MustafaDmrl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
S6
Konular
0
Ben duvar delme modunu denemek için eski sürüm kurayım dedim elle güncelleme yap diyerek internetten bulduğum 2.28.69 versiyonunu yükledim ancak bu sürüm çin sürümüymüş ingilizce desteği yok ben şimdi global 3.0.24 sürümüne yine elle güncelleme yap diyerek geçemez miyim? illa buradaki kurulumları yapmam mı gerekiyor bilen biri yardımcı olabilir mi?

alimali

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ne?
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Benim sürümüm 3 falan, downgrade yapabiliyor muyuz?

alimali

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ne?
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Arkadaşlar Çince olması falan umrumda değil duvar delme modu geliyor mu? 3.0.9 kullanıyorum 2.xx sürümüne geçebilir miyim buradaki anlatımla?
Yeni aldım aleti telefonun hotspotu daha iyi duvardan geçiyor ben böyle bir şey görmedim. Geri vermenin eşiğindeyim.

EullerP

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Euller
Cihazım
J8
Konular
0
O link de download dos arquivos infelizmente não funciona mais

alimali

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ne?
Cihazım
Mi9T
Konular
2
Arkadaşlar Çince olması falan umrumda değil duvar delme modu geliyor mu? 3.0.9 kullanıyorum 2.xx sürümüne geçebilir miyim buradaki anlatımla?
Yeni aldım aleti telefonun hotspotu daha iyi duvardan geçiyor ben böyle bir şey görmedim. Geri vermenin eşiğindeyim.
OpenWrt kurdum ben de. Sinyal gücü arttı.

alisavas32

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
0
Slamünaleyküm merhaba arkadaşlar çince olan arayüz için işlemleri yaptım enson 3.0.24 yazılımını yükseltiyorken takılı kaldı şimdi wifi ve kablo ile başlanamıyorum turuncu ışıkta kaldı. Cihazı nasıl eski duruma getirebilirim. teşekürler.

insekto

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Marko
Cihazım
Router 4a
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar, Mi Routher 4A Gigabit versiyonunu satın alan arkadaşlar, Router kendi sitesinden indirdiği firmware (bundan sonra yazılım) Çin yazılımı olduğu için bu yazılımı yükleyen arkadaşlar hem router erişim menüsü çince oldu hem de çoğu şeyden mahrum kaldı. Çin yazılımı olduğundan dolayı Router kontrol etmek için kendi android uygulaması olan Mi Wifi uygulaması da çalışmıyor ve Router 'a bağlandıktan sonra cihaza bağlı olan hiçbir uygulamayı görmüyor bir islem yapılmıyordu. Bu yapacağımız adımlar ile herkesin aradığı v 2.28.132 yazılımı yüklemeyi başaracağız.

Önemli Not : Bu işlemler tarafımca test edildi ve başarılı bir şekilde sonuçlandı. Fakat olası bir hata da ya da farklı bir durumda Router'ın çalışmaması, herhangi bir tepki vermemesi, tamamen arızalanması durumunda bundan ben kesinlikle sorumlu değilim, tüm sorumluluk sizlere aittir. Bu riski alıyorsanız bu işlemleri yapın.

Gerekenler :
Bu işlem için 64bit Windows 10 bilgisayar gereklidir.
Python 64Bit : (indirip kurun bilgisayarı yeniden başlatın)
Ana Dosya (Gerekli veri ve yazılımlara sahip komut dosyalarının arşivi) : http://secyukle.com/dosya/uploads/Bytrabzonlu/ROUTER/MIROUTER4AGE/Mi_Router_4AGE_By_TRabZonLu.zip

Yazılım Dosyası (ingilizce) : http://secyukle.com/dosya/uploads/Bytrabzonlu/ROUTER/MIROUTER4AGE/sysupgrade.zip

Nasıl Kullanılır ?

1. Mi_Router_4AGE_By.TRabZonLu.zip dosyasını masaüstüne bir klasöre çıkartın
  2. 0.start_main.bat komutunu çalıştırın ve 192.168.31.1 'e girdiğiniz parolayı girin ve komutun çalışmasını bekleyin. Komut dosyasının sonucu, yeniden başlatılıncaya kadar yönlendiricide telnet ve ftp sunucularını çalıştırır. Cevap şu şekilde olmalıdır:
  3. Kod:
    start uploading config file...
     run telnet+ftpd...
     Done
     Press any key to continue . . .
  4. 0.start_read_uboot.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın
  5. 0.start_open_uboot.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın
  6. 1.start_create_backup.bat dosyasını çalıştırın, mevcut ürün yazılımının tam bir yedeğini oluşturur. Bu yedek \data klasörünün içinde backup.bin olarak görünmelidir. Bu yedeği farklı bir dizine de kopyalayın.
  7. 2.start_write_uboot_R4AGE.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın (İşlem yaklaşık 7 dakika kadar sürebilir, bende çok sürmedi ekran kapandı)
  8. 4.start_add_english.bat - komut dosyasını çalıştırın ve kapatın. Web arayüzünü (192.168.31.1) Çince sürümünü İngilizce'ye çevirir.
  9. sysupgrade.zip dosyasının içindeki sysupgrade.bin dosyasını \data klasörüne kopyalayın.
  10. 5.start_write_OS1.bat dosyasını çalıştırın. Komut dosyası, veri dizinindeki sysupgrade.bin dosyasını alır ve yönlendiriciye yazar.. Ürün yazılımından sonra yönlendirici yeniden başlatılır. Bu işlem 10 dakika kadar sürecektir CMD ekranında. 10 dakikadan sonra CMD ekranı kapanmazsa ya da herhangi bir tepki vermezse CMD ekranını kapatabilirsiniz.
  11. Reset düğmesini 51 saniye kadar basılı tutun. Çince yazılımını sıfırlayın, ürün yazılımını değiştirip yönlendiriciye yükledikten sonra, sıfırlama işlemi için 51 saniye boyunca reset düğmesini basılı tutun
  12. Yeniden başlattıktan sonra, yönlendiricinin ilk kurulumuna kadar İnternet görünmez.
  13. Güç kablosunu çıkartın 10 saniye sonra takın. Mavi ışıklar yandıktan sonra bilgisayardan kurulumu yapabilirsiniz.
  14. Kurulumu yaptıktan sonra Mi Wifi uygulamasının verilerini temizleyip giriş yapabilirsiniz, Router'a bağlı tüm cihazları görecektir ve istediğiniz ayarı yapabileceksiniz

Evet arkadaşlar konudaki işlemleri yaptıktan sonra sorunsuz en stabil sürüme geçiş yapabilirsiniz (09.11.2020 güncelleme)

Nasıl Güncellenir

• Bin dosyasını yukarıdan indirin zipten ayıklayın
  • Web tarayıcısından Mi Router kontrol panelini ( ) açın
  • Ayarlar> sistem yükseltme> manuel olarak yükseltme seçeneğine gidin
  • İndirilen miwifi_r4a_all_03233_3.0.24_INT.bin dosyasını seçin, ardından Şimdi güncelle düğmesine tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Ekran Görüntüleri :
Mi Wifi yazılımı yüklemeden önce (Cihazları görmüyor hiçbir ayar yapılmıyor)

192.168.31.1 Web Arayüzü (çince)

Yazılım sonrası Web arayüzü

Yazılım sonrası Mi Wifi uygulaması ( Sorunsuz tüm cihazlar görünüyor)
Hello can you reupload files from this topic becouse i cant access them ):

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

Kinqpin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Gm5 plus
Konular
0
Balkonda uç odalarda zor çekmesi ve bağlantı kopması nedeniyle tekrar çince yazılımı yükledim ve çekim gücü gerçekten attı. Mi wifi için de bölge kodunu değiştirdim, mi wifi de çalışıyor. Zaten mi wifi Türkçe olduğu için arayüzü kullanmaya gerek yok bu şekilde kullanacağım. Çekim gücünden şikayetçiyseniz siz de çince yazılımı deneyebilirsiniz.

mustafaakin32

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
gm 4g
Konular
0
linke ulaşamıyorum yardımcı olurmusun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Balkonda uç odalarda zor çekmesi ve bağlantı kopması nedeniyle tekrar çince yazılımı yükledim ve çekim gücü gerçekten attı. Mi wifi için de bölge kodunu değiştirdim, mi wifi de çalışıyor. Zaten mi wifi Türkçe olduğu için arayüzü kullanmaya gerek yok bu şekilde kullanacağım. Çekim gücünden şikayetçiyseniz siz de çince yazılımı deneyebilirsiniz.
merhaba dostum çin sürümünü yükledim mi wifi yi kullanamadım hangi bölgeyi seçmem gerekiyor mi wifi uygulamasında cihazı bulmuyor

Üst Alt