İnceleme Xiaomi'lerin kamerası neden bu kadar kötü

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
9
Bende bir örnek vereyim
Elimde mi 8 var gcam veya kendi kamerası fark etmez ikisinde de yakından detaylı bir çekim yapmak istediğimde (çektiğim nesne beze benzer yapıda) görüntüde sıkıntı yok ama yaklaştırınca tüyler bulanıklaşıyor ve renk orjinalin dışına çıkıyor
Aynı mesafeden ip 5s kullanan birisi de çekim yaptı hem renk birebir aynı çıktı hemde çekilen fotoğrafı yaklaştırınca tüyler direk belli oluyordu
Yukarıda bir arkadaş ois için bişeyler demiş buna ne diyecek bakalım (mi 8 de ois var)

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Arkadaşlar fotolara cihaz üzerinden değil pc üzerinden bakın bakalım dediğiniz cihazlar ne kadar güzelmiş :). Arada böyle kişiler çıkıyor cihazı alıyor sonra burada saatlerce eleştiri yapıyor. Tamam haklısınız yazılım biraz sorunlu ama donanım iyi. Biraz uğraşırsanız kurcalarsanız inanın mükemmel fotolar çıkıyor. iPhone 11 var arkadaşımda grup selfie yapıyoruz yeminle bildiğin çamur gibi çıkarıyor. 8 bin TL'lik cihaz bir de. Fiyat performans olayını da unutmayın eleştiri yaparken. iPhone 11 pro max dediğiniz cihaz 13 bin TL yaa 6 asgari ücrete denk geliyor. Eleştirirken az insaflı olun. Beğenmeyen Xiaomi almayacak bu kadar basit.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Bende yıllardır yani Symbian işletim sisteminden beri mobil fotoğrafçılık ile ilgilenen ve Samsung'un sony'nin, LG'nin hep amiral gemi cihazlarını Kullanmış birisi olarak söylüyorum boşa tartışıyorsunuz. Mercimek lenslerden DSLR performansı beklemek yanlış olur. Bir arkadaş iş birazda çekende bitiyor demiş çok doğru. Ünlü Fotoğrafçı Ara Gülerin dediği gibi; en iyi makina en iyi fotografı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı. Yazılım, donanım, lens kalitesi (Ki kötü lens kullanan büyük marka pek kalmadı) ois, yapay zeka işlemesi vs hepsi fotoğrafçılık için ana faktörler fakat unutulan bir şey var. Doğru açı, doğru ışık. Ben samsungun kameralarını beğenirdim ama mp' düşük olduğu için biraz zoomda tırtlardı. En son galaxy note 9 kullandım. Ondan Huaweı P30 proya geçtim onunda pasaport kaydını yapamadığım için satmak zorunda kaldım. şu an mi note 10 var ve kamerasınan aşırı derecede memnunum. Normal açı, geniş açı, makro, zoom performansı vs her yönüyle mükemmel. gece çekimleri içinde yazılımı iyi bir GCAM ile herşeyin üstesinden geliniyor. He daha fazla param olsa kalemi sevdiğim için şu an tercih edeceğim cihaz galaxy note 20 ultra olurdu ama 13bin tl verecek babayiğit şu an için göremiyorum. Yani o iyiymiş bu kötüymüş tartışmaları boşa. iş sizde ve doğru açıda, doğru ışık koşullarında bitiyor. Herkes cihazıyla mutlu olsun happy~~

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
konudaki yorumları inceledim de lenslerin kötülüğünden bahsedenler olmuş, Xiaomi kötü lens kullanmıyor ki arkadaşlar, herkesin kabul ettiği şekilde yazılımı kötü ben bunu ilk baş mi6'da fark ettim, gcam ile stock cam arasında dağlar kadar fark oluyordu şimdi güncel telefonlarda gcam eskisi kadar etkili olmasada yine fotoğrafları gayet iyi şekilde iyileştiriyor kameradan şikayetçi olan herkese önerimdir gözle görülür bir fark oluyor, şikayetçi arkadaşları tatmin eder mi bilmiyorum ama 2500tl lik cihazdan iPhone 11 performansı beklemeniz çok yanlış ikisi de ayrı segment cihazlar
Mi 9, Mi Note 10 Pro 2500tl mi acaba? İphone performansı değil en azından bir Huawei performansı bekliyoruz.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Mi 9, Mi Note 10 Pro 2500tl mi acaba? İphone performansı değil en azından bir Huawei performansı bekliyoruz.

Dostum Mi note 10 zaten huaweı performansı veriyor. şu an mi note 10 kullanıyorum 2 ayda P30 pro kullandım. Mi note 10'un kamerası P30 prodan daha iyi inceleme videolarını izleyebilirsin. Son olarak Mi note 10 ve mi 9'un fiyatlarının bu durumda olmasının nedeni Yüksek kur, corona virüsü, ve sevkiyat olmaması. Zaten garantisiz 2800'e kadar düşmüştü bi ara Mi note 10 ve şu an 3000 tl'ye de bulunuyor.
aşağıdaki konudan mi note 10 ile çektiğim bir kaç fotoğrafa bakabilirsin.

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
Dostum Mi note 10 zaten huaweı performansı veriyor. şu an mi note 10 kullanıyorum 2 ayda P30 pro kullandım. Mi note 10'un kamerası P30 prodan daha iyi inceleme videolarını izleyebilirsin. Son olarak Mi note 10 ve mi 9'un fiyatlarının bu durumda olmasının nedeni Yüksek kur, corona virüsü, ve sevkiyat olmaması. Zaten garantisiz 2800'e kadar düşmüştü bi ara Mi note 10 ve şu an 3000 tl'ye de bulunuyor.
aşağıdaki konudan mi note 10 ile çektiğim bir kaç fotoğrafa bakabilirsin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
dinamik aralığına bak P30 proda gökyüzü patlamış, Mi note 10da gökyüzü net. İkisini de kullandım kardeşim neyin ne olduğunu biliyorum. happy~~

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
konu çok gereksiz uzadı yöneticilerden konunun kilitlenmesini talep ediyorum. en iyisi bile olsa bi' şekilde herkes memnun olmuyor. bu kadar abartmayın, fotoğraf makinesi alarak çekim yapabilirsiniz. bu işlerde yorum yapmak için bilgi sahibi olmak gerekiyor

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Huawei'nin kamera yazılımında keskinlik (sharpness) ayarı yüksek. Ablamda Huawei P30 Lite, bende Mi A3 var. Akşam oda ışığında ikisini yan yana koyup fotoğraf çekip karşılaştırmıştım. Aralarında fark edilir bir keskinlik farkı vardı. Mi A3 ile çektiğim fotoğrafın keskinliğini Snapseed programı ile artırıp tekrar baktığımda fotoğrafların birbirine çok benzediğini görmüştüm.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Xiaomi kullanmayin ccooookkkk kotuu cokkk.
Elimde suanda g7 de var evet g7 acik ara daha iyi foto cekiyor daha iyi gorunuyor ancak g7 nin ekrani zaten acik ara daha iyi oldugu icin daha iyi gorunmesi cok normal.
Simdi gelelim baska konulara.kagit ustundw acik ara daha iyi oldugu yonlere hifi quad dac var ancak mix2 kulaklikla daha kaliteli muzik dinletiyor ve malzeme kalitesi acisindan mix 2 g7 den cok cok daha premium. Pil.olarakda oyle g7 nin iyi oldugu tek yonu ekrani bence onun disinda arti olarak hic bi artisi yok ( cipset disinda )

Üst Alt