Xioami Redmi Note 5 Canlı Görseli Geldi.

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Anladım hocam, ilk bakışta daha fazla cezbedici görünüyor gibi; fakat Mate 10 ile benzer ekran kasa oranı sunmasına rağmen, parmak izi okuyucunun arka tarafa alınmış olması en büyük handikap bana göre. Micro SD kart desteği, 3.5 mm slotu falan ise zaten geçtim artı olarak. 4 Gb ramde gayet yeterli, 6 Gb ram; sadece cihazda görmesi mutluluk verici, bunun haricinde bana göre pek bir esprisi yok şuan. Arka arkaya çok fazla uygulama çalıştırmıyorsanız ekstra bir katkısı da yok.

Yanyana koyunca her türlü Mate 10 ağır basar bence ama, tabi zevk sizin yinede :) Şuanda Mate 10 tasarımlı başka bir cihaz yok; fakat Pro tasarımlı onlarca cihaz var.
Dubai fiyatı bu cihazın. TL olarak 2500tl denk geliyor. Bence çok uygun almamak hata olur. Arkadaş çekti yolladı dubai den.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Dubai fiyatı bu cihazın. TL olarak 2500tl denk geliyor. Bence çok uygun almamak hata olur. Arkadaş çekti yolladı dubai den.

Hayırlı olsun hocam :) Bence Pro'dan daha pahalı bile olsa Mate 10'u almak daha mantıklı hocam. Bence bu yılın favori cihazı Mate 10 :) Alternatifsiz cihaz, hem Android hemde Ios Platformunda. Birde Kalemi olsaymış, Nirvana olacakmış bu yıl ama :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Üstadım, Siz işinizi bilirsiniz...Pro gelince de bunu uygun fiyata nasılsa okutursunuz....
hatta Sayın buraoca2 Üstadımız bile talip olabilir...kendisi Gizli Huawei hayranıdır8=)haha--

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Üstadım, Siz işinizi bilirsiniz...Pro gelince de bunu uygun fiyata nasılsa okutursunuz....
hatta Sayın buraoca2 Üstadımız bile talip olabilir...kendisi Gizli Huawei hayranıdır8=)haha--
üstad sataşma var buraoca2 den sağlam cevap gelmesin. Şaka bir yana elimi öpene 2500 e okuturum cihazı. Zaten o güvenle gözüm kapalı aldırıyorum.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam Huawei değil, Mate 10 hayranı desek daha doğru olur :) Diğer cihazlarını sevmiyorum ne yazıkki. Mate serisi de Kirin den kaybediyor; hala Bluetooth 5.0 bile koyamadılar. Batarya performansınında beklendiği kadar iyi olmadığı söyleniyor ama Mate 10 serininin, Huawei kaynaklı mı, Kirin 970'den ötürümü olduğunu bilemiyorum. Gerçi bu söylediklerim Pro için geçerli, Mate 10'da IPS ekran olduğu için batarya performansı daha da kötü olabilir :)

Bu kadar söyledikten sonra fiyatı 2300'e çekebildim mi hocam :D

abilgen73 Hocam şaka bir yana dediğiniz gibi her türlü satarsınız o fiyata :) Mi6'dan çok memnunum, ayrıca 5.5" ve üzeri (bu cihazı da eski nesil 5.5-5.7" olarak kabul edebiliriz sanırım) çok büyük geliyor artık bana. Mi6 Boyut olarak tam ideal. Umarım bu tasarım anlayışını P11 ile de devam ettirir Huawei ve Xiaomi'de feyz alır. Mi6 almasaydım, kesinlikle satarken haber vermenizi isterdim hocam :)

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Hocam Huawei değil, Mate 10 hayranı desek daha doğru olur :) Diğer cihazlarını sevmiyorum ne yazıkki. Mate serisi de Kirin den kaybediyor; hala Bluetooth 5.0 bile koyamadılar. Batarya performansınında beklendiği kadar iyi olmadığı söyleniyor ama Mate 10 serininin, Huawei kaynaklı mı, Kirin 970'den ötürümü olduğunu bilemiyorum. Gerçi bu söylediklerim Pro için geçerli, Mate 10'da IPS ekran olduğu için batarya performansı daha da kötü olabilir :)

Bu kadar söyledikten sonra fiyatı 2300'e çekebildim mi hocam :D

abilgen73 Hocam şaka bir yana dediğiniz gibi her türlü satarsınız o fiyata :) Mi6'dan çok memnunum, ayrıca 5.5" ve üzeri (bu cihazı da eski nesil 5.5-5.7" olarak kabul edebiliriz sanırım) çok büyük geliyor artık bana. Mi6 Boyut olarak tam ideal. Umarım bu tasarım anlayışını P11 ile de devam ettirir Huawei ve Xiaomi'de feyz alır. Mi6 almasaydım, kesinlikle satarken haber vermenizi isterdim hocam :)
Hocam xioami çok güzel cihazlar yapıyor. Son cihazım mix di zaten ama kamera büyük hayal kırıklığı. Mate 10 almamım sebebi Kameradır. Birde yapay zeka eklenince almamak elde değil.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Huawei Mate7'yi uzun süre kullandım, Mate8 TR'ye zaten resmi yollardan gelmedi ve sonra aynı dizayn Mate9 ve şimdi de Mate10..
Ben neden Xiaomi'ye geçtim, biliyormusunuz? Hastalığımdan dolayı....Huawei Mate7 en çok güncelleme alan cihaz olmasına rağmen (Kitkat, Lollipop ve MM) 8 neredeyse hiç almadı gibi bir şey ve Mate9 alanlar ise büyük hüsrana uğradılar ve maalesef her türlü Kilid açma ve güncelleme o kadar zorlaştırıldı ki, Mate 10 da da çok farklı olmayacaktır bu durum...O nedenle ister Kamerası, ister donanımsal olarak en üst seviyede olsun, benim için Huawei macerası bitmiştir....Sayın abilgen73 Üstadımla, cihaz eline geçtikten sonra, buluşacağız....merak ettiğim konu ise Yapay Zeka'nın işleyişi ve cihaza katkısı nedir.....ki yakında bizler bunu Xiaomi de de göreceğiz İnşallah Sayın buraoca2

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam xioami çok güzel cihazlar yapıyor. Son cihazım mix di zaten ama kamera büyük hayal kırıklığı. Mate 10 almamım sebebi Kameradır. Birde yapay zeka eklenince almamak elde değil.

Kamera diyince Mate serisi çok iyi iş çıkarıyor hocam, P10 Plus'daki performansı 1 tık daha yukarı taşımış zaten Huawei. Birde bununla yetinmeyip, yapay zeka eklemiş. Merak ettiğim konu, önümüzdeki Yıl Iphone X'deki gibi yenilikler eklerler mi yeni seriye. Malum orada derinlik algılamalı Face ID sistemi ile Apple Bayrağı 1 adım ileri taşıdı.

Bu arada Optik Zoom olmasa bile Optik Zoom kadar iyi iş çıkarabildiği söyleniyor kameranın. Bu sayede, ikinci sensör sayesinde Kamera performansı da daha öne taşınıyor :) Kamera konusunda Huawei işini biliyor desek yanlış olmaz sanırım :)
[doublepost=1511215232,1511215156][/doublepost]
Huawei Mate7'yi uzun süre kullandım, Mate8 TR'ye zaten resmi yollardan gelmedi ve sonra aynı dizayn Mate9 ve şimdi de Mate10..
Ben neden Xiaomi'ye geçtim, biliyormusunuz? Hastalığımdan dolayı....Huawei Mate7 en çok güncelleme alan cihaz olmasına rağmen (Kitkat, Lollipop ve MM) 8 neredeyse hiç almadı gibi bir şey ve Mate9 alanlar ise büyük hüsrana uğradılar ve maalesef her türlü Kilid açma ve güncelleme o kadar zorlaştırıldı ki, Mate 10 da da çok farklı olmayacaktır bu durum...O nedenle ister Kamerası, ister donanımsal olarak en üst seviyede olsun, benim için Huawei macerası bitmiştir....Sayın abilgen73 Üstadımla, cihaz eline geçtikten sonra, buluşacağız....merak ettiğim konu ise Yapay Zeka'nın işleyişi ve cihaza katkısı nedir.....ki yakında bizler bunu Xiaomi de de göreceğiz İnşallah Sayın buraoca2

Keşke Xiaomi Geliştirici Ekibinde yer alsaydınız hocam :) Sayenizde Miui Pro - Mi Globe karışımlı Global Stabil romlar kullanabilirdik belki :)

Üst Alt