Sohbet Xiaomi'den Onepluse geçiş deneyimlerim.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
3-4 tane xiaomi kullandım bunların arasında amiral gemisi var orta segment var. Bir daha asla almam aldırmam kimseye. Custom rom geliştirenler olmasa bu xiaomi yi kim alacak çok merak ediyorum. İphone 13 yerine mi 11 lite gibi bir telefonu tercih... bilmiyorum bana aşırı saçma anlamsız bomboş bir şey geliyor.

Oneplus gayet iyidir android dünyasında kullanılabilecek 2-3 markadan biridir bence.
Ben de sizin gibi düşünüyor ve bir daha asla kullanmam diyordum. Hatta bir dostumun kullandığı ve bir ara almayı düşündüğüm OnePlus 10 proyu test etme şansım oldu. Evet cihaz gerçekten çok hızlı ve stabil ama OxygenOs ( kişiden kişiye değişir ama bana göre ) çok sade, basit ve sıkıcı. Miui ya alışkın bir kullanıcının alışamayacağı bir arayüz. Hasselblad ile yapılan işbirliğine rağmen kamera konusunda muadillerine göre de çok yetersiz. Custom rom geliştiricileri olmasa da benim gibi alıcısı mutlaka vardır. ORD denen illetten uzun zaman önce kurtulduğum için de herhangi bir rom değişikliği yapma ihtiyacı duymadan da global bir şekilde kullanıyorum.

Evet OnePlus gayet iyi ama bana kalırsa 8 Pro dan sonra bir türlü istenen seviyeyi tutturamadığı da bir gerçek...

Son düzenleme:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
İphone 13 yerine mi 11 lite gibi bir telefonu tercih... bilmiyorum bana aşırı saçma anlamsız bomboş bir şey geliyor.
sen de iphone markasının büyüsüne kapılmış birisin. iphone'da ne yaptım da, xiaomi'de yapamadım? ama tersini söyleyebilirim. para ödemeden reklamsız youtube izleyemezsin, klon uygulama kullanamazsın (ki bu bence çok önemli), çağrı kaydı yapamazsın, içinde yüzlerce dizi-film-ligtv olan ücretsiz iptv uygulaması yükleyemezsin. iphone 13 daha kalın bir telefon takoz gibi. iphone menüsü çok karışık, ne olduğunu bilmediğim bir ton uygulama var ve onları kullanmak için hiç ihtiyaç duymadım. ha neyi mi güzel ekranı daha canlı görünüyor, sanırım o da 458 ppi olmasından dolayı (benim tel 402 ppi).

Son düzenleme:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
sen de iphone markasının büyüsüne kapılmış birisin. iphone'da ne yaptım da, xiaomi'de yapamadım? ama tersini söyleyebilirim. para ödemeden reklamsız youtube izleyemezsin, klon uygulama kullanamazsın (ki bu bence çok önemli), çağrı kaydı yapamazsın, içinde yüzlerce dizi-film-ligtv olan ücretsiz iptv uygulaması yükleyemezsin. iphone 13 daha kalın bir telefon takoz gibi. iphone menüsü çok karışık, ne olduğunu bilmediğim bir ton uygulama var ve onları kullanmak için hiç ihtiyaç duymadım. ha neyi mi güzel ekranı daha canlı görünüyor, sanırım o da 458 ppi olmasından dolayı (benim tel 402 ppi).
Yav hocam emin olun iPhone herkonuda iyi
Fiyatına filan laf atmakta anlamsız çunkü fiyatını hakediyor
Hem yazılım güvenliği olsun kamera olsun rakipsiz aynı fiyat bandındaki en iyi telefonları barındırıyor mi11 lite emin olun 2 sene sonra kamerası bile smurf yer...

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
ne konuda iyi? ikinci elde fiyatını koruması evet iyi. siz acaba iphone'la uzaya mekik yollayabiliyorsunuz da benim haberim mi yok? yahu sıradan insanlarız, içerik miçerik üretmiyoruz. kullandığımız whatsapp, instagram, fbook, twitter. nedir bu iphone sevdası?

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
ne konuda iyi? ikinci elde fiyatını koruması evet iyi. siz acaba iphone'la uzaya mekik yollayabiliyorsunuz da benim haberim mi yok? yahu sıradan insanlarız, içerik miçerik üretmiyoruz. kullandığımız whatsapp, instagram, fbook, twitter. nedir bu iphone sevdası?
Hocam sahsen ben arayuz akıcılığına ve kameraya çok onem veriyorum
Şuan mi10t cihazım var sadece Pubg oynamak için aldım kamerası rezalet 2.telefon olarakta şimdilik bütçe s23 e yetti
Ama xioami benim işimi görmüyor asıl siz marka fanboyluğu yapıyorsunuz hocam

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
adamlar oneplus ve iPhone gibi telefonlara belki bir servet ödemişler ama gerçekler acıdır. Xiaomi nin daha iyi olduğunu farketselerde giden paraları yüzünden asla kabul edemezler. Xiaomi gizli hayranları bunlar yoksa burada işleri nedir clap~~

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
Xiaomiyi ucuz (yurtdışından) aldığım için kullanıyorum, normal bir telefon, bazen saçmalıyor, şarj dengesiz bir bakıyorsun üçer beşer düşüyor bir bakmışsın sabit duruyor, güncelleme geliyor gönül rahatlığıyla yapamıyorsun, düzgünce çalışır mı hataları var mı? yüzde yüz emin olamıyorsun. artıları var eksileri de hiç az değil.

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Xiaomiyi ucuz (yurtdışından) aldığım için kullanıyorum, normal bir telefon, bazen saçmalıyor, şarj dengesiz bir bakıyorsun üçer beşer düşüyor bir bakmışsın sabit duruyor, güncelleme geliyor gönül rahatlığıyla yapamıyorsun, düzgünce çalışır mı hataları var mı? yüzde yüz emin olamıyorsun. artıları var eksileri de hiç az değil.
Hocam çok doğru
Bu arada artık tr xioami mümkün değil alınmaz aşırı pahalılandı

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Büyü falan yok. Büyülenecek bir şey yok önceki kullandığım mi 10t gibi hızlı seri bir telefon. Tek farkı uzun süreli kullanım ve güncelleme garantisi. Olay iphone da yapıp xiaomi de yapamadığın olayı değil ki. İptv televizyonumda var, youtube konusu can sıkıcı ona yapacak bir şey yok mecbur aldım papara ile yarısını ödüyorum. İphone 13 takoz ise diğer xiaomi telefonlar ne acaba çok merak ediyorum. İphone menüsü xiaomi ile çok benzer denetim merkezide keza öyle bir ton uygulama var evet ama bunun içinde bir seçenek var ana ekrandan kaldır seçeneği kullandığınızda görmemişsiniz sanırım. Yıllarca android telefonlar kullandım elime iphone hiç almamıştım ama alışmam 1 hafta falan sürdü siz nasıl çok karışık buldunuz merak ediyorum diyeceğim ama cevabını biliyorum sizin telefonu kullanmaya pek niyetiniz yokmuş galiba. 13 e o tenekeyi tercih etmenizden belliydi zaten. Boşuna tartışıyorum sizle vaktinizi aldım kusura bakmayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben de sizin gibi düşünüyor ve bir daha asla kullanmam diyordum. Hatta bir dostumun kullandığı ve bir ara almayı düşündüğüm OnePlus 10 proyu test etme şansım oldu. Evet cihaz gerçekten çok hızlı ve stabil ama OxygenOs ( kişiden kişiye değişir ama bana göre ) çok sade, basit ve sıkıcı. Miui ya alışkın bir kullanıcının alışamayacağı bir arayüz. Hasselblad ile yapılan işbirliğine rağmen kamera konusunda muadillerine göre de çok yetersiz. Custom rom geliştiricileri olmasa da benim gibi alıcısı mutlaka vardır. ORD denen illetten uzun zaman önce kurtulduğum için de herhangi bir rom değişikliği yapma ihtiyacı duymadan da global bir şekilde kullanıyorum.

Evet OnePlus gayet iyi ama bana kalırsa 8 Pro dan sonra bir türlü istenen seviyeyi tutturamadığı da bir gerçek...
Asla kullanmam hocam tekrardan söylüyorum bu saçma arayüzü değişmediği sürece asla. Görünüm olarak eşi benzeri çok az ama geri kalanı vasat oğlu vasat. Sanırım rom atma hastalığından bahsediyorsunuz. Benimde böyle sıkıntılarım vardı baktım düzgün rom yok yükledim eea stabil romu 2-3 yıl kullandım herkese tavsiye ettim çünkü daha iyisi yok bana göre. Eu rom olsun diğer geliştiriciler olsun romlarında bol bol özellik var ama hız yok,stabilite yok. Eu romda ayarlara tıklıyorum açılması 1 saat sürüyor üstelik mi 10t gibi bir cihazda oluyor bu aynı sorunu chrome uygulamasında da yaşıyordum. Eea rom bunların hepsinden 10 kat daha iyi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

adamlar oneplus ve iPhone gibi telefonlara belki bir servet ödemişler ama gerçekler acıdır. Xiaomi nin daha iyi olduğunu farketselerde giden paraları yüzünden asla kabul edemezler. Xiaomi gizli hayranları bunlar yoksa burada işleri nedir clap~~
haha--

Üst Alt