Sohbet Yurtdışı Redmi NOTE 10 Plaka İşlemi Hakkında!

baveracar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baver
Cihazım
Mi5s
Konular
6
Note 10s de RSA koruması yokmuydu arkadaşlar. İki sim birden açılıyor. Demekki RSA falan hikaye.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

15 Ay olduğunu kim söyledi. 4+4 Şuan
pandemiden dolayı 120 günlük imei kayıt süresi 365 güne uzatıldı diye resmi gazetede yayınlandı diye okudum ben

Revengoa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Revengoa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
pandemiden dolayı 120 günlük imei kayıt süresi 365 güne uzatıldı diye resmi gazetede yayınlandı diye okudum ben
Kullanım süresi ve kayıt süresi farklı şeyler. Kullanım süresi yine 4 ay...

ofsevim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer sevim
Cihazım
redmi 2
Konular
13
Yapıldığını gösteren bir video

Ekli dosyalar

• WhatsApp Video 2021-06-27 at 18.40.29.mp4
    3,9 MB · Görüntüleme: 17

lextor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi Note 10
Meslek
Computer Scientist
Konular
1
Mümkün olacağını sanmıyorum. RSA koruması yeni bir şey değil. Şu ana kadar Xiaomi cihazlardan SIM 1'e IMEI tamiri yapılamama sebebi SIM 1'deki RSA kilidi.

RSA koruması aşılması çok zor bir şey. En azından umutlu olmamak gerektiğini düşünüyorum. Eğer çözüm bulunursa ne ala, bulunamazsa umut etmemiş olursunuz zaten. :)
Bazı yazılımlarda drm koruması var. Sizin gibi söylemde bulunanlar (yanlış anlamayın) sistemin "asla ama asla kırılamayacağını, korsan yazılımın artık imkansız" olduğunu belirtiyorlardı. Aylar sonra sistemin kilidi aşılabildi.....

Zaten en azından umutlu olmamak gerekiyor demişsiniz ama umut değil bu kesin olacak bir şey :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bazı yazılımlarda drm koruması var. Sizin gibi söylemde bulunanlar (yanlış anlamayın) sistemin "asla ama asla kırılamayacağını, korsan yazılımın artık imkansız" olduğunu belirtiyorlardı. Aylar sonra sistemin kilidi aşılabildi.....

Zaten en azından umutlu olmamak gerekiyor demişsiniz ama umut değil bu kesin olacak bir şey :)
Ben imkânsız demiyorum ama olmayabileceğini söylüyorum. DRM ilk çıktığında kırdılar, ancak gelip görelim ki yıllardır SIM 1'deki RSA henüz kırılamadı, SIM 2'deki nasıl olacak acaba bu durumda? :)

sscetintas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
5
Ben imkânsız demiyorum ama olmayabileceğini söylüyorum. DRM ilk çıktığında kırdılar, ancak gelip görelim ki yıllardır SIM 1'deki RSA henüz kırılamadı, SIM 2'deki nasıl olacak acaba bu durumda? :)
Sim 1 deki rsa nın kırılmamasının sebebi sim2 deki rahatlık olabilir mi? Kafa yorulmamıştır kimse kırmamıştır bu da hiç yapılamayacağı anlamına gelmiyor :) teknoloji de "imkansız" kelimesi fazla cesaret ister. Bekleyip göreceğiz. Umarım kimse mağdur olmaz bende dahil :) Keyifli forumlar.

Alperend

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Sim 1 deki rsa nın kırılmamasının sebebi sim2 deki rahatlık olabilir mi? Kafa yorulmamıştır kimse kırmamıştır bu da hiç yapılamayacağı anlamına gelmiyor :) teknoloji de "imkansız" kelimesi fazla cesaret ister. Bekleyip göreceğiz. Umarım kimse mağdur olmaz bende dahil :) Keyifli forumlar.
Rsa nın aşılması en iyimser tahmin ve en süper gelişmiş bilgisayar ile 2 milyon yılın üstünde zaman alıyor. İnşallah başka bir yolu vardır. Sadece yazılım ile 2 milyon yıl bunu bilin ama.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hayır, çift SIM'i aktif etmek için yıllardır uğraşan yazılımcılar var. Çoğu çok denedi ve vazgeçti en son. Bu cihazları birçok insan çift simi için istiyor hâlâ. RSA kilidinin kırılmasını beklemek de fazla iyimserlik. :)

Untouchable34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 11
Konular
0
Hayır, çift SIM'i aktif etmek için yıllardır uğraşan yazılımcılar var. Çoğu çok denedi ve vazgeçti en son. Bu cihazları birçok insan çift simi için istiyor hâlâ. RSA kilidinin kırılmasını beklemek de fazla iyimserlik. :)
Note 9s sim1 rsa kırıldı çift sim repair yapılabiliyor resistör değiştirerek yapılıyor ama sonuçta yapılıyor note 8 de aynı durumda o da yapılıyor mtk ler zaten kırıldı :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Note 9s sim1 rsa kırıldı çift sim repair yapılabiliyor resistör değiştirerek yapılıyor ama sonuçta yapılıyor note 8 de aynı durumda o da yapılıyor mtk ler zaten kırıldı :)
Donanıma müdahale ile tüm RSA koruması olan cihazlara yapılıyor zaten. Olay donanıma müdahaleye gerek kalmaması. MTK'nın yapısı farklı olduğu için onun için şu an sıkıntı yok şu an. Sorun Snapdragonlu 2021 cihazları için geçerli. Note 8'de de SIM 2'de RSA yok zaten.

Donanıma müdahale çok riskli bir çözüm. Ayrıca ücreti de yüksek (250₺ civarı). Bu nedenle donanımsal müdahaleyi çözümden saymak mantıklı değil. :)

Üst Alt