Sohbet Yurtdışı Redmi NOTE 10 Plaka İşlemi Hakkında!

atthemamet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memet
Cihazım
Note 7
Konular
0
Donanıma müdahale ile tüm RSA koruması olan cihazlara yapılıyor zaten. Olay donanıma müdahaleye gerek kalmaması. MTK'nın yapısı farklı olduğu için onun için şu an sıkıntı yok şu an. Sorun Snapdragonlu 2021 cihazları için geçerli. Note 8'de de SIM 2'de RSA yok zaten.

Donanıma müdahale çok riskli bir çözüm. Ayrıca ücreti de yüksek (250₺ civarı). Bu nedenle donanımsal müdahaleyi çözümden saymak mantıklı değil. :)
napıcaz rafık :(( 2 gün oldu mi 11 lite alalı! nohut dürümü yerken kara kara düşüniym.

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10

atthemamet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memet
Cihazım
Note 7
Konular
0
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu arkadaş bi dinlermisiniz ? geçici kayıt ile 4 ay daha kullanmak diyor sinirden kafam almıyor.

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu arkadaş bi dinlermisiniz ? geçici kayıt ile 4 ay daha kullanmak diyor sinirden kafam almıyor.
Yurt dışından getirilen cihazımı Türkiye'de kullanabilir miyim?
Yurtdışından getirilen telefonlar 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilmektedir. Cihaz 120 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapatılmaktadır.
bunu demek istiyor.
120 gün 4 ay bir imei için
diğer imei içinde 120 gün diyor.
yani sim 1 açıp kullanacaksın 4 ay
sonra sim 2 ye geçeceksin onda da 4 ay kullanacaksın diyor

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
napıcaz rafık :(( 2 gün oldu mi 11 lite alalı! nohut dürümü yerken kara kara düşüniym.
Geri iade edin Mi 11 Lite'ı. Garantisiz olarak almanın bir mantığı yok artık bu cihazları. Alacaksanız farklı modelleri alın Mi 10T, X3 NFC gibi mesela.

Bu arada hocam, "rafık" Forum'da kullandığımız bir hitap sözcüğü değil. Ne demek istediğinizi anladım, sıkıntı da yok bence ama bazı kullanıcılar böyle sözcükleri görünce kendileri de "kanka, reis, kardeşim" gibi hitapları kullanıyorlar. Ufaktan bir uyarayım dedim. :D

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
böyle sorunu yaşayan başka ülkeler var mı
onların sitelerinde de bakmak lazım
IMEI kayıt etme olayını bizim ülkemiz dışında bir ülkede hiç görmedim. Galiba bunu yapan tek ülkeyiz.

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Umarım şu btk denen garabet kurum kapatılır.

O garabet kurum kapatılırsa, seni GSM operatörlerinden, internet servis sağlayıcalardan, Dijital platform şirketlerinden (Dsmart, bein sports vs) kim koruyacak? Diyebilirsin ki zaten bu hizmetlerin bir çoğu pahalı.. haklısın.. Ama BTK olmasa o aldığın fiyatlar devede kulak kalır :) Ama şöyle dersen seninle aynı fikirde olurum. Umarım şu btk denen garabet kurum daha adil ve halktan yana bir yönetim anlayışı ile yönetilmeye başlar ;)

atthemamet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memet
Cihazım
Note 7
Konular
0
Geri iade edin Mi 11 Lite'ı. Garantisiz olarak almanın bir mantığı yok artık bu cihazları. Alacaksanız farklı modelleri alın Mi 10T, X3 NFC gibi mesela.

Bu arada hocam, "rafık" Forum'da kullandığımız bir hitap sözcüğü değil. Ne demek istediğinizi anladım, sıkıntı da yok bence ama bazı kullanıcılar böyle sözcükleri görünce kendileri de "kanka, reis, kardeşim" gibi hitapları kullanıyorlar. Ufaktan bir uyarayım dedim. :D
dikkat ederim saolun uyardığınız için. Sizce elimdeki mi 11 Lite ı acele edip elden çıkarmalı mıyım ? Yoksa beklemeli miyim?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
atthemamet, Son 3-5 sayfayı okuyun lütfen...

Üst Alt