Rehber *Yeni Yöntem Eklendi - 15 Ağustos 2020* MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

Kamboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
24

MI 9T PRO WoWifi - Türktelekom

Merhaba ,​

TURKTELEKOM hatlı Mİ9T PRO MIUI 12.0.2 global Tr garantili de çalıştı . Benim çözüm yöntemimi aşağıda anlattım.

Şirkette iç alanda hat çekmiyor yada çok zayıflıyor ,zaman zaman arayanlar ulaşamıyordu. Hemen hat değiştir diyenleri duyar gibiyim.. :))

4g switcher app indir .Uygulamayı aç ..Tercih edilen ağ türünü ayarla kısmında LTE Only seç + LAPTOPTAN wifi paylaşımı yapıp telefonu bağla ...

Türktelekon online uygulamasını açınca hat ayarlarında cihaz desteği yok olarak görünüyor. FAKAT ÇALIŞIYOR : )

1.Telefon arama kısmında aşağıdaki altı çizili olarak gösterilen kodları yazın ( kodu girince disabled yazacak )..
VoLTE : *#*#86583#*#*
VoWIFI: *#*#869434#*#*

2. İlk önce playstore dan HİDDEN SETTİNGS FOR MİUİ isimli uygulamayı yüklüyoruz. ( ÜCRETSİZ )
3. Modem Configürasyonuna giriyoruz.
4. Daha sonra generic/eu/wodafone/wolte/turkey seçiyoruz. Ekran alıntı resmine bakınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak geldi.

Artık arayanlar her an ulaşabiliyor ve bende her an arama yapabiliyorum , telefon bağlanma hızı ve ses kalitesi de çok iyi ....

Not: LTE Only dışında ağ türü seçerseniz ve telefon 3g yada 2g banda geçerse VoWiFi logosu kaybolur..Wifi araması çalışmaz.

Teşekkürler,​
modem config kısmına girince yetki hatası veriyor?

x360

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
x360
Cihazım
Mi 11 Lite
Konular
2
Arkadaşlar selam. Ben de Mi 11 Lite var. Zannedersem Endonezya Romu yüklü 12.5. MBNConfig ayarlarına girdiğimde o Vodafone Turkey gibi şeyler yok. Onları eklemem gerek sanırım. Nasıl eklerim? Veya başka bir yol var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca Sub0 ve Sub1 de Inactive yazıyor.

hashus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Mühendis
Konular
2
Hat Turkcell olup Xiaomi Mi 10T Pro için vowifi kullanan var mı? Kullanan varsa Sms alıp vermede sorun oluyor mu?

Kayalar53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer kaya
Cihazım
Resmi Note 8
Konular
7
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

VoWiFi için Modemde Port Açma
Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

-----------------------------

Modem comfing çıkmıyor bende modem test olarak görünüyor ne yapmam lazım acaba

electro.g

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferit
Cihazım
Discovery I
Konular
0
Merhaba,
Mi a3 orjinal rom türk Telekom ile başarabilen, kısaca izah ederse çok makbule geçer

20dokuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9
Konular
0
Test edilip çalıştığı görülen cihazlar
MI MIX 2
MI 6
MI 5S
MI 9
MI 8 PRO
MI 9T PRO
MI 9T
MI 9 SE

MI NOTE 10 ---> Eğer buradaki adımlar çalışmazsa ekran görüntüsündeki adımları takip ediniz.

VoWiFi için Modemde Port Açma
Test edip çalışırsa yazarsanız üste cihazınızı eklerim. Böylelikle başka kullanıcılarda görmüş olur.​

Rehber genellikle mix 2, mi 6 gibi cihazların çıktığı yıllarda ve aynı zamanda bu cihazlardan önce çıkan cihazlarda da çalışabilir. Cihazınızın chipset'i volte ve vowifi desteklemelidir. Ayrıca işlemci qualcomm olmalıdır.

Minimum PIE Android 9.0, 10.4 Stable, 9.8.x Developer Romu gereklidir. MIUI 11 de çalışmaktadır.
(Stable sürümü kesin olarak 10.4 veya üstü olmalıdır, Developer romu için kesin bir bilgi yoktur. Mümkünse son sürümlerde deneyiniz.)

Bu kodları ilk önce arama bölümünde girmeniz gerekli ki carrier check kapansın.
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

1. İlk önce playstore dan Power Shortcuts isimli uygulamayı yüklüyoruz.(uygulama 9TL, isteyen aynı özelliği gören başka bir uygulama kullanabilir. Örneğin Quick Shortcut Maker.)
2. Activity bölümünden uygulamayı Modem Config olarak seçiyoruz.
3. Daha sonra devam edip ana ekrana kısayolunu oluşturuyoruz.
4. Ve en sonunda oluşturduğumuz kısa yola girip listede aşağı inip Netherla olanı seçiyoruz.
5. Eğer Netherla çalışmazsa listedeki diğer modemleri test edebilirsiniz. Bir sorun olursa en üstteki seçenek ile default configi ayarlarsınız.

Bundan sonra VoWiFi logosu otomatik olarak gelecektir.
Mix 2 için sonunda VoWiFi çalışıyor...Ayrıca Vodafone kullanıyorum. Yanımda uygulamasında volte seçeneği aktif.

1-)4636 menüsünde vowifi aktifken volte kapanıyor, bilginizle.
2-)yazılımsal bir bug olduğundan lte (wifi hızı ve çekim gücü azalırsa vb., iwlan hala aktif oluyor. Simge olmuyor.) veya 3g-2g de vowifi simgesi gidebiliyor fakat çalışmaya devam ediyor. Aşağıdaki resimlerde mevcut. Gsm şebeke çekerken VoWiFi çalışıyor.
3-) Netherla vodafone için çalışmaktadır. Data path' de zaten vodafone yazdığını görebilirsiniz. Turkcell için Netherla olmazsa başka bir modem ayarı ile çalışabilir.

Tarafımca Test Edilip Çalışan ROM lar (mi mix 2): EU-MiGlobe-Global Stable-China Beta

-----------------------------

Merhabalar, ''modem config'' kısmında bir şey çıkmıyor. Onunla alakalı ne yapabilirim.

Yokmu cevap verecek birisi
çözdün mü hocam sen volTE işini

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1

Sahin15071990

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sahin
Cihazım
Xiaomi f1
Konular
2
Hocam bendede yoktu ben çözdüm linkinide buraya ekledim bulursam atacağım. Google play tarzı indirme ptrogramlarında modem config dosyasını çıkaran uygulma var.

İşte burda sadece apk yüklemen yeterli
Bağlantı hata veriyor tekrar atar mısın kral

Üst Alt