Rehber Xiaomi Unlock Tool ile Bootloader Kilidini Açma

Deli81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mİ 5
Konular
11
Hocam şimdi ben bugün dediğiniz adımları yaptım ama mi kilit açma durumu da '' Hesap ve cihaz ekle '' seçeneğine tıklıyorum bir süre bekliyor ve '' Hata 20091 '' hatası alıyorum. Çözümünü biliyor musunuz ?

Xiaomi mi 5 en son sürüm global beta

Yearman09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
0
Merhaba arkadaşlar Miui cihazına temiz kurulum yapmak, root yapmak, custom romlar/modlar yüklemek vs için bootloader kilidinizi açmanız gerekiyor.

Not: Arkadaşlar benim bilgisayar 64 bit olduğundan 32 bit deneyimim olmadı. Deneyen olursa deneyimini paylaşırsa seviniriz. Deneyimler konuya faydalı olur.

Yapmanız Gerekenler:
-Cihazınızın telefon hakkında kısmından MIUI sürümüne 6-7 kez tıklayarak öncelikle "Geliştirici Seçeneklerini" açmak
-Ek ayarlarda geliştirici seçeneklerinden "OEM Kilit Açma" aktif duruma getirin
-Az aşağısında "Mi Kilit Açma durumu"na girip "Hesap ve cihaz ekle" ye dokunun cihazınızı unlock için ekleyin
-Yine Geliştirici seçeneklerinden "USB Hata Ayıklama" aktif duruma getirin
-Bilgisayarınızda öncelikle indirip kurmanız gerekmektedir.
- programı bilgisayarınıza indirip zipten çıkardıktan sonra turuncu simgeli "mi unlock.exe" uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Ve Mi Hesabınız ile programa giriş yapın.
-Cihazınızı tamamen kapatıp "Güç Tuşu+Ses Kısma Tuşu" aynı anda 5 sn kadar bastıktan sonra "fastboot" mod açılacak.
-Cihazınızı USB kablonuz ile bilgisayara bağlayıp Unlock programındaki UNLOCK butonuna tıklayın.

Eksiklerim muhakkak vardır, Skorpi cantara HiddeNKinG Ottoman haqanguven Codered Escobar1945 ve daha diğer hocalarım konuyu destekleyebilirler. Saygılar.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Redmi S2 de olur mu ?

Deli81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mİ 5
Konular
11

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-30-22-23-28-746_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-30-22-23-28-746_com.android.settings.png
    151 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_2018-10-30-22-23-12-437_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-10-30-22-23-12-437_com.android.settings.png
    135 KB · Görüntüleme: 62

epik_03

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
1
"Mi Kilit Açma durumu"na girip "Hesap ve cihaz ekle" ye dokunun cihazınızı unlock için ekleyin" tıklayınca sim card görmüyor sim takıp tekrar dene diyor. imei kapandı sim kart kapalı bu yüzden görmüyor bunu nasıl halledebilirim?

Deli81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
okan
Cihazım
Mİ 5
Konular
11
Sorun güncel yabancı miui forumlarına baktığım da bu sorunu yaşıyan bir çok kişi varmış ve ne yazık ki uzun süredir var ve buna xiaomi bir çözüm üretmiyor. Sinir bozucu bir durum.

aliofcc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
Note 6Pro
Konular
1
arkadaşlar şimdi bootloder kilidi için başvuru yaptım bitmyen bir zaman verdi 712 saat. merak ettim şey şimdi programa mi hesabı ile giriş yapıyoruz ya farzedelim 712 saat geçti telfon unlock oldu açıldı mi hesabını kaldırdımız zaman tekrar lock olacak mı ?
bu mı hesabında unlock yaptımız için yarın başka telefon aldımız zaman bu mı hesabı ile giriş yaptımız gibi yeni tel unlock olurmu ?

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
arkadaşlar şimdi bootloder kilidi için başvuru yaptım bitmyen bir zaman verdi 712 saat. merak ettim şey şimdi programa mi hesabı ile giriş yapıyoruz ya farzedelim 712 saat geçti telfon unlock oldu açıldı mi hesabını kaldırdımız zaman tekrar lock olacak mı ?
bu mı hesabında unlock yaptımız için yarın başka telefon aldımız zaman bu mı hesabı ile giriş yaptımız gibi yeni tel unlock olurmu ?
Süre bittiğinde Telin unlock olucak, ve mı hesabını kaldırsan da, tekrar lock olmaz.. yarın öbür gün başka tel aldığında ise tekrar unlock başvurusu yapman lazım ve Telefonuna yine süre verecek hemen unlock olmaz..

gokhancicek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
gökhan çiçek
Cihazım
mi8 ud (pro)
Konular
0
benim bilgisayar 64 bit olduğundan 32 bit deneyimim olmadı doğrudur onu belirtmedim.
ancak deneyen olursa deneyimini paylaşabilir
Hocam Selam
Bunu daha öne çekmenin yolu yokmu. Bazi sitelerde ilk onaydan geçmez ise 1440 saate çıkabiliyomuş. Sana zahmet yardimci olabilir misin.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Hocam Selam
Bunu daha öne çekmenin yolu yokmu. Bazi sitelerde ilk onaydan geçmez ise 1440 saate çıkabiliyomuş. Sana zahmet yardimci olabilir misin.
Malesef yok hocam

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt