Xioami Redmi Note 5 Canlı Görseli Geldi.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Xioami Redmi Note 5 modelini tanıtmaya yakınken canlı görseli’de sızdı. Telefon tasarım olarak çok şık olmuş. Çerçeveler yeni trend kadar olmasada hatrı sayılır daratma sağlanmış. Görsele bakıldığında 18:9 ekran formatı kullanılan telefonda büyük olasılıkla 2160×1080 çözünürlük olacak.

Paylasiminiz için teşekkürler hocam, Xiaomi nin ilk 18:9 ekran formatlı cihazi olacağı için merak ediyorum :)

Üreticiler nedense 5.2 inc cihaza 5.5 inclik 18:9 ekran ekran koymuyor. Furya hep 5.5 inclik cihaza 6 inclik 18:9 ekran ile ilerliyor.

Mi7 de Umarim Mi6 boyutunda fakat 5.5 inc 18:9 ekran ile gelir. Rahatça kullanilabilen bir cihaz olur bu sayede. Ya da Mate 10 gibi bir tasarim ortaya koyarlarsa cok cok daha iyi olur ama, Xiaomi den biraz fazla şey beklemis olurum sanirim. Hem 16:9 ekran, hem cok iyi ekran kasa orani, hem de ön tarafta parmak izi okuyucu. Aradığım 3 lü. Birde bunu 5.2 inclik cihaza boyutunda 5.5 inc ekran civarinda ve 3500 mah. Batarya ile yapabilirlerse, benim gözümde kral olur :) Bakalim sesimi duyan olacak mi?
[doublepost=1511193019,1511192941][/doublepost]
Snapdragon 625 ve Band 20 yok Note 4 e göre ilerleme değil gerileme gibi görülüyor ki en azından band 20 var bizde, inşallah böyle birşey yapmazlar.
[doublepost=1511190765][/doublepost]O zaman bende bir link paylaşayım da keyfimiz yerine gelsin

Xiaomi son zamanlarda donanim acisindan geri giderek, maliyeti iyice kisiyor sanirim hocam. Mi Note 3te bile amiral gemisi Chipseti biraktilar.
[doublepost=1511193105][/doublepost]
Ben yeni bir cihaz arayışında değilimki, bende zaten şu an Xiaomi'nin Kral'ı Mi Max 2 var ve 2 sene daha kullanma düşüncesindeyim....ama bu 18:9 trendi bu şekilde devam ederse, işimiz zor ve Mi Max 2 bu durumda benimle birlikte öbür dünyaya gider....çok küçük bir ihtimal bile olsa, 16:9 boyutunda ve 6,44 den daha büyük ekranlı, Xiaomi haricinde bir telefon çıkacak olursa ve beğenirsem, belki alabilirim ilerde...ama o da belki

Hocam size gidecek cihaz Mate 10 tadinda Xiaomi üretimi bir cihaz olur. Hatta bana daha çok gider bu sefer :) Bakalim Mi7, Mi note 4 veya Mi7 Plus gelirse nasıl gelecek :) Umarim Mate 10u örnek alirlar.

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Biraz evvel dubai ye sefere giden pilot arkadaşıma mate 10 siparişi verdim. Bir aksilik olmazsa hafta sonuna doğru cihaz elimde olur. 16:9 formatına 1 ay kadar devam edicem,daha sonra Mate 10 pro'yu tr garantili almak istiyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Biraz evvel dubai ye sefere giden pilot arkadaşıma mate 10 siparişi verdim. Bir aksilik olmazsa hafta sonuna doğru cihaz elimde olur. 16:9 formatına 1 ay kadar devam edicem,daha sonra Mate 10 pro'yu tr garantili almak istiyorum.
Hayırlı olsun Üstadım....hangisi geldiğinde sizinle buluşacaktık?

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Hayırlı olsun Üstadım....hangisi geldiğinde sizinle buluşacaktık?

üstad mate 10 pro alınca buluşacaktık ama mate 10 size uygun bir cihaz olduğu için hafta sonu buluşabiliriz beer~~beer~~beer~~beer~~

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
üstad mate 10 pro alınca buluşacaktık ama mate 10 size uygun bir cihaz olduğu için hafta sonu buluşabiliriz beer~~beer~~beer~~beer~~
Ben Cihaz arayışında değilim...Mate10 u zaten biliyoruz da, Pro gelince haber verin, o zaman buluşalım

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Ben Cihaz arayışında değilim...Mate10 u zaten biliyoruz da, Pro gelince haber verin, o zaman buluşalım

Mate 10 nasıl biliyorsunuz üstad ikiside aynı anda tanıtıldı. Ama cihazı görünce aklınız kalacaksa tamam o zaman. Çünkü tam sizlik bir cihaz olmuş dance~~dance~~dance~~

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mate 10 nasıl biliyorsunuz üstad ikiside aynı anda tanıtıldı. Ama cihazı görünce aklınız kalacaksa tamam o zaman. Çünkü tam sizlik bir cihaz olmuş dance~~dance~~dance~~
Ekranı ufak manasında biliyorum dedim....aklımda bir yerde kalmaz, merak buyurmayın

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam ne güzel Mate 10'u temin edebiliyorsunuz madem ki, Neden Pro'ya bulaşacaksınız :) Herkes Mate 10 arar, siz Mate 10'dan vazgeçip Pro'yu geçeceksiniz :)

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
Hocam ne güzel Mate 10'u temin edebiliyorsunuz madem ki, Neden Pro'ya bulaşacaksınız :) Herkes Mate 10 arar, siz Mate 10'dan vazgeçip Pro'yu geçeceksiniz :)
Ne bileyim hocam ''pro'' ibaresinden mi nedir beni daha çok çekiyor. İp67 ve 6gb ram ayrıca oled ekran kafanı çeliyor. Mate 10 nun da kendisine göre artıları yok değil. Mesela kulaklık girişi ve sd slotu. Kullanıp deneyeceğim bakarsınız çok severim kim bilir.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ne bileyim hocam ''pro'' ibaresinden mi nedir beni daha çok çekiyor. İp67 ve 6gb ram ayrıca oled ekran kafanı çeliyor. Mate 10 nun da kendisine göre artıları yok değil. Mesela kulaklık girişi ve sd slotu. Kullanıp deneyeceğim bakarsınız çok severim kim bilir.

Anladım hocam, ilk bakışta daha fazla cezbedici görünüyor gibi; fakat Mate 10 ile benzer ekran kasa oranı sunmasına rağmen, parmak izi okuyucunun arka tarafa alınmış olması en büyük handikap bana göre. Micro SD kart desteği, 3.5 mm slotu falan ise zaten geçtim artı olarak. 4 Gb ramde gayet yeterli, 6 Gb ram; sadece cihazda görmesi mutluluk verici, bunun haricinde bana göre pek bir esprisi yok şuan. Arka arkaya çok fazla uygulama çalıştırmıyorsanız ekstra bir katkısı da yok.

Yanyana koyunca her türlü Mate 10 ağır basar bence ama, tabi zevk sizin yinede :) Şuanda Mate 10 tasarımlı başka bir cihaz yok; fakat Pro tasarımlı onlarca cihaz var.

Üst Alt