İnceleme Xiaomi'lerin kamerası neden bu kadar kötü

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
çevremde çoğu kişi iphone kullanılıyor bu zaman kadar en üst olarak iphone 11 ile karşılaştırdık iphone kullanan arkadaşlarım mi 9'u seçti kalite olarak siz nasıl kalitesiz buldunuz bilemiyorum
Bakın Mi 9 kamerası ile Note 8 Pro arasında kalite farkı göremedim ikisi de kötü çekiyor. Yani Xioami model farketmeksizin kötü fotoğraf çekiyor.

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam megapiksel olayın pazarlama boyutu. Ben 9 SE kullanıyorum. Gayet başarılı bir kamerası var Muradovs hocamın da dediği gibi. Ama ilk başta da dediğim gibi sadece megapiksel yetmez; digital görüntü işleyici, yapay zeka, ois desteği, diyafram açıklığı gibi faktörler bir araya geldiği zaman güzel işler ortaya çıkıyor. Biri eksik olunca sıkıntılar başlıyor. Diyelim ki diyafram düşük; bu durumda akşam fotoları veya karanlık ortam fotoları maalesef kalitesiz ve grenli oluyor. Hepsini paket halinde bir araya getirmek çok önemli. Fiyat performans olunca eksiklikler var maalesef. Ama ekstra yazılımlar (GCam) veya pro mod kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
çevremde çoğu kişi iphone kullanılıyor bu zaman kadar en üst olarak iphone 11 ile karşılaştırdık iphone kullanan arkadaşlarım mi 9'u seçti kalite olarak siz nasıl kalitesiz buldunuz bilemiyorum
Bakın iPhone 6 kamerası bile xiaomi'den daha makul fotoğraf çekiyor. Kamera konusunda çok geri.

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Bakın iPhone 6 kamerası bile xiaomi'den daha makul fotoğraf çekiyor. Kamera konusunda çok geri.
Hocam bu tercih tabi ama bu kadar mennuniyetsiz bir durumdaysanız satın iphone 6 alın kurtulun. Kendinizi yormayın.

Alperengs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Mi8
Konular
0
Daha önce Xiaomi mi9 kullandım. Şimdi redmi note 8 pro kullanıyorum. Yazılım olsun batarya olsun güzel telefon ama kamera gerçekten çok kötü. Çektiğim fotolar hep prüzlü çıkıyor. İnsanları zorla çirkin çıkarıyor. Öyle yok 64mp yok 100mp hepsi palavra.
Mi 10 pro kullanıyorum kamera süper. Gidip de fakir telefonu alırsan tost makinesi gibi çeker isyan edeceğine çalış en iyisini al

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
Mi 10 pro kullanıyorum kamera süper. Gidip de fakir telefonu alırsan tost makinesi gibi çeker isyan edeceğine çalış en iyisini al
Diyorum ki Mi 9'da kullandım kamera berbat. Mi Note 10 Pro'da denedim hani şu 100mp kamerası olan Ama ayrıntıları pürüzlü çıkartıyor. Xiaomi telefonları sevdim ama kamera konusunda hayal kırıklığı yaşıyorum.

Hocam bu tercih tabi ama bu kadar mennuniyetsiz bir durumdaysanız satın iphone 6 alın kurtulun. Kendinizi yormayın.

Ben iphone hiç kullanmadım. Kullanmamda. (Ama kamera konusunda da piayasada lider hakkını yiyemeyiz.) Android'çiyim Xiaomi telefonlarını da beğeniyorum ama kamera konusunda hayal kırıklığı yaşıyorum En üst segmenti bile beni tatmin etmedi.

Kafkef

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
5
Siz gorememissiniz ama mi 9 ile note 8 pro arasında fark var.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mi 9t kullanıyorum ben gcam ile harikalar yaratıyor kamera. Orjinal kamerası ile gcam arasında daglar kadar fark var özellikle gece çekimlerinde. Araştırarak ve deneme yanılma yöntemi ile de uygun sürüm ve config dosyasını bulmak gerekiyor. Aynı sürümde farklı config lerle bile uçurum fark olabiliyor çekilen fotolar arasında.

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
Diyorum ki Mi 9'da kullandım kamera berbat. Mi Note 10 Pro'da denedim hani şu 100mp kamerası olan Ama ayrıntıları pürüzlü çıkartıyor. Xiaomi telefonları sevdim ama kamera konusunda hayal kırıklığı yaşıyorum.

Ben iphone hiç kullanmadım. Kullanmamda. (Ama kamera konusunda da piayasada lider hakkını yiyemeyiz.) Android'çiyim Xiaomi telefonlarını da beğeniyorum ama kamera konusunda hayal kırıklığı yaşıyorum En üst segmenti bile beni tatmin etmedi.
daha geçen akşam misafirim geldi hocam samsung s9+ ı var bende de mi note 10 pro çektiğimiz resimlerde uçurum var resmen resim çektiğime pişman etti beni :)

MANLiKEMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adam
Cihazım
sweet
Konular
5
daha geçen akşam misafirim geldi hocam samsung s9+ ı var bende de mi note 10 pro çektiğimiz resimlerde uçurum var resmen resim çektiğime pişman etti beni :)
Benim de kardeşimin Samsung Note 5'i vardı onun fotoları bile benimkinden daha iyiydi. Xiaomi gerek bataryası gerek miui arayüzünü çok beğeniyorum. Başka telefon modeline de geçmek istemiyorum. Yani Xiaomi kamera konusunda samsung'u yakalasaydı o zaman tam canavar olacaktı.

Siz gorememissiniz ama mi 9 ile note 8 pro arasında fark var.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mi 9t kullanıyorum ben gcam ile harikalar yaratıyor kamera. Orjinal kamerası ile gcam arasında daglar kadar fark var özellikle gece çekimlerinde. Araştırarak ve deneme yanılma yöntemi ile de uygun sürüm ve config dosyasını bulmak gerekiyor. Aynı sürümde farklı config lerle bile uçurum fark olabiliyor çekilen fotolar arasında.

Mi 9 ile note 8 Pro arasında fark var ama oyun oynamayan biri olarak bana batarya daha cazip geldi Note 8 pro aldım. Yakında Mi 10 Pro alacağım ama Kamera konusunda da içim buruk kalıyor. Bi seyehatae gidince insan foto çekmek istemiyor. Gcam'da denedim pek bir fark göremedim.

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
Benim de kardeşimin Samsung Note 5'i vardı onun fotoları bile benimkinden daha iyiydi. Xiaomi gerek bataryası gerek miui arayüzünü çok beğeniyorum. Başka telefon modeline de geçmek istemiyorum. Yani Xiaomi kamera konusunda samsung'u yakalasaydı o zaman tam canavar olacaktı.
aynen xiaomi de tek sevmediğim olay zaten kamera onun dışında hiç pişman etmedi :)

Üst Alt