HyperOS Xiaomi telefonlarda artık bootloader kilidi açılamayacak

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
41
Lite olan ücretsiz ama daha fazla özelleştirmeli versiyonları var.
Daha fazla özelleştirmesi olanlar ücretli işte. Bayağı da yüksek rakam istiyorlar. HyperOs' ta yeterince özelleştirme var bana göre. Eğer stabilite ve akıcılık olarak Global romdan farkı yoksa geliştirici bir roma para vermek akıl kârı olmasa gerek.
Üstelik geliştiricilerin yapmış olduğu romlarda mutlaka bir problem çıkıyor. Zamanında en mükemmel dediğimiz Eu romda, MiRoom da ve ücretli olan miui proda bile hata ve buglar görebiliyorduk.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
157
Daha fazla özelleştirmesi olanlar ücretli işte. Bayağı da yüksek rakam istiyorlar. HyperOs' ta yeterince özelleştirme var bana göre. Eğer stabilite ve akıcılık olarak Global romdan farkı yoksa geliştirici bir roma para vermek akıl kârı olmasa gerek.
Üstelik geliştiricilerin yapmış olduğu romlarda mutlaka bir problem çıkıyor. Zamanında en mükemmel dediğimiz Eu romda, MiRoom da ve ücretli olan miui proda bile hata ve buglar görebiliyorduk.

O tercih meselesi 300 tl bir rakam istiyorlar onuda normal görüyorum. Ben memnunum. :)

canerbulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
K20 pro
Meslek
memur
Konular
6
xiaomi 14t pro ile birlikte artık türkiye romu geliyor... yakında global bile olmayacak romlar....

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
41
xiaomi 14t pro ile birlikte artık türkiye romu geliyor... yakında global bile olmayacak romlar....
Türkiye romları yıllardır var ve Xiaomi Türkiye garantili telefonlar bu rom ile satılıyor. Global bile olmayacak derken neye istinaden yazdınız acaba? Küresel pazar için ürettiğimiz cihazlardaki Global rom yerine Türkiye romu kullanacağız diye Xiaomi' den haber mi aldınız ? wasntme~~
Bilginiz olmaması ayıp değil ama bir mesaj yazarken özenli davranmak zor olmasa gerek.8=)Yes~~

canerbulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
K20 pro
Meslek
memur
Konular
6
Türkiye romları yıllardır var ve Xiaomi Türkiye garantili telefonlar bu rom ile satılıyor. Global bile olmayacak derken neye istinaden yazdınız acaba? Küresel pazar için ürettiğimiz cihazlardaki Global rom yerine Türkiye romu kullanacağız diye Xiaomi' den haber mi aldınız ? wasntme~~
Bilginiz olmaması ayıp değil ama bir mesaj yazarken özenli davranmak zor olmasa gerek.8=)Yes~~
türkiye romları var evet ama bu zamana kadar aldığım tüm telefonlar kutudan global kodlu romla çıkıyordu ve ben sonradan eu veya elite yüklüyordum...x6 pro xiaomi 14 ultra poco f6 f6 pro...ilk defa bu işlemi yapmıyorum rom kodlarına bakarak söylüyorum bilgim var yani

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
9
Ben de şu 2. seriyi merakla bekliyorum umudum yüksek ve konuşulan rom meselesini biraz açmak istiyorum
Son zamanlarda resmi romlar gerçekten stabil ve neredeyse sorunsuz çalışıyor farklı tercihlere yönelme zorunluluğu da ortadan kalktı gibi
Tabi macera arayanlar için her zaman bir seçenek olan eu rom liderliğini koruyor
Asıl mesele Çin romunda arkadaşlar
Aynı alt yapı aynı özellikler ve özelleştirmeleri keşke olduğu gibi diğer resmi romlarda da görebilseydik çok mükemmel olurdu
Çok istiyorum düzenli olarak çin romu kullanmak fakat bazı problemleri var ve çözülmüyor dil ve Google Play'den bahsetmiyorum inanın onlar gözüme bile gelmiyor
Mesela QR kod ile ATM işlemi yaparken konumu doğrulayamıyor sapıtıyor
Rehbere kayıt edilen numaralarda ülke kodu +90 ile başladığı için kayıtlı kişiden gelen mesajda numarası çıkıyor e hadi ülke kodunu siliyorum bu sefer cevapsız çağrı yapıldığında yine kayıtsız görünüyor gibi gibi bir kaç örnek daha verilebilir
Keşke diğer resmi romlar gibi çin romunu da olduğu gibi kullanabilsek

23127PN0CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt