Yardım Yurtdışından gelen telefon

certem28

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ertem
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
13
Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim. Cihaz hakkında bilgim de yok. Akrabam yurtdışından oğluma hediye olsun diye bir telefon getirmiş. Cihaz mi11 lite 256 gb. Hiç bilgim olmadığı için soruyorum. İnternette biraz okudum ama net olamadım.
Bu cihaz şu anda açık ancak okuduğum kadarıyla simi kilitlenecek. Getirenin pasaportuna işleme şansım yok. İmei atılamıyormuş diye okudum. Telefon hattını akrabamın üzerine de alamam.
Dolayısıyla ne olacak bu telefon :)
Pasaportunuz varsa belirli bir ücrete Cihazı Türkiye Kayıtlı Yaptırabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim. Cihaz hakkında bilgim de yok. Akrabam yurtdışından oğluma hediye olsun diye bir telefon getirmiş. Cihaz mi11 lite 256 gb. Hiç bilgim olmadığı için soruyorum. İnternette biraz okudum ama net olamadım.
Bu cihaz şu anda açık ancak okuduğum kadarıyla simi kilitlenecek. Getirenin pasaportuna işleme şansım yok. İmei atılamıyormuş diye okudum. Telefon hattını akrabamın üzerine de alamam.
Kaçak IMEI İşlemlerini Tavsiye Etmem.

Acemilik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
mi 11 lite 5gNE
Meslek
Lojistik
Konular
11
Ben de o şekilde aldım telefonu. Yapıldığını söyledi arkadaş. Söyleyen de daha önce defalarca telefon aldığımız yer. Hatta geçen ay yapılmıyor diye satmamıştı.

Tek sorun güncelleme alamıyormuşuz henüz.
ya guncellemeyi sonra alacaksakta olur skinti yok hatta aldigim yer istedigin kadar guncelleme yapabilirsinde dedi umarim sorunsuz kullaniriz ne diyeyim

Pasaportunuz varsa belirli bir ücrete Cihazı Türkiye Kayıtlı Yaptırabilirsiniz.

Kaçak IMEI İşlemlerini Tavsiye Etmem.
yani mantiken tabi dediginiz dogru kimse kacak imei islemini istemez ama biliyorsunuz normal cihazlar ates pahasi oldu artik alamiyoruz bende kullanmak isterdim en azindan bir samsung a72 fakat o bile 7000 bandinda :(:(

certem28

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ertem
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
13
ya guncellemeyi sonra alacaksakta olur skinti yok hatta aldigim yer istedigin kadar guncelleme yapabilirsinde dedi umarim sorunsuz kullaniriz ne diyeyim

yani mantiken tabi dediginiz dogru kimse kacak imei islemini istemez ama biliyorsunuz normal cihazlar ates pahasi oldu artik alamiyoruz bende kullanmak isterdim en azindan bir samsung a72 fakat o bile 7000 bandinda :(:(
Pasaport + 3000 ₺ ile resmi kayıt yapılıyor devlet dairelerinde maalesef son seçim bu. Türkiye Kayıtlı telefon almak hele sıfırını zor bu dönemde ÖTV telefonun kendi fiyatının %80 fazlasını alıyor.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Pasaport kaydını da önermem sadece kayıtlı kişinin hattı üzerine çalışır o da. Donanımsal da olsa malum yolla halledilmesi daha iyi olur. Ama henüz yapılmıyor diye biliyorum bu cihaz için.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Ürün çift hatlı.

Mayıs ayında kullanmayı başlayın. hat başına 4 ay süresi var. Yıl sonuna kadar idare edecek. Sonra yıl başı sistem sıfırlanıyor. Aynı şekilde 4+4 daha kullanırsınız. Yani 2023 agustosa kadar sorun görünmüyor. O zamana kadar imei çözülmezse yine 4-5 ay başka cihazla idare ederseniz yıl başı tekrar sıfırlanır.

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
teknolojide çözüm bulunur