İnceleme Xiaomi'lerin kamerası neden bu kadar kötü

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
Daha önce Xiaomi mi9 kullandım. Şimdi redmi note 8 pro kullanıyorum. Yazılım olsun batarya olsun güzel telefon ama kamera gerçekten çok kötü. Çektiğim fotolar hep prüzlü çıkıyor. İnsanları zorla çirkin çıkarıyor. Öyle yok 64mp yok 100mp hepsi palavra.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
mi9'dan note 8 proya nasıl düştünüz bilmiyorum fakat dediklerinizde haklılık payınız var. xiaominin kamera yazılımı iyi değil. cihazınıza google camera yükleyerek güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. 64 mp işi pazarlamayla alakalı olduğunu düşünüyorum bugün googlenin telefonları düşük mp ve tek kamera olmasına rağmen harika işler çıkartıyorsa xiaominin kendine bi' dönüp bakması lazım

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Daha önce Xiaomi mi9 kullandım. Şimdi redmi note 8 pro kullanıyorum. Yazılım olsun batarya olsun güzel telefon ama kamera gerçekten çok kötü. Çektiğim fotolar hep prüzlü çıkıyor. İnsanları zorla çirkin çıkarıyor. Öyle yok 64mp yok 100mp hepsi palavra.
Bence kamera (donanım) iyi, yazılım kötü.

Mi A3

Son düzenleme:

merakci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rami
Cihazım
-
Konular
39
megapiksel ne kadar artarsa fotoğraflar o kadar güzel çıkacak diye bir kural yok arkadaşlar tabii ki pazarlama tekniğidir çoğu insan fazla mp görünce çok daha güzel fotoğraflar çıkacak zannediyor ama fazla tekniğe inmeden söylemek gerekirse fotoğrafın sadece çözünürlüğü artıyor

xiaomi'lerin gün ışığında çekilmiş fotoğraflarını seviyorum ama çoğu telefonunda gece çekimleri cidden kötü ve bunun sebebi kamera yazılımı yoksa gerçekten güzel donanım yerleştiriyorlar ama hakkını veremiyor yazılım, bu yüzden gcam kullanımı çok fazla oluyor size de öneririm

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
Bence mesele yazılım değil, kalitesiz lens kullanılması. Ayrıca Xiaomi artık ucuz telefon üretmiyor, yani bu fiyata bu kadar kötü kamera olmaz ki. Zamanın en üst segmenti Mi 9'u onu da kullandım aynı tas aynı hamam. Eski Galaxy s8 telefonumun kamerasını özlüyorum. Bu telefonla fotoğraf çekmek istemiyorum artık fotoğrafların doğallıkla hiçbir ilgisi yok sanki tuval resmi gibi. Özellikle saç ve sakal kısımları çok pürüzlü çıkarıyor.

mi9'dan note 8 proya nasıl düştünüz bilmiyorum fakat dediklerinizde haklılık payınız var. xiaominin kamera yazılımı iyi değil. cihazınıza google camera yükleyerek güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. 64 mp işi pazarlamayla alakalı olduğunu düşünüyorum bugün googlenin telefonları düşük mp ve tek kamera olmasına rağmen harika işler çıkartıyorsa xiaominin kendine bi' dönüp bakması lazım
Mi 9 ile Note 8 pro arasında hiç bir fark göremedim, ufak detaylar haricinde. Üstelik Note 8 Pro'nun bataryası beni cezbetti. İyi fiyata sattım.

Son düzenleme:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Kamera lens mercek olarak bilmem ama bir şekilde goruntulerin olusmasini saglayan yazılım yapay zeka bilumum işlevsel ozelligi vasat vasat ötesi.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Bence mesele yazılım değil, kalitesiz lens kullanılması. Ayrıca Xiaomi artık ucuz telefon üretmiyor, yani bu fiyata bu kadar kötü kamera olmaz ki. Zamanın en üst segmenti Mi 9'u onu da kullandım aynı tas aynı hamam. Eski Galaxy s8 telefonumun kamerasını özlüyorum. Bu telefonla fotoğraf çekmek istemiyorum artık fotoğrafların doğallıkla hiçbir ilgisi yok sanki tuval resmi gibi. Özellikle saç ve sakal kısımları çok pürüzlü çıkarıyor.

Mi 9 ile Note 8 pro arasında hiç bir fark göremedim, ufak detaylar haricinde. Üstelik Note 8 Pro'nun bataryası beni cezbetti. İyi fiyata sattım.
IMX 586 lens kullanılmış Mi 9'da. stok kamera ile belki ayarlamalar yapıp daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz ama google cameraya yaklaşması imkansız. sorunlu, xiaominin bile yapmadığı ya da yapamadığı note 8 proyu da neden aldınız bilmiyorum. audiden tofaşa düşmüşsünüz kısaca "her yönden"

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Mp kaliteyi etkilermi evet etkiler ancak belli bi seviyeden sonrasi gereksiz cogumuz tatilde yada bi yere gezmeye giderken hatira fotografi cekiyoruz e hatira fotosunu ben 108 mp ceksem ne olur 600mp ceksem ne olur farazi.
Perde acikligi diyafram araligi sensor tipi sensor boyutu lens boyutu lens katmani lens ozellikleri vs bunlarin hepsi kaliteyi mega pikselden daha cok etkileyen seyler piyasada 100 liraya satilan manuel makinelerle daha iyi pozlamalar alabilirsiniz hemde megalikselsiz...

Hatta abartma diyen olabilir 2mp lik sony w810 ile mix2 den cektigimden daha iyi makrolar cekiyorum en buyuk sebebi pozlamayi benim yapiyor olmam yani denklansor tusu istedigim pozlamayi mix 2 de yapamiyorum hatta hic bir dokunmatik telefonda yapamiyorum o denklansor tusu olacak arkadas:)

Son düzenleme:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Mi 9'da Sony lens vardı ki Sony'i anlatmaya gerek yok. Cihazdan cihaza değişiyor mesela benim 9 SE çok daha iyiydi fotoğrafta. 9T'nin çok beğenmedim. Zaten 9 SE ve Mi 9 aynı lensi kullanıyor.

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
çevremde çoğu kişi iphone kullanılıyor bu zaman kadar en üst olarak iphone 11 ile karşılaştırdık iphone kullanan arkadaşlarım mi 9'u seçti kalite olarak siz nasıl kalitesiz buldunuz bilemiyorum

Üst Alt