Haber Xiaomi Türkiye facebook sayfasının resmi sayfa tarafından kapattırılması

5 yıldır sadece Xiaomi'yi insanlara tanıttığımız, haberler paylaştığımız, Xiaomi'yi her cümlede övdüğümüz sayfa dün itibari ile resmi sayfa tarafından kapattırıldı. Yanlış anlaşılmasın, kesinlikle sayfada biz resmiyiz gibi ibareler bile kullanılmadı. Resmi olmadığımızı fan sayfası olduğumuzu bile birçok gönderi paylaşarak yayınladık. Fakat tüm bunca emeğe rağmen, Mi Türkiye sayfası, bizim sayfamızı şikayet ediyor ve facebookta kapatıyor.

Mi Türkiye sayfasına mesaj attığımızda bize fake hesap muamelesi yapan kişinin üslubü adeta o sayfanın fake hesap olduğunu düşündürmüştür.

''Emek sarfetmişsin ama maalesef oluru yok, kurallar katı'' gibi bir cümle de kuruldu. 5 yıldır Xiaomi'yi biz tanıtalım insanlara sen parayı bas sayfaya takipçi çek 5 yıldır emek veren insanların emeğini çöpe at.

Şu saatten sonra hiçbir şekilde Xiaomi ürünü almam, aldırmam. Kar marjım %5 olacak de, insanlar senin kapitalist düzeni bozmanı insanlara anlatsın, 5 yıl boyunca senin reklamını yapsın en güncel haberlerini paylaşsın, tek kuruş almadan üstelik ve sen gel hesabı kapattır. Emek hırsızlığı ve saygısızlıktır bu.

Bundan sonra gerek ekşi gerekse diğer sözlüklerde mücademele sürdürüp, 5 yıl nasıl Xiaomi'yi övdüysem, şimdi Xiaomi'yi gömeceğim. Her mecrada yaptıkları emek hırsızlığını anlatacağım.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Çetin abi bu konuda ne yapılabilir? İnan sayfasında değilim, ben tamamen emekteyim. Daha kimse xiaomi yi bilmezken biz uğraştık ettik insanlara tanıttık sayfayı nasıl pat diye gelip biri kapattırabiliyor anlayamıyorum. Xiaomi'deki birkaç isme mail attım, Facebook'ta yorum olarak bu durumu yazdım ama kimse takmıyor. Koskoca şirket, Xiaomi gibi bir şirket bu emek hırsızlığına göm yumuyor.
Bana göre Xiaomi'den birilerine ulaşmak dışında aklıma birşey gelmiyor. Dediğiniz gibi araya birisini sokmadan da birşeyler yapabilecek birilerine ulaşmak çok zor. Görünen o ki Evo'yu çok fazla kaale alan da yok. Doğa'da da böyle oldu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Deniz D.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
3
Artık lütfen iddaa etmeyin iyi forumlar.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu baya kanıt olmuş. firma bilgileri net değil sen bilgileri ver 2-3 güne ben aynı yazıyı kendi imzamla gönereyim.(Söylenen gerçek olabilir. Ama belge diye gösterilen belgeye gülüyorum. Eğer gerçekten belge diye bunu sunuyorsanız vay mi nin haline)

TaunMilitary

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
ÇiftlikBank diye bir tosuncuk'un binlerce insanı dolandırdığı güzel ülkemde birilerinin de biz resmi'yiz diye A4 kağıdının altına kaşe vurup vurgun yapması hiç ilginç gelmedi. Ben Xiaomi'nin sitesinde resmi bir açıklama ya da link görene kadar hiçbir firmayı kaale almam. Ki zaten ben resmi olarak gelmesini istemiyorum çünkü kendi karları ile fiyatları şişirip satarlar diye korkuyorum.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Arkadaşlar öncelikle EVo yada genpa çalışanı değilim onlarla anlaşması olan kurumsal bir firmanın parçasıyım benim kızdığım nokta resmi olan bir yazıyı belgeyi kabullenmeyip halen daha bu belgeyi bende yapar fotoshoplarım kafası olması arkadaşım ben zaten sizin yanınızdayım emek verdiniz senelerce isterdimki bu işin içinde devamlı olan birisine verseydiler ama malesefki yada sizin kızgınlığını anlayarak söylüyorum Xiaomi Türkiye Resmi olarak Genpa ve EvoBT dedir bunun üstüne halen daha gelip bana yalan konuştuğumu ima eden olursa ben kırılmaya başlıcam resmi yazışmaları yapan biziz kurumlar arası ve bize böyle bir belge ve yazı geldi bunun yalanı dolanı olamaz adamı çükerler anlatabiliyormuyum.

İyi forumlar ayrıca Evo nun kendi resmi sitesinden bu gece 12 den sonra açıklanacağını düşünüyorum yada başka bir güne.

Bu konuyu okudunuz mu? İpucu - Xiaomi Türkiye Garantili Ürünler

"bize böyle bir belge ve yazı geldi bunun yalanı dolanı olamaz adamı çükerler anlatabiliyormuyum" bu cümlenizi duyduğumdan beri nasıl bir eylem olduğunu merak ediyordum. Yalan, dolan olduğu kesinleştiğine göre şu "adamı çükme" işi nasıl oluyor anlatabilir misiniz acaba? haha--

Üst Alt