Duyuru Xiaomi Türkiye Garantili Ürünler

İyi günler arkadaşlar. Kötü ingilizcem ile Xiaomi Global Servisine bir eposta attım. ve bana şöyle bir cevap geldi:

Mesajım:
"Hi. 2 week ago I buy a Xiaomi Redmi Note 5 (Global) from online shopping website "HepsiBurada.com" (Turkey). They say "Xiaomi Turkey Guaranteed" (Official Distributor Guaranteed).

This Distributor name is Evo Bilgi Teknolojileri (EvoBT, Evobt.com).

İs this company officially Xiaomi Turkey Distributor?

Because in my research, Miui Official Turkey Fan Site (miuiturkiye.net) says no official distributor in Turkey.

Please help me."

Cevap: (service.global@xiaomi.com)
"Hi,

Greetings from Xiaomi!

Thank you for showing your faith and interest towards Xiaomi.

I understand that you wish to know about the authorized store in turkey.

We are sorry to inform you that as of now we are not selling our phones in your region and don't have any authorised seller so we won't be able to assure you in this regards. However, we are working on making our phones available in your region and we will forward your request to our team who is working on this. Please visit our website for more information on availability of products: and our Facebook pagehttps:// for more updates.

Xiaomi does not provide any warranty for the International purchase and the products which are purchased from unauthorized seller.

Please write us back in case you need any further assistance, we will be happy to help you.

Thank you for being a valued customer.

Regards,"

Anladığım kadarıyla şu an Xiaomi'nin Türkiye ile satışlar konusunda anlaştığı "Resmi" bir firma yok doğru mudur?

Harsh
Xiaomi Customer Support

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Birkaç son dakika gelişmesini daha ekliyeyim:

Evobt'nin müşteri hizmetlerini tekrar aradım durumla ilgili. Bu sefer beni merkez ofise yönlendirdiler. Evobt Xiaomi ile 2 ay kadar önce anlaşma yaptıklarını ve resmi Türkiye Distribütörü olduklarını söyledi. Ancak bir yandan da şaibeli şekilde görüşmelerin halen devam ettiğini söylediler. Bunun üzerine ya Xiaomi olur da vazgeçerse dedim? Bu sorum üzerine anlaşmaların yapıldığı ancak henüz duyurulmadığını söylediler.

HepsiBurada'dan yapılan açıklamayı sordum. Önceden İthalatçı oldukları için tarafıma yanlış bilgi aktarıldığını söylediler.

Ve son olarak ürünün içinden çıkan Genpa garanti kartını sordum. Bu konu hakkında hiçbir bilgileri yok. Yani Xiaomi Türkiye Garantili bir ürün aldıysanız ürününüz Evobt'ye emanet şu anda. Ürünümün Genpa garantisi olup olmadığına dair ne Evobt ne de Genpa bir cevap veremiyor.

Ortalıkta ya bir dolandırıcılık var ya büyük bir altyapı eksikliği var arkadaşlar. Ancak benim düşüncem Evobt henüz resmi Distribütör değil ama arada bir anlaşma yapmaya çalışıyorlar gibime geldi ve bu süreçte altyapısı oluşturulmadan (garanti vb.) Xiaomi Türkiye Garantili diye ürünler satıyorlar gibime geliyor ama bakalım |(

interkoca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir akkoca
Cihazım
XİAOMİ Mİ 6
Konular
0
3 temmuzda gittigidiyor üzerinden cepport satıcısından diğerlerine göre 200 tl daha pahalı olması rağmen kvk garantili mi 6 adım.
3 gün sonra ses sistemlerinde parazit olmaya başladı, 10 gün kadar bekledim yazılımsal ise düzelir diye. düzelmedi.
1 ağustosda kvk servise götürdüm, bizim xiaomi ile anlaşmamız yok dediler, nasıl ya, iste yazıyor dedim. bi yerlere sordular cihazı kabul ettiler, istanbula göndereceğiz dediler. iyi gönderin madem dedim.
13 gün oldu ses yok, kvk sitesinden kontrol ettiğimde " Islem Görüyor - Mi Yüksek Seviye Onarim Merkezimizde " diyor.

Bu gün aradım, bana farklı bir numara verdiler, cihazınızı evoya göndermişiz dediler.
o numarayı (Evobt) aradım, cihazı sistemde bulamadılar, kargo takip numarasını istediler.
tekrar kvk yı aradım, kargo takip numarası için talep açtılar,
dedim benim cihaz kvk garantili değilmi?
evet dediler.
O zaman Evo da ne işi var diyorum ,kem küm ediyor.
işin içinden çıkamadım.
Satıcı olan cepport u aradım dedim, siz bana kvk lı diye sattınız ama evo da tamir görüyor.

Bu işlerden çok anlamam ama anladığım kadarıyla evo ile cepport rakip firma imiş meğer.

Imeiden kontrol etti, cihazın parçası değişmiş, 1 gün beklemesi gerekiyor sonra kargoya verilecek dedi.
ama kvk ile görüşeceğim dedi.
Biz onlara servis için para ödüyoruz, değiştirdikleri parçayıda biz veriyoruz dedi.

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
3 temmuzda gittigidiyor üzerinden cepport satıcısından diğerlerine göre 200 tl daha pahalı olması rağmen kvk garantili mi 6 adım.
3 gün sonra ses sistemlerinde parazit olmaya başladı, 10 gün kadar bekledim yazılımsal ise düzelir diye. düzelmedi.
1 ağustosda kvk servise götürdüm, bizim xiaomi ile anlaşmamız yok dediler, nasıl ya, iste yazıyor dedim. bi yerlere sordular cihazı kabul ettiler, istanbula göndereceğiz dediler. iyi gönderin madem dedim.
13 gün oldu ses yok, kvk sitesinden kontrol ettiğimde " Islem Görüyor - Mi Yüksek Seviye Onarim Merkezimizde " diyor.

Bu gün aradım, bana farklı bir numara verdiler, cihazınızı evoya göndermişiz dediler.
o numarayı (Evobt) aradım, cihazı sistemde bulamadılar, kargo takip numarasını istediler.
tekrar kvk yı aradım, kargo takip numarası için talep açtılar,
dedim benim cihaz kvk garantili değilmi?
evet dediler.
O zaman Evo da ne işi var diyorum ,kem küm ediyor.
işin içinden çıkamadım.
Satıcı olan cepport u aradım dedim, siz bana kvk lı diye sattınız ama evo da tamir görüyor.

Bu işlerden çok anlamam ama anladığım kadarıyla evo ile cepport rakip firma imiş meğer.

Imeiden kontrol etti, cihazın parçası değişmiş, 1 gün beklemesi gerekiyor sonra kargoya verilecek dedi.
ama kvk ile görüşeceğim dedi.
Biz onlara servis için para ödüyoruz, değiştirdikleri parçayıda biz veriyoruz dedi.

Evobt eskiden ithalatçı firma imiş hocam. Şu an yalan söylemiyorlarsa Distribütörlüğü aldık diyorlar ama ortada kanıt yok.
Cepport da ithalatçı firma.
Evobt ve Genpa hakkında ikisi de aynı diyorlar. Ancak ortada bunu kanıtlayan bir durum yok. Belki de Genpa'ya bırakılan çoğu cihazın Evo'ya gitmesinden kaynaklıdır bu durum.
Ancak KVK ise apayrı bir şirket diye biliyorum. Belki de burada Cepport'un değil de Yine Evobt'nin yaptığı gibi KVK'nın çakallığı olabilir. Bu işlerle uğraşmamak veya bir kolayını bulmak amacıyla zaten hali hazırda Xiaomi cihazlara bakan Evobt ile resmi veya gayriresmi bir anlaşma yapmış olabilirler. Tıpkı Evobt cihazımın kutusundan Genpa belgesi çıkması ama bu konuda bana bilgi verememeleri gibi. Belki bugün ben de ürünümü Genpa'ya göndersem Evobt'ye gönderecekler, ki bu durum neredeyse kesin gibi gözüküyor.

Anladığım nokta Xiaomi cihazlarını en iyi bilen firma Evobt ya da Evobt'nin Distribütörlük olmasa dahi servis konusunda bir yetkisi olabilir gibi.
Ancak kesin olan birşey var ki insanları kandırıyorlar.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Bence mazlumun ilânından başka bir şey değil. Evet konunun açığa çıkması bakımından önemli belki ama bunun için xiaomi'ye mail gönderme zahmetine girmeye lüzum yoktu ki. Şirketin internet sitesine girin, resmi olarak satış yaptığı ülkelerin listesi zaten sayfasında mevcut. Çin' den ABD ne, Mısır'dan Rusya'ya kadar 20 ülkeye satışı var. Aralarında bir tek ülke yok, o da Türkiye.
Bütün bu gerçekler gün gibi ortada iken birileri çıkıp Xiaomitürkiye garantili cihazlar satacak, birileri de Xiaomi garantili cihaz aldıklarını zannedip Evobt gerçeğiyle karşı karşıya kalacak. Bırakın kalsinlar be kardeşim...Bu konuda yazılmış onlarca yazı ve yorum varken, yaşanmış acı tecrübeler birebir yazıya dökümüşken kendilerini kurnaz alemi ise sersem zanneden böyle sahtekârlarin yaptıklarına hâlâ kanmaya müsait arkadaşlar varsa, e artik kimse de kusura bakmasın. Herkes hak ettiğini yaşar.

Ne güzel söylemiş Hz. Mevlana; Bir cümle yeter sözden anlayana, destan yazsan nafile laftan anlamayana..
İyi forumlar...

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
evo bt resmi garantimiz dese gene almam ya :D

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Bence mazlumun ilânından başka bir şey değil. Evet konunun açığa çıkması bakımından önemli belki ama bunun için xiaomi'ye mail gönderme zahmetine girmeye lüzum yoktu ki. Şirketin internet sitesine girin, resmi olarak satış yaptığı ülkelerin listesi zaten sayfasında mevcut. Çin' den ABD ne, Mısır'dan Rusya'ya kadar 20 ülkeye satışı var. Aralarında bir tek ülke yok, o da Türkiye.
Bütün bu gerçekler gün gibi ortada iken birileri çıkıp Xiaomitürkiye garantili cihazlar satacak, birileri de Xiaomi garantili cihaz aldıklarını zannedip Evobt gerçeğiyle karşı karşıya kalacak. Bırakın kalsinlar be kardeşim...Bu konuda yazılmış onlarca yazı ve yorum varken, yaşanmış acı tecrübeler birebir yazıya dökümüşken kendilerini kurnaz alemi ise sersem zanneden böyle sahtekârlarin yaptıklarına hâlâ kanmaya müsait arkadaşlar varsa, e artik kimse de kusura bakmasın. Herkes hak ettiğini yaşar.

Ne güzel söylemiş Hz. Mevlana; Bir cümle yeter sözden anlayana, destan yazsan nafile laftan anlamayana..
İyi forumlar...

MiuiTürkiye için de xiaomi'nin websitesinde unofficial yazıyor ancak miuiturkiye resmi kelimesini kullanıyor. Olaya bu açıdan bakarsanız Miuiturkiye.net de resmi değil sadece basit bir fan sitesi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

evo bt resmi garantimiz dese gene almam ya :D
Bunu satarken söylemiyorlar zaten. Zannediyorsunuz ki Genpa ya da KVK gibi bir firma bakıyordur diye geliyor insanın aklına. Ya da Xiaomi anlaşma yaptıysa hakkım yenmez bir şekilde alırım diyorsunuz. Ama ürünü aldıktan sonra kutuyu açınca öğreniyorsunuz durumun böyle olduğunu.

Son düzenleme:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
MiuiTürkiye için de xiaomi'nin websitesinde unofficial yazıyor ancak miuiturkiye resmi kelimesini kullanıyor. Olaya bu açıdan bakarsanız Miuiturkiye.net de resmi değil sadece basit bir fan sitesi.

Bunu satarken söylemiyorlar zaten. Zannediyorsunuz ki Genpa ya da KVK gibi bir firma bakıyordur diye geliyor insanın aklına. Ya da Xiaomi anlaşma yaptıysa hakkım yenmez bir şekilde alırım diyorsunuz. Ama ürünü aldıktan sonra kutuyu açınca öğreniyorsunuz durumun böyle olduğunu.

Hocam merak ettim burada nerede basit unofical fan sitesi yazıyor.

Ekli dosyalar

• 1534174692811.png
    1534174692811.png
    55,5 KB · Görüntüleme: 90

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Basit yazmıyor. Arkadaşın söylediği söze istinaden basit bir söylem şeklinde söyledim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bakınız Official yazan üstteki siteler. Alttakiler sadece fan siteleri.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
official olan kendi yönettikleri çünkü tabi official yazmaz bunlara yoksa burda satılanlar resmi satış gibi olurdu

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Basit yazmıyor. Arkadaşın söylediği söze istinaden basit bir söylem şeklinde söyledim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bakınız Official yazan üstteki siteler. Alttakiler sadece fan siteleri.

Sözler ve kelimeler dikkatli seçilmelidir. Burda fikirlerinize saygı duyuyor ve yaşadığınız deneyimin yol gösterici olarak diğer arkadaşlarla paylaşılmasına aracılık ediyoruz. Her şeyden öte yaşadığınız olumsuzlukta size destek olmaya çalışan insanlarız. Xiaomi bile orada resmi değil derken "Tutkulu" insanlar diyor ve saygısını beynelminel beyan ediyor.

"Basit" kelimesi belki art niyetle yazılmadı ama anlam kaymasını hesap ederek yazılması gereken bir kelime kanımca.

Üst Alt