Rehber Xiaomi Snapdragon Telefonlar için 9008 Unbrick (EDL) Kablosu Yapımı

Themunay

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Denemenizde yarar var. Olmazsa ona göre çareler ararsınız. Umut kalacağına emek kalsın değil mi?
Edl modunda rom yükleme ile Fastboot modunda rom yükleme arasında bir fark yok. Edl moduna geçtikten sonra aynen MiFlash ile rom yükleme işlemleri neyse aynı işlemleri yaparak romu yüklüyorsunuz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Teşekkür ederim, edl kablosunun gelmesini bekliyorum gelince deneyecegim hocam

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22
Edl kablosunda ölçüm cihazı ile nasil anliyoruz ground 4 ve data+ 3 kablosu oldugunu. Ve ölçüm cihazında sadece bir ucu degdirmemiz yetiyormu.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Edl kablosunda ölçüm cihazı ile nasil anliyoruz ground 4 ve data+ 3 kablosu oldugunu. Ve ölçüm cihazında sadece bir ucu degdirmemiz yetiyormu.

Videolu anlatıma ve en sondaki şemaya bakabilirsiniz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

ismeat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmet Angın
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Üniversite öğrencisi
Konular
1
Arkadaşlar hepsiburada.com üzerinden aldığım Mi 5s 4/32GB cihaz Global stabil Rom ile geldi. Global stabil romda parmak izi ve şarj konusu diğerlerine göre daha kötü olduğu için diğer romları da denemek istedim fakat tahmin ettiğiniz gibi bootloader kilidi kapalı olduğu için bunu yapamadım.

Daha sonrasında araştırma yaparken bu yöntemi gördüm fakat elektrik işlerinden pek anlamadığım ve elimde voltmetrem olmadığı için hazır edl kablosu arayışına giriştim. Aliexpressten 5-6 dolar civarında buldum fakat pahalı geldiği için almadım. Daha sonra şu linkteki aparata rastladım. Hem daha uygun hem de Türkiye üzerinden satılıyor diye bunun siparişini verdim. Aparat elime geçtiğinde denemek istiyorum ancak bazı çekincelerim var.

1. Linkteki aparat ilk mesajdaki kablo ile aynı işi görür mü? Aliexpress'dekiler de bu da gözüme pek sağlam gelmedi. İyi bir şey bulsam alacaktım fakat edl kablolarının hepsi kalitesiz bir görünüme sahip bu bir sıkıntıya neden olur mu?
2. Konuyu açan arkadaşımız bilgisayarın veya telefonun anakartını yakmaktan bahsetmiş, fakat bu sadece sıradan bir uyarı mı yoksa olma ihtimali yüksek olan bir şey mi?
3. İlk önce developer rom'a geçip BL kilidini açmak ve Root yapmak istiyorum. şu linkteki Developer ROM'u "Download Full ROM" diyerek indirmem yeterli olur mu?
4. Zenfone 5 kullanırken adb üzerinden bir kaç kere rom yüklemiştim. Onun dışında dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?

Arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar, iyi geceler dilerim.

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Arkadaşlar hepsiburada.com üzerinden aldığım Mi 5s 4/32GB cihaz Global stabil Rom ile geldi. Global stabil romda parmak izi ve şarj konusu diğerlerine göre daha kötü olduğu için diğer romları da denemek istedim fakat tahmin ettiğiniz gibi bootloader kilidi kapalı olduğu için bunu yapamadım.

Daha sonrasında araştırma yaparken bu yöntemi gördüm fakat elektrik işlerinden pek anlamadığım ve elimde voltmetrem olmadığı için hazır edl kablosu arayışına giriştim. Aliexpressten 5-6 dolar civarında buldum fakat pahalı geldiği için almadım. Daha sonra şu linkteki aparata rastladım. Hem daha uygun hem de Türkiye üzerinden satılıyor diye bunun siparişini verdim. Aparat elime geçtiğinde denemek istiyorum ancak bazı çekincelerim var.

1. Linkteki aparat ilk mesajdaki kablo ile aynı işi görür mü? Aliexpress'dekiler de bu da gözüme pek sağlam gelmedi. İyi bir şey bulsam alacaktım fakat edl kablolarının hepsi kalitesiz bir görünüme sahip bu bir sıkıntıya neden olur mu?
2. Konuyu açan arkadaşımız bilgisayarın veya telefonun anakartını yakmaktan bahsetmiş, fakat bu sadece sıradan bir uyarı mı yoksa olma ihtimali yüksek olan bir şey mi?
3. İlk önce developer rom'a geçip BL kilidini açmak ve Root yapmak istiyorum. şu linkteki Developer ROM'u "Download Full ROM" diyerek indirmem yeterli olur mu?
4. Zenfone 5 kullanırken adb üzerinden bir kaç kere rom yüklemiştim. Onun dışında dikkat etmem gereken bir husus var mıdır?

Arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar, iyi geceler dilerim.
3 numaralı sorunuza yanıt vereceğim yeterli olacak muhtemelen. Üzerindeki global stabil rom ile kilit kaldırmayı deneyin. Büyük ihtimalle kaldıracak kilidi. Daha önce denendi. China developer şart değil.

ismeat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmet Angın
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Üniversite öğrencisi
Konular
1
3 numaralı sorunuza yanıt vereceğim yeterli olacak muhtemelen. Üzerindeki global stabil rom ile kilit kaldırmayı deneyin. Büyük ihtimalle kaldıracak kilidi. Daha önce denendi. China developer şart değil.
Teşekkür ederim hocam akşam deneyip sonucu yazarım buraya.

ismeat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmet Angın
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Üniversite öğrencisi
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Malesef hocam i.mi.com ' a girip find device dememe rağmen, bu hatayı alıyorum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Malesef hocam i.mi.com ' a girip find device dememe rağmen, bu hatayı alıyorum.
Aygıt yöneticisine bakın, fastboot driverında sorun var.

ismeat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İsmet Angın
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Üniversite öğrencisi
Konular
1

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Önerebileceğiniz driver linki var mı? Xiaomi fastboot driver yazıp google üzerinden indiriyorum ben.
Bilgisayarınız win 8 8.1 veya 10 ise sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakıp mi flash ı kurun driverları yükleyecektir.

Üst Alt