Haber Xiaomi Türkiye facebook sayfasının resmi sayfa tarafından kapattırılması

5 yıldır sadece Xiaomi'yi insanlara tanıttığımız, haberler paylaştığımız, Xiaomi'yi her cümlede övdüğümüz sayfa dün itibari ile resmi sayfa tarafından kapattırıldı. Yanlış anlaşılmasın, kesinlikle sayfada biz resmiyiz gibi ibareler bile kullanılmadı. Resmi olmadığımızı fan sayfası olduğumuzu bile birçok gönderi paylaşarak yayınladık. Fakat tüm bunca emeğe rağmen, Mi Türkiye sayfası, bizim sayfamızı şikayet ediyor ve facebookta kapatıyor.

Mi Türkiye sayfasına mesaj attığımızda bize fake hesap muamelesi yapan kişinin üslubü adeta o sayfanın fake hesap olduğunu düşündürmüştür.

''Emek sarfetmişsin ama maalesef oluru yok, kurallar katı'' gibi bir cümle de kuruldu. 5 yıldır Xiaomi'yi biz tanıtalım insanlara sen parayı bas sayfaya takipçi çek 5 yıldır emek veren insanların emeğini çöpe at.

Şu saatten sonra hiçbir şekilde Xiaomi ürünü almam, aldırmam. Kar marjım %5 olacak de, insanlar senin kapitalist düzeni bozmanı insanlara anlatsın, 5 yıl boyunca senin reklamını yapsın en güncel haberlerini paylaşsın, tek kuruş almadan üstelik ve sen gel hesabı kapattır. Emek hırsızlığı ve saygısızlıktır bu.

Bundan sonra gerek ekşi gerekse diğer sözlüklerde mücademele sürdürüp, 5 yıl nasıl Xiaomi'yi övdüysem, şimdi Xiaomi'yi gömeceğim. Her mecrada yaptıkları emek hırsızlığını anlatacağım.

srcn09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
3
Malesef hocam sizlerin yanıldığı nokta bu. Xiaomi tarafından yapılan resmi bir anlaşma yok ortada. Sizce xiaomi Türkiye de bir firmaya distribütörlük verecek ve xiaominin resmi fan sitesi adminleri olan bizler bundan bi'haber mi olacağız?
Sayin admin İstanbul bulusmamiza cagirdiginiz çinli yetkililer ile iletisime gecebilirsiniz :) James de bu oluşumun içinde ve kendisinden teyit edebilirsiniz.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kikiemre61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi Note 2
Konular
6
Artık lütfen iddaa etmeyin iyi forumlar.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Hocam iddaa etmeyin lütfen biz bu işi yapıyoruz yazışmalar var anlaştılar yakında acıklanır Xiaomi Genpa ve evoda artık bunu uzatmanın anlamıda yok belgeleri var şuan paylaşamayız açıklanmadığı için.
Uzatılan bir şey yok ortada hocam. Zenex hocam sadece zamanında benzer olaylar olması sebebiyle insanların hiçbir şey açıklanmadan yanlış bilgilendirilmesini istemiyor bu sebeple bu kadar titiz davranılıyor bu konuda. Sizinde dediğiniz gibi eğer anlaşmalar varsa açıklanmasını kadar merakla bekliyoruz. Bakalım gerçekten dediğiniz gibi mi durum.. Bu arada Evofone firmasının belgesini göstermeniz bir şey ifade etmiyor. Xiaomi tarafından bir açıklama gerekiyor.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Arkadaşlar şuan bulunduğunuz forum Xiaomi nin resmi Türkiye fan sitedi değil mi? Yani biz resmiyiz, bundan şüphesi olan var mı?

Xiaomi ile zaten direkt irtibat halindeyiz. Xiaomi resmi olarak böyle bir anlaşma yapmış değil. Şuan evo nun distribütörlüğü yok, ortadaki olay tamamen distribütörün distribütörü, yani xiaomi nin resmi distribütörünün elinde kalan malları sağa sola satmaya çalışması, ve xiaomi nin girmediği ülkelerdeki firmalara al sen distribütörsün demesi. Kimse çıkıp gelip biz resmiyiz demesin bana. Xiaomi ile Türkiye de bağı olan tek oluşum bu forumdur, Türkiye de xiaomi nin distribütörü yoktur.

Sizler bilmiyor olabilirsiniz, daha önce böyle distribütörüm diyen pek çok firma çıktı ortaya, hepsinin de distribütör olmadığını kanıtlamak için Xiaomi ye yazı yazdık ve olmadıklarının onayını aldık. Hepsi türedikleri gibi bittiler.

Xiaomi nin politikasını bilmeyenlere onu da anlatmak isterim. Xiaomi bir ülkeye gireceği zaman veya bir ülkedeki a firmasına distribütörlük vereceği zaman oradaki fan sitesinden bilgi toplar, bu firma uygun mudur diye görüş alır. Eğer evo direkt olarak Xiaomi nin distribütörü olsaydı biz bunu aylar öncesinden bilirdik

Şunu da söylemekte fayda var, hangi firmanın fan sitesi ve distribütörü ayrı hareket eder? İkisi beraber iş yapar değil mi? Birbirinden bi haber değil.

Tüm bu açıklamalar umarım tüm forumu aydınlatmıştır. Bizim resmiliğimiz En.miui.com a girildiğinde fan sitesi bölümünde mevcut. Şanlı Türk bayrağımızı orada dalgalandırıyoruz. Evo num distribütörlüğünün bir resmiliği olsaydı Xiaomi de, resmi satış yaptıkları ülkeler, distribütörler sayfasında Türkiye ve evo olurdu.

Umarım tüm bu açıklamalar anlaşılırdır. Teşekkür ederim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Geçmiş olsun, chatin_62 hocamın da dediği gibi, bir mail ile gerçek ortaya çıkartılabilir ve Facebook sayfası için bir şeyler yapılabilir. 5 yıl emekten söz ediyorsanız bir kişinin yaptığı şeyle pes etmeyin, sonuna kadar çabalayın, haksızın haklı durumuna düşmesinden, emek vermeden, uğraşmadan haksız kazanç sağlamasından hayatım boyunca nefret etmişimdir, tekrardan geçmiş olsun.

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32
bilmiyor olabilirsiniz, daha önce böyle distribütörüm diyen pek çok firma çıktı ortaya, hepsinin de distribütör olmadığını kanıtlamak için Xiaomi ye yazı yazdık ve olmadık
Arkadaşlar şuan bulunduğunuz forum Xiaomi nin resmi Türkiye fan sitedi değil mi? Yani biz resmiyiz, bundan şüphesi olan var mı?

Xiaomi ile zaten direkt irtibat halindeyiz. Xiaomi resmi olarak böyle bir anlaşma yapmış değil. Şuan evo nun distribütörlüğü yok, ortadaki olay tamamen distribütörün distribütörü, yani xiaomi nin resmi distribütörünün elinde kalan malları sağa sola satmaya çalışması, ve xiaomi nin girmediği ülkelerdeki firmalara al sen distribütörsün demesi. Kimse çıkıp gelip biz resmiyiz demesin bana. Xiaomi ile Türkiye de bağı olan tek oluşum bu forumdur, Türkiye de xiaomi nin distribütörü yoktur.

Sizler bilmiyor olabilirsiniz, daha önce böyle distribütörüm diyen pek çok firma çıktı ortaya, hepsinin de distribütör olmadığını kanıtlamak için Xiaomi ye yazı yazdık ve olmadıklarının onayını aldık. Hepsi türedikleri gibi bittiler.

Xiaomi nin politikasını bilmeyenlere onu da anlatmak isterim. Xiaomi bir ülkeye gireceği zaman veya bir ülkedeki a firmasına distribütörlük vereceği zaman oradaki fan sitesinden bilgi toplar, bu firma uygun mudur diye görüş alır. Eğer evo direkt olarak Xiaomi nin distribütörü olsaydı biz bunu aylar öncesinden bilirdik

Şunu da söylemekte fayda var, hangi firmanın fan sitesi ve distribütörü ayrı hareket eder? İkisi beraber iş yapar değil mi? Birbirinden bi haber değil.

Tüm bu açıklamalar umarım tüm forumu aydınlatmıştır. Bizim resmiliğimiz En.miui.com a girildiğinde fan sitesi bölümünde mevcut. Şanlı Türk bayrağımızı orada dalgalandırıyoruz. Evo num distribütörlüğünün bir resmiliği olsaydı Xiaomi de, resmi satış yaptıkları ülkeler, distribütörler sayfasında Türkiye ve evo olurdu.

Umarım tüm bu açıklamalar anlaşılırdır. Teşekkür ederim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu firma gelip bizim sayfamızı kapattırıyor. Bunu yazıyoruz yine de pek takmıyorlar. Tamamen ülkelerle alakalı bir durum. Biz 5 yıl boyunca adamları tanıtalım dandirik bir distribütör gelip tüm herşeyi yok ediyor. Bu kadar basit.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam iddaa etmeyin lütfen biz bu işi yapıyoruz yazışmalar var anlaştılar yakında acıklanır Xiaomi Genpa ve evoda artık bunu uzatmanın anlamıda yok belgeleri var şuan paylaşamayız açıklanmadığı için.
Öncelikle bu şekilde savunma yaptığınıza göre siz Evo'nun bir adamısınız. Başka birisi bu derece canhıraş seviyede savunma yapmaz. Daha önce de buraya birçok "adam" geldi. Bugün hiçbiri ortalıkta değil. Sizler de onlar gibi kendinizi kaptırmışsınız bir yalana, sonunda siz bile inanmışsınız. Geçmiş senelerde çok ciddi şekilde bu iddialarda bulunan birkaç firma vardı. Diğerlerini es geçiyor, yazmaya bile gerek duymuyorum. N11'de ortaya çıkan Mer Bilişim'in Genel Müdürleri Mehmet Bey forumumuza üye olarak konuya dahil olup açıklamalar yapmıştı. Bakın "adamı" bile değil, kendisi geldi açıklama yaptı. Ama ne oldu? Yapılan görüşmeler sonucunda kandırıldıklarını anladılar. Forumda konuları hala açık, buyrun okuyun.
Koparılan bir diğer ciddi fırtına, Doğa Mobil. Bakın bakalım Doğa Mobil sayfasında artık Xiaomi Türkiye diye yazıyor mu?
Onlar da bir sürü belge getirmişler, kendi yazdıklarını ispat diye öne sürmüşlerdi. Ama şu anda hiçbirinin böyle bir iddiası kalmadı. Siz gerçekten Xiaomi ile ilgileniyor iseniz zaten bunları biliyor olmanız gerekir.

Tam kurtulduk derken şimdi de siz çıktınız. Sanıyorum ticari olarak çok iyi olduklarını düşünen firmalar, olaya ticari baktıkları için Xiaomi diye yükselen bir değeri de es geçmek istemiyorlar. Ancak bundan rant sağlayalım kafasında oldukları için, firmanın ne olduğunu, kim olduğunu, felsefesini, stratejisini, çalışma şeklini öğrenmeden bodoslama dalıp kendilerini rezil ediyorlar. Xiaomi diğer firmalara benzemiyor maalesef. Sizin ticari kafanız Xiaomi'de işe yaramaz, geri teper.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Artık lütfen iddaa etmeyin iyi forumlar.

Siz dalga mı geçiyorsunuz yoksa bu forum üyelerini gerçekten de geri zekalı mı sanıyorsunuz? Yoksa yaptığınız şeyin ne olduğunu mu anlamadınız?
Bu şimdi ispat mı oluyor. Ya ne olur biraz aklı başında kimse varsa onlar gelsin foruma bizimle tartışmaya. Şimdi ben şirketimin antetli kağıdına böyle birşey yazıp altını da kaşelesem ve burada paylaşsam ne diyeceksiniz? Bu da benim Xiaomi distribütörü olduğumu ispat etmeyecek mi? Cidden ne diyeceğinizi çok merak ediyorum. Sizin yaptığınız aynı şeyi yaptığım halde sizin resmi, benim yalancı olduğumu nasıl söyleyeceksiniz merakla bekliyorum.
Lütfen buranın Xiaomi'nin resmi fan sayfası olduğunu, bizlerin bir çoğumuzun 8 senedir Xiaomi ile iç içe olduğumuzu unutmayınız.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Konu sahibi arkadaşın mağduriyetini bir nebze olsun anlamak mümkün. Fakat yaptığı tabirimi mahzur görsün ama sanki pireye kızıp yorgan yakmaya benziyor. Beş yıldır övdüğü Xiaomi ürünlerini bundan sonra kötülemek de ne demek? Ne yani? Benim altı aydır kullandığım ve amiral gemisi katili olmasıyla övündüğümüz mı 6 cihazım birdenbire çöp mü oldu? Üstelik ben Facebook sayfam olmadan ondan fazla arkadaşımin Xiaomi ile tanışmasına vesile oldum. Ki bunun tek sebebi cihaz memnuniyetidir.
Kimin ne hesabı var bilemem ama resmi distribütörü ha Evo olmuş ha GENPA yada miuiturkiye...Ben kullandığım cihazın performansına bakarım arkadaş, gerisi hikaye. Xiaomi firma olarak resmi yollardan Türkiye pazarına girmediği sürece bu tür spekülasyonlar da sürüp gidecektir. Bence boşuna polemik yapılıyor gibime geliyor.
Bana gelince yorumu bitirdikten sonra deniz kıyısına ineceğim ve mı 6 cihazımla günbatımınin Akdeniz' le buluşmasını resmedeceğim. Hepinize iyi forumlar....

Üst Alt