Servis Hizmeti Xiaomi Tamir ve Servis Hizmetleri

altamore

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ogz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
1

şurdaki konumu buraya yazmamı tavsiye etti bir arkadaş buraya da yapıştırıyorum.

Merhaba arkadaşlar.
Başlıktaki gibi bir sorunum var. Mi A1 telefonum son 3 haftadır bir anda kapanıyor. Bazen hiçbir şey yapmadan kapanıyor bazen hızlı hareket ettirdiğimde kapanıyor.
Telefonu açma tuşuyla açamıyorum, bastığımda hiçbir şey olmuyor. Sadece fastboot moda alarak, bilgisayardan adb komutuyla reboot yaparak açabiliyorum o kadar.

Bataryadan diye düşündüm fakat bataryayı değiştirmeme rağmen aynı sorun devam ediyor.

İşletim sisteminden midir bilmiyorum, fabrika ayarlarına dönsem acaba düzelir mi veya LineageOS gibi farklı bir işletim sistemi yüklesem.

Daha önce başına gelen varsa veya bir fikri olan varsa duymak isterim.

** Bir de bataryayı değiştirirken şunu farkettim, arka kapağı açtığımda alttaki fotoğraftaki metal levha düştü, yerinde sabit değilmiş. tekrar yerine yerleştiriyorum fakat düşüyor. oraya tutunup sabit kalmıyor. Acaba kapanmasının ve açılmamasının bununla bir ilgisi olabilir mi?

Ayrıca anakart ısınmasından dolayı yapabilir mi acaba onu da merak ettim?

şimdiden teşekkürler.

Ekran Resmi 2024-08-02 19.00.01.png

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8

şurdaki konumu buraya yazmamı tavsiye etti bir arkadaş buraya da yapıştırıyorum.

Merhaba arkadaşlar.
Başlıktaki gibi bir sorunum var. Mi A1 telefonum son 3 haftadır bir anda kapanıyor. Bazen hiçbir şey yapmadan kapanıyor bazen hızlı hareket ettirdiğimde kapanıyor.
Telefonu açma tuşuyla açamıyorum, bastığımda hiçbir şey olmuyor. Sadece fastboot moda alarak, bilgisayardan adb komutuyla reboot yaparak açabiliyorum o kadar.

Bataryadan diye düşündüm fakat bataryayı değiştirmeme rağmen aynı sorun devam ediyor.

İşletim sisteminden midir bilmiyorum, fabrika ayarlarına dönsem acaba düzelir mi veya LineageOS gibi farklı bir işletim sistemi yüklesem.

Daha önce başına gelen varsa veya bir fikri olan varsa duymak isterim.

** Bir de bataryayı değiştirirken şunu farkettim, arka kapağı açtığımda alttaki fotoğraftaki metal levha düştü, yerinde sabit değilmiş. tekrar yerine yerleştiriyorum fakat düşüyor. oraya tutunup sabit kalmıyor. Acaba kapanmasının ve açılmamasının bununla bir ilgisi olabilir mi?

Ayrıca anakart ısınmasından dolayı yapabilir mi acaba onu da merak ettim?

şimdiden teşekkürler.

Ekran Resmi 2024-08-02 19.00.01.png
emmc arızası oluyor bunlarda çok kurcalamadan gittiği kadar kullanın. Yedekli kullanın sürekli yedek alın çünkü bir gün ansızın kapanacak ve bir daha açılmayacak. Sonrasında telefoncularda açamayacak. o yüzden yedek önemli

altamore

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ogz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
1
"bir gün ansızın kapanacak ve bir daha açılmayacak" kısmını okurken kalbim sızladı :D

zaten ben de şu anda olabildiğince kullanmaya çalışıyorum. yeni telefon fiyatları malûm, hemen alabileceğim bir şey değil.. en olmadı youtubeda emmc fix diye aratıp ya herro ya merro yapıcam :D

teşekkürler hızlı cevap için

eymengonl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eymen
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Merhabalar
xiaomi mi note 10 lite cihazım
bu sabah uyandım telefonumun şarjı bitmişti bende taktım şarja mi yazısı geldi bekledim bekledim ama orada kaldı
recovery moduna girmiyor fastboota giriyor
telefon kapanmıyorda güç tuşuna basınca ekran gidip geliyor sadece nasıl çözebilirim

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Merhabalar
xiaomi mi note 10 lite cihazım
bu sabah uyandım telefonumun şarjı bitmişti bende taktım şarja mi yazısı geldi bekledim bekledim ama orada kaldı
recovery moduna girmiyor fastboota giriyor
telefon kapanmıyorda güç tuşuna basınca ekran gidip geliyor sadece nasıl çözebilirim
Donanımsal arıza emmc işlemci ram. Bizde tamiri yok maalesef iyi forumlar

Üst Alt