom atacağım? (yazım hatası yaptıysam özür dilerim.)
Post automatically merged:

Telefonum mix 2 bu arada.

altunonur7

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Orhan
Cihazım
Mi Mix 2
Aynen mi mix2 de hindistan veya hong kong yapınca gelmiyor maalesef :( Zaten bir defa rom attım beta ya geçtim. Telefona tekrar rom atmaktan çekiniyorum, telefonu yıpratır diye, alalı 2 ay oldu daha

Hindistan ya da Hong Kong yapınca geliyor. Ancak bu kadar dert etmeyin, bir süre sonra sıkılıp kapatırsınız angel~~
Baya bir dert edindim aslında. Yabancı sitelere bile bakmak zorunda kaldım dil bilmediğim halde. Ama bulamadım. Cihazımdan baya memnunum çokta hızlı. Böyle bir cihaza nasıl koymazlar diye baya bi hayıflanıyorum :(

Son düzenleme:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mehmet
Cihazım
Redmi 5 plus
Aslında bir redmi 5 plus kullanıcısı olarak şahsen çok kullanışlı bulmadım parmak izine alıştıktan sonra aklınıza faceid gelmiyor bile. bende ilk baş büyük heves ederek kullanmaya çalıştım ama yok ilk önce ekranı uyandıracaksın sonra yüzünü okuyacak açacak felan.. parmak izinde tık diye okuyo açılıyor tabi yinede çok isterim diyorsanız arkadaşların da dedikleri gibi rom yükleyebilirsiniz ayrıca dışardayken güneş gözlüğü vs kullanıyosanız ya da karanlık bi ortamdaysanız tam olarak çalışamayabiliyor. Tabidikde bu sadece benim görüşüm :)

AyazZz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayaz Gürbüz
Cihazım
Xiaomi MIX 2
Aynen mi mix2 de hindistan veya hong kong yapınca gelmiyor maalesef :( Zaten bir defa rom attım beta ya geçtim. Telefona tekrar rom atmaktan çekiniyorum, telefonu yıpratır diye, alalı 2 ay oldu daha

Baya bir dert edindim aslında. Yabancı sitelere bile bakmak zorunda kaldım dil bilmediğim halde. Ama bulamadım. Cihazımdan baya memnunum çokta hızlı. Böyle bir cihaza nasıl koymazlar diye baya bi hayıflanıyorum :(
bende yıpranır diye atmıyorum sizin gibi daha 2 hafta olmadı benim alalı :D

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Efendi.:)
Çalışan demir pas tutmaz misali, rom atmakla cihazınız yıpranmaz, merak etmeyin

manas_ozkan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Bende Redmi Note 5 kullanıyorum. Kendi global romu ile. Bölgeyi Hindistan yapınca geliyor Face ID ama arkadaşlarin da dediği gibi bence parmak izi ondan daha kullanışlı ve zahmetsiz. Onda ekranı uyandır yüzüne tut yüzünü tanısın falan. Tamam hızlı okuyor ama parmak izi kadar kullanışlı gelmedi bana. Tabi bu kişiye göre değişir angel~~angel~~

Üst Alt