Sohbet Xiaomi'den Onepluse geçiş deneyimlerim.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Xiaomi candır. Samsung ve Apple gibi Xiaomi de artık büyük markalar arasındadır. şimdi yazacaklarıma abartıyorsun diyenler olacaktır:
3-4 gündür yeni aldığım iPhone 13'ü kullanıyordum. asıl telefonum ise 11 Lite 5G (renoir) idi. araba kullanan ehliyet sahipleri anlayacaktır; hani ilk acemilik zamanlarınızda arabayı kullanırken tedirgin huzursuz olur kendinizi rahat hissetmezsiniz ya, ama yıllar geçince araba kullanmayı iyice öğrendikten sonra araba kullanmak size çocuk oyuncağı gibi gelir, kendinizi çok rahat hissedersiniz. işte iphone kullanırken acemi şöför gibi, xiaomi kullanırken ise usta şöför gibi hissediyorum. iphone takoz gibi hem ağır hem de kalın bir telefon. oysa benim 11 Lite hem tüy gibi hafif hem de incecik. ele oturması kullanması çok rahat. az önce sim kartı iphone'dan çıkarttım, yine Xiaomi'ye taktım. telefon fiyatlarına zam gelirse 13'ü satıp, 11 Lite ile yola devam edeceğim. iphone'u sırf meraktan alıp kullandım ama bence övüldüğü gibi bir telefon değil.

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
IMEI nasıl atılıyor bilmiyorum. Ama rsa kilidi olmadığını biliyorum . Kolay olduğunu söylerken bundan bahsetmiştim. Cihazınızın modeli nedir ? Ve one plusta hiçbir şekilde imei gitmemeisne rağmen nasıl imei sildiğinizi de merak ediyorum
oneplus 8 güncelledim imei duruyor ama şebeke gelmiyor eski sürüme döndüm düzelmedi android 10,11,12,derken tekrar 13e geri döndüm ama malesef nafile

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
oneplus 8 güncelledim imei duruyor ama şebeke gelmiyor eski sürüme döndüm düzelmedi android 10,11,12,derken tekrar 13e geri döndüm ama malesef nafile
Demekki IMEI ile ilgili sıkıntı yokmuş. İmei varsa vardır yoksa yoktur. Telefonu son zamanlarda düşürdüyseniz antene yada anakarta zarar vermis olabilirsiniz. Yada kendiliğinden oluşmuş donanımsal bir problem olabilir. Sim kart tepsisi yerinden oynamış yada sim kartınız bozulmuş olabilir . Cihazı işin ehli birinin görmesinde fayda olabilir . Forumda da işini çok iyi yapan teknisyenler olduğunu biliyorum onlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu forumda esnaf olarak kendine yer bulabildiyse zaten güvenilir olduğu kesindir . Size yardımcı olacaklardır

Son düzenleme:

MamiMustiSaydam1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M.Mustafa
Cihazım
Poco F5 Pro, MI
Meslek
Grafiker
Konular
24
Sony bağımlısıyım lakin xiaomi mi 8 i saf Android11 romla çevirdim. Xperia klavye kullanıyorum hala üstünde. Xperia home cazip de geliyo. Millet garipsiyor tabi haliyle senin cihaz niye böyle nevi şahsına münhasır diye. Klasik memati raconunu koyuyorum tabi *seni hiç alakadar etmez * 🙃 ama şuanlık a13 rom buldum lakin biraz yükleme ile uğraşacağım telefonu da brick yapmasam iyi bari sonuçta elimde sd845 li güzel sağlam bir cihaz var.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
İlk mesajla son mesajı tekrar okudum ilk mesajda yazılım atmayla ilgili zorluklardan bahsetmişsin , son mesajda twrp kullanmadan and11 and12 and13 romlar arasında nasıl gezdiğini söylüyorsun. Farkında olmasan da bu bile bir özgürlük.. Xiaomide guncelleyici üzerinden sürüm düşüremezsin mesela diğerinde yapabilirsin. Arka kapak açmadan , batarya soketi sökmeden edl moda alamazsın mesela , diğerinde ses açma kısma tuşuna basarak alabilirsin. Edl modda yetkili hesap olmadan rom atamazsın mesela gider yetkili hesabı olan birine 300-500 lira verip rom attirirsin, diğerinde sıkıntısız atarsın. Marka savunuculuğu yapmıyorum ki yıllarca kullandım Xiaomi , her bütçeye ve isteğe uygun modeli var piyasada ve cihazları da gayet güzel , ama yazılım olarak senin bahsettiğin gibi daha kolay değil bazı şeyler . Umarım sorununa çözüm bulursun

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
Xiaomi candır. Samsung ve Apple gibi Xiaomi de artık büyük markalar arasındadır. şimdi yazacaklarıma abartıyorsun diyenler olacaktır:
3-4 gündür yeni aldığım iPhone 13'ü kullanıyordum. asıl telefonum ise 11 Lite 5G (renoir) idi. araba kullanan ehliyet sahipleri anlayacaktır; hani ilk acemilik zamanlarınızda arabayı kullanırken tedirgin huzursuz olur kendinizi rahat hissetmezsiniz ya, ama yıllar geçince araba kullanmayı iyice öğrendikten sonra araba kullanmak size çocuk oyuncağı gibi gelir, kendinizi çok rahat hissedersiniz. işte iphone kullanırken acemi şöför gibi, xiaomi kullanırken ise usta şöför gibi hissediyorum. iphone takoz gibi hem ağır hem de kalın bir telefon. oysa benim 11 Lite hem tüy gibi hafif hem de incecik. ele oturması kullanması çok rahat. az önce sim kartı iphone'dan çıkarttım, yine Xiaomi'ye taktım. telefon fiyatlarına zam gelirse 13'ü satıp, 11 Lite ile yola devam edeceğim. iphone'u sırf meraktan alıp kullandım ama bence övüldüğü gibi bir telefon değil.
Bir kişi alıştıktan sonra çok uç bir durum olmadığı sürece marka değiştirmez. Bazenleri elime samsung geçiyor kullanamıyorum resmen cebelleşiyorum o derece. Ben xiaomi ile başladım ve bir terslik olmazsa xiaomi ile devam edeceğim. O yüzden sizi çok çok iyi anlıyorum.

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
İlk mesajla son mesajı tekrar okudum ilk mesajda yazılım atmayla ilgili zorluklardan bahsetmişsin , son mesajda twrp kullanmadan and11 and12 and13 romlar arasında nasıl gezdiğini söylüyorsun. Farkında olmasan da bu bile bir özgürlük.. Xiaomide guncelleyici üzerinden sürüm düşüremezsin mesela diğerinde yapabilirsin. Arka kapak açmadan , batarya soketi sökmeden edl moda alamazsın mesela , diğerinde ses açma kısma tuşuna basarak alabilirsin. Edl modda yetkili hesap olmadan rom atamazsın mesela gider yetkili hesabı olan birine 300-500 lira verip rom attirirsin, diğerinde sıkıntısız atarsın. Marka savunuculuğu yapmıyorum ki yıllarca kullandım Xiaomi , her bütçeye ve isteğe uygun modeli var piyasada ve cihazları da gayet güzel , ama yazılım olarak senin bahsettiğin gibi daha kolay değil bazı şeyler . Umarım sorununa çözüm bulursun
Romlar arası gezmeyi telefon üzerinden sürüm düşürme yöntemi ile gerçekleştirdim. pc den rom yüklenmiyor bahsettiğin program da çalışmıyor. sorun olarak nitelendirdiğim twrp gibi bazı uygulamalar yada başka işlemler bu telefonu kolay brick edebiliyor. böyle durumda sürüm düşürme yöntemi yada twrp gibi yöntemlerle telefonu kurtaramıyorsun. haliyle sürümler arası gezmenin telefonu kurtarma imkanı da olmuyor. ekran kavisli koruyucu bulamıyorsun bulduğun koruyucunun kenarları çıkıyor. benim iddam xiami telefonu ben bu telefonlara değişmem miflash inanki bambaşka 8=) miflash kullansaydınız ne demek istediğimi iyi anlardınız bence...

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Romlar arası gezmeyi telefon üzerinden sürüm düşürme yöntemi ile gerçekleştirdim. pc den rom yüklenmiyor bahsettiğin program da çalışmıyor. sorun olarak nitelendirdiğim twrp gibi bazı uygulamalar yada başka işlemler bu telefonu kolay brick edebiliyor. böyle durumda sürüm düşürme yöntemi yada twrp gibi yöntemlerle telefonu kurtaramıyorsun. haliyle sürümler arası gezmenin telefonu kurtarma imkanı da olmuyor. ekran kavisli koruyucu bulamıyorsun bulduğun koruyucunun kenarları çıkıyor. benim iddam xiami telefonu ben bu telefonlara değişmem miflash inanki bambaşka 8=) miflash kullansaydınız ne demek istediğimi iyi anlardınız bence...
Mi flash tool kullansaydım ne demek istediğinizi iyi anlardım ama hiç kullanmadığım için anlayamadım kusura bakmayın

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
3-4 tane xiaomi kullandım bunların arasında amiral gemisi var orta segment var. Bir daha asla almam aldırmam kimseye. Custom rom geliştirenler olmasa bu xiaomi yi kim alacak çok merak ediyorum. İphone 13 yerine mi 11 lite gibi bir telefonu tercih... bilmiyorum bana aşırı saçma anlamsız bomboş bir şey geliyor.

Oneplus gayet iyidir android dünyasında kullanılabilecek 2-3 markadan biridir bence.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Ben mesela sırf meraktan 14 yüklicem baktım tırt geri döncem :D
Valla hiç merak edilecek bir tarafı yok hocam. Bende Miui 14 hazır yüklü geldi. Geldi de hani öyle vay anasını dedirtecek bir tarafını falan göremedim. Kaldı ki bendeniz eski cihazımda en son Miui 12 yi görmüş, 12.5 ve 13 sürümlerinden ise tamamen bihaber bir kullanıcıyım. Şu an belki global rom kullandığım için değişiklikleri göremiyor olabilirim. Fakat Eu romda da widgetler dışında pek bir fark olduğunu zannetmiyorum.
Yani yüklemeseniz de pek bir şey kaybetmezsiniz emin olun.

Üst Alt