mhmmdfrkn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Bilgisayar
Konular
0
İyi günler,
1 ay önce aldığım Xiaomi 4a Giga Version Router'ın arayüzünde (hem uygulamasında hem de 192.168.31.1'de hatta yeniden kurduktan sonra bile) misafir ağı özelliği yok, duvar delme özelliği yok, videolarda gördüğüm kadarıyla en azından internetimin daha iyi çekmesi gerekiyor. İnternetim 50 mbps, 45'e kadar alabiliyorum wifi ile ancak uzak mesafelerde veya araya duvar girince sinyal gücü yüksekte olmasına rağmen 10 mbps maksimum alıyorum (wireless channel düşürüp de denedim hepsini 2.4 GHz'de denedim) ben bunun yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum 2.28.132 sürümü yüklü, bilgisayarda internetteki arayüzünde yazılımı eski diyor telefondaki uygulamasında ise yazılım güncel diyor. Ayrıca wireless repeater moduna aldığımda da 45-40 dakikada bir kopma sorunu yaşıyordum üstüne evdeki Türk Telekom modeminde de tüm değerleri aynı alıyorum bu cihazın ayrı bir özelliği / modu mu var belki benden kaynaklıdır yoksa ben neden bu cihaza ayrıca para verdim umarım yardımcı olabilirsiniz iyi forumlar.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
İyi günler,
1 ay önce aldığım Xiaomi 4a Giga Version Router'ın arayüzünde (hem uygulamasında hem de 192.168.31.1'de hatta yeniden kurduktan sonra bile) misafir ağı özelliği yok, duvar delme özelliği yok, videolarda gördüğüm kadarıyla en azından internetimin daha iyi çekmesi gerekiyor. İnternetim 50 mbps, 45'e kadar alabiliyorum wifi ile ancak uzak mesafelerde veya araya duvar girince sinyal gücü yüksekte olmasına rağmen 10 mbps maksimum alıyorum (wireless channel düşürüp de denedim hepsini 2.4 GHz'de denedim) ben bunun yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum 2.28.132 sürümü yüklü, bilgisayarda internetteki arayüzünde yazılımı eski diyor telefondaki uygulamasında ise yazılım güncel diyor. Ayrıca wireless repeater moduna aldığımda da 45-40 dakikada bir kopma sorunu yaşıyordum üstüne evdeki Türk Telekom modeminde de tüm değerleri aynı alıyorum bu cihazın ayrı bir özelliği / modu mu var belki benden kaynaklıdır yoksa ben neden bu cihaza ayrıca para verdim umarım yardımcı olabilirsiniz iyi forumlar.

Keşke cihazı almadan önce Router nedir ne işe yarar diye Google'da bir araştırma yapıp, amacınıza uygun bir cihaz olup olmadığını görseydiniz. Ancak o zaman niçin ayrıca para verdiğinizin, buna gerek olup olmadığının cevabını öğrenebilirdiniz.
Router, kablolu ağınıza kablosuz ağ ekleyen ya da kablosuz ağ kapsama alanınızı genişleten yönlendirici cihazdır. Modem ile aynı odada kullanılan bir Router, kablosuz ağ kapsama alanında hiçbir işe yaramaz. Örneğin, Modemden 2 yan odada iyi çekmeyen bir konumda iseniz. Aradaki odaya bir Router koyarak daha iyi bir bağlantıya sahip olabilirsiniz.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

svs06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sad
Cihazım
mi 4a giga vers
Konular
0
Arkadaşlar bende Xiaomi Router 4A Gigabit var cihaz modemden gelen 5ghz yayınları görmüyor sorunumu nasıl çözerim teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

UĞUR GÜREL

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uğur Gürel
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
1
Selamlar. Ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma. Acaba bu cihaz ile kablosuz olarak modeme bağlanma imkanı var mı? Modemden başka bir odaya koyup sinyali güçlendirmek istiyorum Ancak sadece kablolu olarak internete bağlanabiliyorum. Kablosuzdan kablosuza aktarım yapamadım.
Evet bu cihazla modemden gelen kablosuz bağlantıyı güçlendirebiliyorsunuz.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Bugün mi wifi uygulamasından bir güncelleme geldk. Cihazı aldığımda 2.28.132 yüklüydü yeni güncelleme şuan ilk defa geldi. Sürüm numarası 3.0.23 bu sürüm sorunlumudur ? 2.28.132 de kalsın mı bunu yükleyeyim mi ?

CyberXTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi Box S
Konular
0
Benim cihaz da stock olarak 2.28.132 sürümü ile gelmişti, Avrupa verisyonu cihaz. Kendisi otomatik olarak 3.0.24'e güncellemiş. Menü olarak bir fark göremedim, sadece ana sayfadaki grafikler gitmiş. Güncel sürümün herhangi bir eksi yanı var mı bilenler? Ben fazladan bir eksiklik göremedim, eski eksik durumu aynı :D Bir de resetledim tekrar kurulum yapınca Türkçe arayüz oldu. Kurulumu tarayıcıdan yaparak kullanıyorum. App kullanmıyorum.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Benim cihaz da stock olarak 2.28.132 sürümü ile gelmişti, Avrupa verisyonu cihaz. Kendisi otomatik olarak 3.0.24'e güncellemiş. Menü olarak bir fark göremedim, sadece ana sayfadaki grafikler gitmiş. Güncel sürümün herhangi bir eksi yanı var mı bilenler? Ben fazladan bir eksiklik göremedim, eski eksik durumu aynı :D Bir de resetledim tekrar kurulum yapınca Türkçe arayüz oldu. Kurulumu tarayıcıdan yaparak kullanıyorum. App kullanmıyorum.
Kablosuz tekrarlayıcı modunda kullanıyorum yarın yapacağım. Sorun çıkmazsa çok iyi olacak. Genelde gelen her yeni güncelleme cihazları daha kötü yapıyor

Üst Alt