Sohbet Yenilenmiş cep telefonu

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Hızlı şarj olayı da işin kandırmacası... Hızlı şarj edince, pilin doldur - boşalt sayısı da hızla aşağıya çekilmiş oluyor. Yani yavaş yavaş doldurulan pilin ömrü daha uzun oluyor.

Şöyle ki; pilin dolma - boşalma sayısı değişmedi. Biraz daha verimli Li-Po pillere geçtiler. Ancak li-po piller de belli bir şarj sayısından sonra, şarj saklama yüzdesi giderek aşağılara düşüyor.

Iphone telefonlarına pilin sağlığını ölçen program koymuş. Yüzde 85'e düşünce, pili değiştir diyor.

Yahu her şeyi geçtim, eskiden olduğu gibi telefonların arka kapağını açıp, pili kullanıcının değiştirmesi imkanı sağlansaydı, bu bile telefonları uzun süre kullanmak için bir gerekçe oluştururdu.

Poco F5 telefonu yeni aldım. Ancak arka kapağını açabildiğim için, eski Samsung Note4 telefonu hala bir kenarda tutuyorum. Yeni telefona bir şey olursa, tak pilini yola devam et yani...
Lityum polimer pilin sağlıklı ömrü maks. 2.5 yıl bana kalırsa. Kendi cihazımda pil sağlığı şuan %78 civarında ve alalı 2.5 yıl oldu (accubatterye göre)

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Hızlı şarj olayı da işin kandırmacası... Hızlı şarj edince, pilin doldur - boşalt sayısı da hızla aşağıya çekilmiş oluyor. Yani yavaş yavaş doldurulan pilin ömrü daha uzun oluyor.

Şöyle ki; pilin dolma - boşalma sayısı değişmedi. Biraz daha verimli Li-Po pillere geçtiler. Ancak li-po piller de belli bir şarj sayısından sonra, şarj saklama yüzdesi giderek aşağılara düşüyor.

Iphone telefonlarına pilin sağlığını ölçen program koymuş. Yüzde 85'e düşünce, pili değiştir diyor.

Yahu her şeyi geçtim, eskiden olduğu gibi telefonların arka kapağını açıp, pili kullanıcının değiştirmesi imkanı sağlansaydı, bu bile telefonları uzun süre kullanmak için bir gerekçe oluştururdu.

Poco F5 telefonu yeni aldım. Ancak arka kapağını açabildiğim için, eski Samsung Note4 telefonu hala bir kenarda tutuyorum. Yeni telefona bir şey olursa, tak pilini yola devam et yani...
Avrupa'da bir yasa çıktı hocam yakın zamanda. Belki duymuşsunuzdur. Yeniden pili değişebilir telefonlar zorunlu olacak. Telefon üreticileri buna nasıl uyacak bilmiyorum ama. Avrupa parlamentosu buna onay verdi.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Avrupa'da bir yasa çıktı hocam yakın zamanda. Belki duymuşsunuzdur. Yeniden pili değişebilir telefonlar zorunlu olacak. Telefon üreticileri buna nasıl uyacak bilmiyorum ama. Avrupa parlamentosu buna onay verdi.
İyi bir karar verilmiş. Pilleri yetkili satıcılardan temin ederek, kullanıcı kendisi değiştirebilirse, 3 - 4 yıllık kullanım süreleri de 5 - 6 yıla çıkarılmış olur.

Üreticilerin geliştirebileceği zaten ne kaldık ki ? Yenilik olarak tek yaptıkları şey, oyunculara yönelik. Oyuncular da yeni telefon alacaklarsa, bi zahmet yüksek ücretlere katlansınlar.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
155
İşini düzgün yapan,olabildiğince orjinal parçalar ile yenileme yapan yada kalitesi iyi yan sanayi parçalar ile yenileyen firmadan alınır. Ama şu easycep felan tavsiye etmiyorum. Kaç cihaz aldıysam mükemmel kategorisinde hepsinde sorun yaşadım.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
İşini düzgün yapan,olabildiğince orjinal parçalar ile yenileme yapan yada kalitesi iyi yan sanayi parçalar ile yenileyen firmadan alınır. Ama şu easycep felan tavsiye etmiyorum. Kaç cihaz aldıysam mükemmel kategorisinde hepsinde sorun yaşadım.
Ben getmobile firmasından bi cihaz ayırdım hocam. YouTube da bu firmaların yan sanayi parça kullandığına dair videolar var. Ama firmaya sorduğumda şöyle dediler. Telefonlar tamamen değil, arızalı olan parçaları değiştiriliyor. Bu parçalarda TSE belgesi almış orjinal parçalardır dendi.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
155
Ben getmobile firmasından bi cihaz ayırdım hocam. YouTube da bu firmaların yan sanayi parça kullandığına dair videolar var. Ama firmaya sorduğumda şöyle dediler. Telefonlar tamamen değil, arızalı olan parçaları değiştiriliyor. Bu parçalarda TSE belgesi almış orjinal parçalardır dendi.

Doğrudur, ben en son ouno dan note 20 ultra aldım kullanıyorum, değişen olarak sadece batarya ve kamera değişmişti.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Verdikleri cevap bu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-06-28-16-09-06-990_com.instagram.android-edit.jpg
    Screenshot_2023-06-28-16-09-06-990_com.instagram.android-edit.jpg
    190,3 KB · Görüntüleme: 7

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Hanıma satın aldığım ilk iki telefonun olduğu yıllarda, görüntülü konuşma, whatsapp, youtube 'dan video izleme işi pek yaygın değildir.

Valla ne yalan söyleyeyim, cebimden para çıka çıka, hanımlara her yönüyle güçlü telefon almanın zaruret olduğunu anladım.

Yani sütten ağzım yanınca, her defasında, hanıma bir öncekine göre, daha güçlü işlemcili telefon almanın zaruretine inandım.

Bakalım, piyasanın en güçlü işlemcisinin bulunduğu K60 pro hanıma ne kadar dayanacak ?

Allahtan ki, hanım video ve fotoğraf çekme işleri ile uğraşmıyor da, 500 dolarlık telefonlarla kurtarıyoruz.
Bayanlar iphone hastası bence seninki iphone alman icin provakasyon yapıyor gibi

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Bayanlar iphone hastası bence seninki iphone alman icin provakasyon yapıyor gibi
Şu an iphone 8 modelini kızım kullanıyor. Mac pc kullandığı için, cihazları bir birine bağlamak pratik oluyor diye iphone tercih etti.... Yani ailecek iphone telefona yabancı değiliz.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
155
Şu an iphone 8 modelini kızım kullanıyor. Mac pc kullandığı için, cihazları bir birine bağlamak pratik oluyor diye iphone tercih etti.... Yani ailecek iphone telefona yabancı değiliz.

Apple ekosistemine alışan bir daha Android kullanmaya pek yanaşmıyor. İos kullandım daha pratikti ama özgürlük yok tabi.

Üst Alt