Yardım Yutdışından kargo ile telefon getirtmek

Gigi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gizem
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Henüz elektronik bir cihaz satın almadım, ama planlıyorum bu yüzden siteyi kullananlar çıkarsa diye yorumlar bırakıyorum.

f.oksuz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
LeMax2 6/128
Konular
15
hocam bu adamlar bu işi ne için yapıyorlar. hiç birşeyden para almıyorlar. sadece kargo ücretini ödersiniz diyorlar. acaba bu kargo ücretine mi yansıtıyorlar yapacakları kar'ı. Türkiye ye 1kg lık kargoya 70 küsür dolar istiyorlar. 260tl civarı bir rakam ediyor. bence mantıklı değil bu iş.
bunun yerine telefon alacak olan kişi satıcı ile konuşup anlaşsa ve rizikoya girse daha karlıdır. geri giderse para iadesini alır. tek kaybı bir müddet parası elinden çıkmış olur.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Gigi aldığınızda bizleri de bilgilendirirseniz çok seviniriz.

f.oksuz hocam bu tarz siteleri telefon gibi yasaklı ürünler için değil de genelde profesyonel amaçlı olarak kullanan kişiler var. Örneğin bir arkadaşım sadece Amerika'da üretilen bir boya tabancası ve boyasını almak için kullanmıştı. Üretici firma Amerika dışına gönderim yapmıyordu... Bir başka arkadaşım ise yine Amerika dışına gönderim yapmayan birinden puro kutusu aldı. 1000$'a almıştı. Burada 5000$'a sattı. Özellikle paypal kapatılmadan önce ebay üzerinden ihtiyaç veya kar amaçlı olarak kullanılıyordu, uzun zamandır duymamıştım. Yani genellikle alıcı veya gümrük sorunları nedeniyle değil satıcı sorunları nedeniyle başvurulan bir yöntem.

f.oksuz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
LeMax2 6/128
Konular
15
cantara hocam teşerkkürler bilgilendirdiğiniz için.

622ali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
5.0.1
Cihazım
Redmi note 3
Konular
1
Meddah58 hocam özel mesaj yazamıyorum. Sorunun cevabını buraya yazıyorum. İnşallah Ban yemem. Gerisi sende artık.

FANTACY TECHNOLOGY

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Meddah58 hocam özel mesaj yazamıyorum. Sorunun cevabını buraya yazıyorum. İnşallah Ban yemem. Gerisi sende artık.

FANTACY TECHNOLOGY
hocam mi 6 alınmıyor. seçilen ülkeye gönderilmiyormuş

622ali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
5.0.1
Cihazım
Redmi note 3
Konular
1
Meddah58 Fransa için sormuştu. Benim aldığım yerdi. Ama Türkiye için vardir. 3 5 Euro fazla alıyorlar kargo için.

Üst Alt