Çözüldü Yurtdışı note 10 pro cihazımı fabrika ayarlarına sıfırladım açılmıyor

gezginbilir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Poco X3 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi note 10 pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Bugün telefonu eşime vereceğim için ayarlar kısmından fabrika ayarlarına sıfırladım daha sonrasında telefon sürekli resetlenmeye başladı bot ekranina düşüyor sürekli tam android ekranı geliyor resetliyor lütfen yardım edin ne yapacağımı bilemedim birde yurtdisindayim otostop ile dünyayı geziyoruz buralarda yaptırmak akıl işi olmaz teşekkürler simdiden
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hard reset de denedim yine olmadı

yunusarpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi note 11
Konular
2
Kullanıcı uygunsuz üslup ve kullanımı nedeni ile uyarı cezası almıştır.
Arkadaşım bootloader kilitli olduğunu söylemiş. Konuyu okuyun lütfen.
Okuduk asıl sen oku bilmiyorum diyor. Bilmiyorum ne demek onu öğren önce.
Bootlader kilidi açıkmı değilmi bilmiyorum diyor anladınmı bilmiyor bilmiyor.
Dur tekrar yazayım BİLMİYORUM DİYOR BİLMİYOR, BİLMİYOR.

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Okuduk asıl sen oku bilmiyorum diyor. Bilmiyorum ne demek onu öğren önce.
Bootlader kilidi açıkmı değilmi bilmiyorum diyor anladınmı bilmiyor bilmiyor.
Dur tekrar yazayım BİLMİYORUM DİYOR BİLMİYOR, BİLMİYOR.
Ben size kibarlıkla yazdım ancak anlamıyorsunuz sanırım. Lütfen konuyu baştan okuyun.
Dur tekrar yazayım KONUYU OKU KONUYU OKU KONUYU OKU.

Oyla:

yunusarpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi note 11
Konular
2
Ben size kibarlıkla yazdım ancak anlamıyorsunuz sanırım. Lütfen konuyu baştan okuyun.
Dur tekrar yazayım KONUYU OKU KONUYU OKU KONUYU OKU.
Merak etme konuyu ben okudum sen kilştten bahsediyorsun adam zaten anlasa sana sormaz. Telefon hiç açılmıyor yani tlf android yazısından dönüp duruyor yani kilit işareti görülmesi mümkün değil. Burda yapılacak iki işlem var.
Bir fasboot moda alıp super.img dosyasını flashlamak. Eyerki bootlader kilidi kapalıysa flash işlemi başarısız olacaktır.
Ozaman ikinci işlemi uygulamak lazım oda recoveryden yazılım yeniden yüklemek.
Bu iki işlemide yapıp başarısız oluyorsa ozaman.
Tek çözüm uzmanına göstermek yoksa öyle onlüne vesaire çözülecek iş değil.
Ama anladığım kadarıyla reset atabiliyormuş ozaman recovery'rede girer. Recovery're girdekten sonra yazılım atmak.
Cihaz dirençli ise yazılımdan bir sıkıntı olmaz ama direnç sökülmeden imei atıldıysa o zaman imei sıfırlanır hepsi bu başkada bir şey olmaz.
Bir diğer sıkıntı ise yazılım atar recoveryden cihaz açılır ama farklı problem çıkarsa ozaman cihazın kilidi açıp fastboot ile temiz kurulum yapması hepsi bu.
Ama da ha farklı sorun vatsa donanım vesaire zaten vatandaşın çözebileceği yapabileceği bir iş değil uzmanına götürmesi lazım. Anladın kardeşşşş okuyoruz biz merak etme

Oyla:
Ü

Üye silindi 348070

Guest
benimde anladığım bootloader kilidi açıkmı değilmi bilmediği bu durumda yapabileceği basit bir işlem modem yüklemek belki işe yarar diye yol göstermeye çalıştım sonuçta birşey kaybetmez ve bundan öte işlem yapabilcek biri değil zaten modem yükleme sorunu oluyor genelde sıfırlayınca zaten bootloader kilitliyse kendisinin yapabilceği hiçbirşey yok

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Merak etme konuyu ben okudum sen kilştten bahsediyorsun adam zaten anlasa sana sormaz. Telefon hiç açılmıyor yani tlf android yazısından dönüp duruyor yani kilit işareti görülmesi mümkün değil. Burda yapılacak iki işlem var.
Bir fasboot moda alıp super.img dosyasını flashlamak. Eyerki bootlader kilidi kapalıysa flash işlemi başarısız olacaktır.
Ama anladığım kadarıyla reset atabiliyormuş ozaman recovery'rede girer. Recovery're girdekten sonra yazılım atmak.
Cihaz dirençli ise yazılımdan bir sıkıntı olmaz ama direnç sökülmeden imei atıldıysa o zaman imei sıfırlanır hepsi bu başkada bir şey olmaz.
Bir diğer sıkıntı ise yazılım atar recoveryden cihaz açılır ama farklı problem çıkarsa ozaman cihazın kilidi açıp fastboot ile temiz kurulum yapması hepsi bu.
Ama da ha farklı sorun vatsa donanım vesaire zaten vatandaşın çözebileceği yapabileceği bir iş değil uzmanına götürmesi lazım. Anladın kardeşşşş okuyoruz biz merak etme

Yazmayı becerebilseniz okuyup okumadığınızı anlayacağız ama... En azından yazım denetimini açmayı deneyebilirsiniz ki ne yazdığınız anlaşılabilsin.

"kardeşşşş"? Dört tane "ş" yazınca ben biliyorum, sen anlamazsın, bak nasıl aşağıladım seni gibi bir şey mi oluyor? Pekiştirme mi yaptınız yani?

Neyse, asıl o IMEI işi ne oldu? Kimsenin bilmediği, yapamadığı sadece sizin bildiğiniz çok özel bir icat vardı hani? Gelişmeleri yazacağınızı söylemiştiniz? Onda da mı pekiştirme oldu yoksa :D

Oyla:

gezginbilir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Poco X3 pro
Konular
1
Bootloader kilitli açık degil

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Mesajınızı sırıtarak okudum maalesef. Eğer konuyu okursanız anlarsınız telefon açılıyor ve kurulum ekranına geliyor. Yani bootloader açık ise kilit işaretini görecektir. Ayrıca eğer bootloader kapalıysa ve twrp yoksa box olmadan recoveryden nasıl rom atılacak merak ettim. :D
Anladın kardeşşşşş 🤣

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
kilidi açıp rom atmayı denediniz mi ?
Hocam yapmayın gözünüzü seveyim, telefon açılması için kilit açılması lazım; kilit açılması için telefon açılması lazım. Nasıl çıkacaksınız bu döngüden?

Oyla:

yunusarpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi note 11
Konular
2
Kullanıcı uygunsuz dil ve üslup kullanımı nedeni ile uyarı cezası almıştır.
Hocam yapmayın gözünüzü seveyim, telefon açılması için kilit açılması lazım; kilit açılması için telefon açılması lazım. Nasıl çıkacaksınız bu döngüden?
Senin bişey bildiğin yok seninle tartışmak boşa zaman harcamaktan başka bir şey değil.
Android 12 ve üstü cihazların bir çoğuna twrp kuralamıyor kurulanlar ise sağlıklı çalışamıyor bootlader kilitli olan cihaza recoweryden yazılım atılır zip uzantılı yazılım kurulu.
Redmi banasının hayrına onu oraya koymuş değil.
Bootlader kilidi açık olmayan cihaza sadece tar uzantılı yazılım fastboot üzerinden atılamaz.
Ama zip uzantılı yazılım bootlader kilitli olsa dahi recoweryden yazılım atılır.
Öğrende gel çok bilmişlik taslama bi halt bildiğin yok

Mesajınızı sırıtarak okudum maalesef. Eğer konuyu okursanız anlarsınız telefon açılıyor ve kurulum ekranına geliyor. Yani bootloader açık ise kilit işaretini görecektir. Ayrıca eğer bootloader kapalıysa ve twrp yoksa box olmadan recoveryden nasıl rom atılacak merak ettim. :D
Anladın kardeşşşşş 🤣
Redmi sütesinden yazılım indirmek istediğinde iki secenek vardır biri fastboot diğeri ise recowery.
Neden acama çünkü fastboot yazılım fastboot üzerinden atılır.
Recowery yazılım recowery üzerinden atılması için oraya işte iki seçenek koymuş cahal.

Anladın kardeşşşşş 🤣
Yemin ederim bu kadar kendini geliştiremeyen bence dünyada tek ülkeyiz.
Biri bişey dediğinde hemen alay etmek dalga geçmeye başlıyorlar hiç demiyorlar ya bu adam niye böyle diyor bu soralım soruşturalım belki biz yanlış o doğru biliyordur demiyorlar .
Sonra biz niye gelişemiyoruz diyorlar. Siz kendinizi önce bi geliştirin sonra ülke zaten kendiliğinden gelişir sen kendini geliştirmedikten sonra ülkenin gelişmesini bekleme çünkü olmıyacak imkansız.
Bu sitede kimsenin doğru düzgün bir halt bildiği yok.
Ben diyorum mesela başka konuda yurt dışı cihazı çözdüm imei atmadan orjinal kayıtsız imesi ile simkartı süresiz kullanmayı buldum diyorum.
Adam yazıyorda yazıyor alay ediyor bi hakaret etmediği kalıyor. Sonra çıkıp nasıl yaptığını anlat diyor.
La havle ve la kuvvete

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt