Sohbet Xiaomi'den Samsung'a Geçiş

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
18
Ben Kendi Çapımda Al Sat Yapan Biriyim Mümkün Olduğunca Her Markayı Kullanma Fırsatım Oldu Şunu Net Söyleyebilirim ;
Apple İle Samsung Diğer Firmalardan 1 Tık Daha Önde Diye Düşünüyorum Şahsi Fikrim
Bir Markayı Kullanırken Komple Set Halinde Kullanmaya Özen Gösteriyorum
Yani Telefon,Kulaklık,Saat,Powerbank Vs Ama Xiaomi de Kendi Ürünlerini Kullanırken Genelde Problem Yaşadım Şuan Halen Yaşıyorum
Dön Dolaş Xiaomi 14 Ultra yı Aşırı Merak Ettiğim İçin Set Halinde Satın Aldım Kit Kulaklık Saat İle Birlikte Ama Samsung u Arıyorum Şuan
Kendi Ekosistemi İçinde Diğer Markalar Huawei Dahil Bu 2 Firmanın Oldukça Gerisinde
Samsung a Geçiş Yapan Arkadaşları Çok İyi Anlamakla Beraber Hak Veriyorum Alıştıkça Xiaomi ye dönmezler İnşallah :)

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Ben Kendi Çapımda Al Sat Yapan Biriyim Mümkün Olduğunca Her Markayı Kullanma Fırsatım Oldu Şunu Net Söyleyebilirim ;
Apple İle Samsung Diğer Firmalardan 1 Tık Daha Önde Diye Düşünüyorum Şahsi Fikrim
Bir Markayı Kullanırken Komple Set Halinde Kullanmaya Özen Gösteriyorum
Yani Telefon,Kulaklık,Saat,Powerbank Vs Ama Xiaomi de Kendi Ürünlerini Kullanırken Genelde Problem Yaşadım Şuan Halen Yaşıyorum
Dön Dolaş Xiaomi 14 Ultra yı Aşırı Merak Ettiğim İçin Set Halinde Satın Aldım Kit Kulaklık Saat İle Birlikte Ama Samsung u Arıyorum Şuan
Kendi Ekosistemi İçinde Diğer Markalar Huawei Dahil Bu 2 Firmanın Oldukça Gerisinde
Samsung a Geçiş Yapan Arkadaşları Çok İyi Anlamakla Beraber Hak Veriyorum Alıştıkça Xiaomi ye dönmezler İnşallah :)

Anlatmak istediğim buydu ama gerek konu sahibi gerek biz lanse edilerek dalga geçilir gibi gelen yorumlar gerçekten belirli olgunluğa erişmiş insanlara yakışmamakta, kendilerine yakıştırıyorlarsa hal ve hareketlerini, ithamlarını benim açımdan bir sorun yok. Kimsenin kalbini kırmak istemiyorum. Bende al sat işi yaptığım ve tanıdığım yerler olduğu için cihaz edinme ve bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorum hemen hemen her cihazı kullanıyorum. Elimdeki cihaza göre konuşursam eğer kullanılıp öyle yorum yapılması daha doğru olur çok şükür bütçem var maddi durumum iyi ve edinmede sıkıntı çekmiyorum. Bugün Samsung olur yarın başka bir firma olur, firma fanboyluğu yapmanın gereği yok.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Anlatmak istediğim buydu ama gerek konu sahibi gerek biz lanse edilerek dalga geçilir gibi gelen yorumlar gerçekten belirli olgunluğa erişmiş insanlara yakışmamakta, kendilerine yakıştırıyorlarsa hal ve hareketlerini, ithamlarını benim açımdan bir sorun yok. Kimsenin kalbini kırmak istemiyorum. Bende al sat işi yaptığım ve tanıdığım yerler olduğu için cihaz edinme ve bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorum hemen hemen her cihazı kullanıyorum. Elimdeki cihaza göre konuşursam eğer kullanılıp öyle yorum yapılması daha doğru olur çok şükür bütçem var maddi durumum iyi ve edinmede sıkıntı çekmiyorum. Bugün Samsung olur yarın başka bir firma olur, firma fanboyluğu yapmanın gereği yok.
Bahsettiğiniz dalga geçen ve belirli olgunluğa erişmiş olan kimleri kast ettiğinizi lütfedip açıklarmısınız rica etsem

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Bahsettiğiniz dalga geçen ve belirli olgunluğa erişmiş olan kimleri kast ettiğinizi lütfedip açıklarmısınız rica etsem

Normalde daha fazla uzatmak istemiyorum konuyu ama madem açıklama yapmam gereğini gördünüz yazıyorum.

Öncelikle Söz konusu gerek konu sahibi gerekse konuya dahil olan şahsım olarak hiçbir zaman Samsung daha iyi diye bir ithamda bulunmadım. One uı n stabil bir arayüzü olduğundan bahsettim ki öyle, kullanan bilir. Lakin hiçbir zamanda Xiaomi nin arayüzünde çeşitli sıkıntıların olduğu forumumuzda defalarca belirtilmesine rağmen ki şahsımda Xiaomi kullanıcısı olarak ki tabir edildiği üzere dandik değil yıllardır (Mi serisi) kullanmış ve birkaç kez Redmi serisinin de tepe modellerini deneyimlemiş biri olarak ben o kadar yakınmadım sadece çin sürümlere getirdiği yenilik ve özellikleri globalede taşıması gerektiğini belirtmiştim yani bugüne kadar ki yorumlarım öyle idi. Hyperos geldikten sonra ve belirli baz güncellemelerini aldıktan sonra Xiaominin yazılım konusunda gelişmeler katettiğini zaten biliyoruz. Samsung konusunda 24 ultraya geçtiğimi siz biliyorsunuz, şimdi bu cihazın yapay zeka + s pen uyumu, yazılım ve donanım optimizasyonundan memnun kaldığım üzere bu seferki tercihimi Samsung dan yana kullandım. Benim için s pen kullanımı ve kolaylığı harika bir nimet. Dex moda alıp bir monitörden rahatlıkla office işlerimi daha büyük ekranda halledebilmek büyük rahatlık mesela.

Benim kullandığım ve deneyimlediğim cihaz kadar alta yorumunu yapmış arkadaş cihaz değiştirip kullanmışmıdır diye sorayım bende. Yani nereden bu kanıya varmışta o bahsettiği sözde dandik modellerden geçmişiz açıklasın lütfen :) hangi yorumumuzda da Samsung daha iyi diye bir söylemde bulunmuşuz ?

Bir firmanın eksi ve artı yönlerini paylaşmak veya memnun değilsek farklı firmanın ürününü kullanıp bunu belirtmemiz kadar doğal bir durum yok.

Yani benim hoş karşılamadığım şeyler bir şahıs, şahıslar hakkında gelişi güzel kişinin kendi kafasından uydurup yazdığı yorumlardır.

Zaten acı bir kaybım da olduğu için konuyu fazla uzatmayalım. Kim ne kullanmak istiyor ise onu kullansın. Ama birileri hakkında gelişi güzel yorumlar yapmayın.

Hocam benim anladığım kadarıyla samsunga geçen arkadaşlar ya redmi serisi ya da xiaominin düşük dandik olan cihazlarından geçiş yapmışlar o yüzden pek yorum yapmak içimden gelmedi. Samsung daha iyi diyorlarsa ordan devam etsinler ya 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Skorpi hocam, " Dandik Xiaomi " sözünün patenti ikimize ait değil mi? İzin almadan kim nasıl kullanabiliyor?
Yönetici olarak müdahale edin lütfen. Telif isteyelim.8=)yn~~

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Hayırlı olsun 10 bin lira için çok iyi bir cihaz.
İyi günlerde kullanın.

"xiaomide her an telefon bozulacak kaygısı"

diye bir şey olduğunu ilk kez duydum.
Hatta Xiaomi üretim bandı kalitesi olarak dünyada en iyilerden denebilir. Bu nedenle kaçak Xiaomi cihazlara insanlar güven duyuyor zaten şu RSA olayı olmasa Türkiye piyasası neredeyse tamamen Xiaomi cihaz tekeli olacaktı.

Şu günlerde orta segment cihaz alacak olsam gider Poco X6 pro alırım mesela.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Skorpi hocam, " Dandik Xiaomi " sözünün patenti ikimize ait değil mi? İzin almadan kim nasıl kullanabiliyor?
Yönetici olarak müdahale edin lütfen. Telif isteyelim.8=)yn~~
Değerli hocam, mesajı yeni gördüm, evet patenti bize ait, bu saatten sonra bizden izinsiz bu sözü kullananın inşallah ekranı kapkara olsun, sıkıntısız kullanmak isteyene, İBAN'ım forumun Premium kısmında mevcut.

Burak Soysal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T
Konular
31
Hayırlı olsun 10 bin lira için çok iyi bir cihaz.
İyi günlerde kullanın.

"xiaomide her an telefon bozulacak kaygısı"

diye bir şey olduğunu ilk kez duydum.
Hatta Xiaomi üretim bandı kalitesi olarak dünyada en iyilerden denebilir. Bu nedenle kaçak Xiaomi cihazlara insanlar güven duyuyor zaten şu RSA olayı olmasa Türkiye piyasası neredeyse tamamen Xiaomi cihaz tekeli olacaktı.

Şu günlerde orta segment cihaz alacak olsam gider Poco X6 pro alırım mesela.
Benim kendi deneyimlerim bu yönde hocam örnek olarak mi 10t cihazı var pederde cihaz bazen hiçbir şey yokken ses gidiyor sesten kastım biri aradığındaki zil sesi birçok yol denedim olmadı en son öylesine reset atayım dedim düzeldi bunu ben yaptim peder değil o anlamiyor çünkü olurda peder il dışına çıktı başlı başına problem bu işin ehli olmayana verir cihazı yapması için bu seferde bir problem varsa daha fazla çıkar ben herkese güvenmiyorum artık cihaz tamirinde basima gelen olaydan dolayı konusu mevcut diğer cihaz ise poco M3 hiçbir şey yokken bi anda kapandi açılmadı forumdaki harun hocamın referans gösterdiği yerde ücretli şekilde tamirini yaptırdım ama turbo şarj gitti diğer cihaz ise poco X3 pro oda hiçbir şey yokken kapandı açılmadı bu tamir için bilindik bir yere verdim dolandırdı tekrar harun hocam sağolsun beni uyardı ve bir şekilde paramı geri aldım cihazı parça niyetine sattım keza redmi note 10s yd olarak ilk kullandim kendi kendine kitleniyordu reset atmadan düzelmiyordu kamerasında renk tonu farkı vardı blurlu çekiyordu fakat galeride bulur yoktu wp'de Kamera vs kapanıyordu vs vs velhasıl cihazların hiçbiri memnun etmedi cihazlar belki premium değil fakat 2-4 uygulama olmasına rağmen özellikle poco m3'un Kasım kasım kasmasi donması markadan iyice soğuttu beni bundan dolayı araştırmaya girdim kıyaslama vs yaptım yd alsam tr'mi diye en son tr'de karar kıldım ve tercimi uzun araştırmalar sonucu Samsung Galaxy a35 5g'de karar kıldım ve memnunum günün sonunda isteklerimi karşılıyor ve Xiaomi'deki gibi saçma sapan stabilitesi bozulmuyor (suanlik) sonrası için ne olur bilemem 2 3 gündür kullanıyorum deneyimlerim bu yönde Xiaomi'ye asla dönmem yd olarak eskisi gibi IMEI atılıp silinmeyen yöntem olsaydı belki tekrar Xiaomi ile devam ederdim ama şuan için maalesef paramı çöpe atamam dirençli cihaz aldım birşey oldu diyelim tekrar para veremem suanki tamirciler artık garanti vermiyor yaptığı işe bundan dolayı hiç o topa giremem

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Birkaç gün içinde elime 14 ultra geçecek arkadaşın cihazı yd birazda onu inceleyeceğim bakalım. Cihazları inceleyerek test etmek en iyisi özellikle 24 ultra ile çeşitli karşılaştırmalarını yapacağım var youtube da çok video bununla ilgili ama görerek karar vermek gibisi yok. Dediğim gibi s pen ve dex gibi ek özellikler olmazsa olmazım halinde yıllardır da note serisi cihazlarını kullanmışımdır Samsung'un vazgeçemiyorum o alanda eğer Xiaomi de bunun gibi bir cihaz çıkartırsa çok iyi olacak. Mi Mix Flip fold felan bunlar gerçekten güzel cihazlardı ama birde tam anlamıyla note diyebileceğimiz bir cihaz gelse harika olurdu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim kendi deneyimlerim bu yönde hocam örnek olarak mi 10t cihazı var pederde cihaz bazen hiçbir şey yokken ses gidiyor sesten kastım biri aradığındaki zil sesi birçok yol denedim olmadı en son öylesine reset atayım dedim düzeldi bunu ben yaptim peder değil o anlamiyor çünkü olurda peder il dışına çıktı başlı başına problem bu işin ehli olmayana verir cihazı yapması için bu seferde bir problem varsa daha fazla çıkar ben herkese güvenmiyorum artık cihaz tamirinde basima gelen olaydan dolayı konusu mevcut diğer cihaz ise poco M3 hiçbir şey yokken bi anda kapandi açılmadı forumdaki harun hocamın referans gösterdiği yerde ücretli şekilde tamirini yaptırdım ama turbo şarj gitti diğer cihaz ise poco X3 pro oda hiçbir şey yokken kapandı açılmadı bu tamir için bilindik bir yere verdim dolandırdı tekrar harun hocam sağolsun beni uyardı ve bir şekilde paramı geri aldım cihazı parça niyetine sattım keza redmi note 10s yd olarak ilk kullandim kendi kendine kitleniyordu reset atmadan düzelmiyordu kamerasında renk tonu farkı vardı blurlu çekiyordu fakat galeride bulur yoktu wp'de Kamera vs kapanıyordu vs vs velhasıl cihazların hiçbiri memnun etmedi cihazlar belki premium değil fakat 2-4 uygulama olmasına rağmen özellikle poco m3'un Kasım kasım kasmasi donması markadan iyice soğuttu beni bundan dolayı araştırmaya girdim kıyaslama vs yaptım yd alsam tr'mi diye en son tr'de karar kıldım ve tercimi uzun araştırmalar sonucu Samsung Galaxy a35 5g'de karar kıldım ve memnunum günün sonunda isteklerimi karşılıyor ve Xiaomi'deki gibi saçma sapan stabilitesi bozulmuyor (suanlik) sonrası için ne olur bilemem 2 3 gündür kullanıyorum deneyimlerim bu yönde Xiaomi'ye asla dönmem yd olarak eskisi gibi IMEI atılıp silinmeyen yöntem olsaydı belki tekrar Xiaomi ile devam ederdim ama şuan için maalesef paramı çöpe atamam dirençli cihaz aldım birşey oldu diyelim tekrar para veremem suanki tamirciler artık garanti vermiyor yaptığı işe bundan dolayı hiç o topa giremem

Hocam memnun iseniz ne iyi :) yani isteklerinizi karşılıyor ise daha ne olsun.

Üst Alt