Sohbet Xiaomi'den Samsung'a Geçiş

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Şu işi cozersek çok cihaz test edicemde hobi olarak bende seviyorum deneyimlemeyi akrabalar bana danışır cihaz alınca vs 😃 + Samsung'un klavyesinimi kullanıyorsunuz hocam sizler kullanıyorsanız tebrikler ben bu deneyimleme sürecinde hiç memnun kalmadım ve gboard indirdim ve rahata kavuştum 😂 klavyedeki harflerin kutusu ince olduğu için sürekli yanlış harfe basıyorum civdirdim 😁😁

Normalde gboard kullanıyorum, ama 24 ultrada samsung un kendisininkini kullanıyorum. Alıştım iyiden iyiye sorun yaşamıyorum.

Marcolomboss

Angerfist 👊
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Sizi çok iyi anlıyorum hocam, gerçi ben çok Xiaomi cihaz kullanmadım ama sizin yaşadıklarınızın az birazını yaşamış olsaydım, gemiyi çoktan terk etmiş olurdum.
En kötü hastalık olan ORD bende Samsung Galaxy S3 ile başlamıştı, güncelleme bitmişti bir ara galiba, muhtelif geliştiricilerin değişik Custom romlarını neredeyse 3-4 günde bir yüklemeye başlamıştım, hastalık o kadar şiddetlendiki, o zamanlar adı CyanogenMod olan romun özellikle Nightly (gecelik) olanı yüklemeden, uyuyamazdım...Sonra yaşlılık ve gözlerimin iyice kötüleşme neticesinde, o zaman icin oldukça büyük bir ekrana sahip Huawei Mate 7 aldım, 1 aylık araştırma neticesinde, cihazı normal roma geçirdim (O zamanlar üstünde AVEA yazılımı vardı ) ve yaptıklarımı, adım adım o zamanki forumumuzda yayınladım ve neredeyse herkese bu işlemi yaptırıp, güncelleme almalarını sağladım..olay öyle bir boyuta geldi ki, sınırlı olan bir Custom romu yüklemeye başlamıştık tüm forum ahalisi...O günlerin şahidi de bizzat Sayın Marcolomboss hocam başta olmak üzere, sonradan benim gibi Xiaomiye geçen bir sürü arkadaşmız mevcuttur. Max2 ve Max 3 cihazlarımın hepsinin BL kilidi açıktı ve rootsuz asla kullanmazdım...her 2 cihaza da envai çeşit romlar attım, çoğu zaman yarı Brick olan cihazları, saatlerce uğraşıdan sonra hayata döndürebilmiştim çok şükür. Sanırım Eylül, dü, bizim buradaki Xiaomi mağazası sahibi arkadaşım, abi elimde çok temiz Mi11 T Pro var demesiyle, çok uygun fiyatlı olunca da, hiç aklımda yokken almış buldum kendimi....Cihaz TR garantili, BL kilidi kapalı ve global rom yüklü idi...o günden beri aklıma bir kere bile BL kilidini açayım, muhtelif romlar yüklemek gelmedi...tabiki yaşlılığın verdi bir yorgunluk ta vardı, şu an halen global rom ile kullanmaktayım ve en ufak bir sorunum yok.Oyun oynamadığım için herhangi bir ısınma dahi söz konusu değil...O nedenle ben şimdilik Xiaomi ile devam ediyorum, bu beni ne zaman yolda bırakır, o zaman bakarız duruma ama yine Xiaomi olur diye düşünüyorum. Tekrardan cihazınızı iyi günlerde kullanmanızı ve kürkçü dükkanına dönmemenizi temenni ediyorum...herkese iyi geceler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
O eski zamanlar gerçekten güzeldi hocam. Sizdeki o Mate 7 baba cihazdı iyi hatırlıyorum. Bendeki baş belası P8 Lite'ı hiç unutmuyorum zaten. 😅

Üst Alt