Sohbet Xiaomi'den Onepluse geçiş deneyimlerim.

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
Hocam telefon işinizi gördükten sonra güncellemeyi ne yapalım xiaomi guncelleme yapıyorda ne oluyor perfmans düsuyor sadece
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam herkez siz değil tabi 😎😎
Öyle düşünmek yanlış benim fikrim çünkü çokfazla google play uygulamaları kullanan biriyim android 10 da uygulamalar arada bir atıyor yani kendi kendini kapatıyor başka başka model android 10 sürüm telefonlarda buna şahit oldum şuanda stabil şekilde uygulamalar kullanmak için android 11 ve üstü gerekli yarın belki android 11 de aynı eksikliğe düşecek ama siz zenginsiniz ben zaten seneye yeni telefon alırım diyorsunuz o zaman tabiki güncelleme size gereklez.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam telefon işinizi gördükten sonra güncellemeyi ne yapalım xiaomi guncelleme yapıyorda ne oluyor perfmans düsuyor sadece
Kesinlikle katılıyorum hocam, mesela ben manyak ORD hastası bir adamdım, başıma gelen en son talihsiz ekran kararma olayından sonra cihazı saatlerce uğraşı sonrasında XiaoMiTool V2 ile tekrar hayata döndürebildim ve çok enteresan, şu an Android 10 dayım vede oldukça memnunum

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
Kesinlikle katılıyorum hocam, mesela ben manyak ORD hastası bir adamdım, başıma gelen en son talihsiz ekran kararma olayından sonra cihazı saatlerce uğraşı sonrasında XiaoMiTool V2 ile tekrar hayata döndürebildim ve çok enteresan, şu an Android 10 dayım vede oldukça memnunum

android 10 sürekli uygulama kapatıyor bu durumda nasıl bir çözüm önerirsiniz ? ben yayıncıyım yayıncılık yapılmıyor deneyimleseniz keşke

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Öyle düşünmek yanlış benim fikrim çünkü çokfazla google play uygulamaları kullanan biriyim android 10 da uygulamalar arada bir atıyor yani kendi kendini kapatıyor başka başka model android 10 sürüm telefonlarda buna şahit oldum şuanda stabil şekilde uygulamalar kullanmak için android 11 ve üstü gerekli yarın belki android 11 de aynı eksikliğe düşecek ama siz zenginsiniz ben zaten seneye yeni telefon alırım diyorsunuz o zaman tabiki güncelleme size gereklez.
Hocam, Siz modern normal kullanıcısınız sanırım, Size güncel Android versiyon gerekli olabilir, cihaz güncelleme almıyorsa, o zaman kesinlikle AOSP Rom öneririm (Zengin olmadığınızı varsayıyorum, aynı benim gibi yani)

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
arkadaşınız memnun ama o telefon 3 büyük güncelleme alır mı sizce ?bendeki tecno camon 16 premier android 10 da geldi son büyük güncelleme android 11 de kaldı bir büyük güncelleme böyle bir telefona reva mı
Xiaomi güncelleme yapıyor da ne değişiyor ki. Sadece rakamlar bir artıyor. Çoğu Xiaomi kullanıcısı güncelleme ile telefon bozulacak korkusuyla güncelleme yapmıyor

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Xiaomi güncelleme yapıyor da ne değişiyor ki. Sadece rakamlar bir artıyor. Çoğu Xiaomi kullanıcısı güncelleme ile telefon bozulacak korkusuyla güncelleme yapmıyor
Yada meraktan yapıyor, pişman oluyor, geri dönüş yolları arıyor

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Yada meraktan yapıyor, pişman oluyor, geri dönüş yolları arıyor

Ben mesela sırf meraktan 14 yüklicem baktım tırt geri döncem :D

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
1 hafta bootloader kilidi beklemeden bootloader açabiliyorsunuz , IMEI xiaomiye göre daha kolay atılıyor ve cihaza fiziki müdahale gerekmiyor , Xiaomi bir çok modelinde bu anakart kilidi var artik , anakarta müdahale etmeden IMEI atılmıyor.güncelleme ile sürüm düşürme ile IMEI gitmiyor . Xiaomi tarafında ise tam tersi , bir çok arkadaşıma tavsiye ederek aldırdıgım cihazlarda artık güncelleme yapılamıyor, yada yapılsa da modem flashlamak gerekiyor, normal kullanıcı ne bilsin modem flashlamayı? One plusta msm tool denen zımbırtı var miflashtool gibi birşey sanırım bundan haberiniz yok , bu zımbırtı ile bl kilidi açık olmadan da and13 ten and12-11 e geri dönüş and11-12 den 13 e yükseltme yapmak mümkün. Ben geçen sırf kaşıntıdan bl kilidi açtım, twrp root falan yüklerim diye , fakat neresini düzelteceğimi bilemeden geri kapadım. Çünkü düzeltilecek bir yazılımsal hatası yok herşey olması gerektiği gibi çalışıyor. En ufak xiaomide MIUI arama mesajlaşma için bl açıyor eu rom gibi romlara geçiyoruz, one plusta da Google arama mesajlar geliyor, one plus uygulamalarını indirip kurup Google uygulamalarını devre dışı bırakıyorsunuz, ADB ile de bir izin vererek arama kaydını aktif hale getiriyorsunuz iş bitiyor

Düzenleme: Evet aksesuar konusunda xiaomiye göre eksiği var

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
1 hafta bootloader kilidi beklemeden bootloader açabiliyorsunuz , IMEI xiaomiye göre daha kolay atılıyor ve cihaza fiziki müdahale gerekmiyor , Xiaomi bir çok modelinde bu anakart kilidi var artik , anakarta müdahale etmeden IMEI atılmıyor.güncelleme ile sürüm düşürme ile IMEI gitmiyor . Xiaomi tarafında ise tam tersi , bir çok arkadaşıma tavsiye ederek aldırdıgım cihazlarda artık güncelleme yapılamıyor, yada yapılsa da modem flashlamak gerekiyor, normal kullanıcı ne bilsin modem flashlamayı? One plusta msm tool denen zımbırtı var miflashtool gibi birşey sanırım bundan haberiniz yok , bu zımbırtı ile bl kilidi açık olmadan da and13 ten and12-11 e geri dönüş and11-12 den 13 e yükseltme yapmak mümkün. Ben geçen sırf kaşıntıdan bl kilidi açtım, twrp root falan yüklerim diye , fakat neresini düzelteceğimi bilemeden geri kapadım. Çünkü düzeltilecek bir yazılımsal hatası yok herşey olması gerektiği gibi çalışıyor. En ufak xiaomide MIUI arama mesajlaşma için bl açıyor eu rom gibi romlara geçiyoruz, one plusta da Google arama mesajlar geliyor, one plus uygulamalarını indirip kurup Google uygulamalarını devre dışı bırakıyorsunuz, ADB ile de bir izin vererek arama kaydını aktif hale getiriyorsunuz iş bitiyor

Düzenleme: Evet aksesuar konusunda xiaomiye göre eksiği var
Gerçekten keşke dediğiniz gibi olsa imei düzeltme yada yüklemek için bir döküman yada yöntem anlatımı benimle paylaşabilirmisiiz root twrp ve magisk gibi bela metotlar olmadan.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Gerçekten keşke dediğiniz gibi olsa imei düzeltme yada yüklemek için bir döküman yada yöntem anlatımı benimle paylaşabilirmisiiz root twrp ve magisk gibi bela metotlar olmadan.
IMEI nasıl atılıyor bilmiyorum. Ama rsa kilidi olmadığını biliyorum . Kolay olduğunu söylerken bundan bahsetmiştim. Cihazınızın modeli nedir ? Ve one plusta hiçbir şekilde imei gitmemeisne rağmen nasıl imei sildiğinizi de merak ediyorum

Üst Alt